Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

אאורה אגח ד כאפשרות השקעה לטווח ארוך

Wednesday 31 כMar, 2010

השקעה באג”ח ד’ של חברת אאורה (מספר 3730181) – וסקירת כלל סדרות החברה

משקיע המחפש אג”ח סולידי באופן יחסי עם תשואה יפה ומועדי פדיון קרובים, להשקעה לשנתיים – שלוש הקרובות, האגחים של אאורה בכלל וסדרה ד’ בפרט יכולים להיות אופציה מעניינת.

נתונים החברה – אאורה:

חברה עם הון עצמי חיובי המשקיע בנדלן מניב (עם השקעות מבוססות בארץ) ועם הנפקת מניות חדשות רק לפני שבוע (גיוס הון נוסף של כ-10 מליון ש”ח) – חיובי ביותר! שכן מדובר על חברה בעלת נכסים ממשיים. לעומת זאת בקצב מחיקת הערך הנוכחי ההון העצמי (המהווה כ-10% מערך הנכסים) יכול להימחק תוך שנתיים-שלוש.

לנתוני הנייר – אאורה אג”ח ד’ – מספר נייר 3730181:

במחיר שוק של 105.4 ומחיר פארי של מעט יותר מ-109, בהחלט לא מדובר על השקעה במטרה לגרוף רווח הון בזמן קצר. מחיר הנייר למרות קופון הריבית השמן (7% שנתי בתשלום של פעמיים בשנה) אינו חריג לחברה מסוג זה ותשואה נטו של 8.3% לשנה אינם משאירים הרבה מרווח לעליות שערים.

כמו כן התשלום הקרוב הינו של ריבית בלבד (3.5%) כאשר הקרן תפרע בשתי תשלומים שווים שהראשון שבניהם מתוכנן להתבצע ב-4.1.2011.

לפי כלל הנתונים הנ”ל לא הייתי מהמר כנגד התשלום הקרוב ובגלל מצב הנדלן בארץ לא הייתי מהמר אפילו כנגד פרעון מלא של התחייבות זו.

כמובן שבשביל לחזק את הדברים (לחזק שכן לא ניתן להבטיח דבר) חשוב גם להסתכל קדימה על כלל הסדרות האחרות של החברה.

סדרות החוב הנוספות של חברת אאורה:

אוארה אג”ח א’ – סדרה קטנה מאוד (רק 13 מליון) אם נתונים דומים לסדרה ד’ בדחייה של חודשיים במועדי התשלום לעומת אגח ד’.

אאורה אג”ח ב’ – סדרה בעלת אחוזי תשואה דומים אך פדיון ארוך יותר. תשלום אחרון מתוכנן לקראת סוף שנת 2015, אך התשלום הקרוב ואף תשלום הקרן הראשונה (שישית) קודמים לאילו של סדרה א’. סדרה זו היא הגדולה משלושת הסדרות, אך היא פרוסה לזמן ארוך יותר ובמידה והחברה “תשרוד” את התשלומים של שלושת הסדרות בשנתיים הקרובות, הגיוני להניח כי לא תיהיה לה בעיה להשלים את התשלום המלא גם של סדרה זו. כמו כן למרות שמחירו גבוה באופן יחסי (והתשואה אליו דומה לסדרות האחרות), בגלל אורך ההשקעה לפדיון שלו – הפער בין מחיר השוק למחיר הפארי מייצג פוטנציאל רווח הון, כמו כן בהנחת תשלום חובות החברה מדובר בהשקעה עדיפה למי שמעוניין בהשקעה לזמן ארוך יותר שכן פריסת התשלומים וקבלת קופני הריבית יכולים לשמש ל”נעילת” אחוז תשואה להשקעה לזמן ארוך יותר.

אאורה אג”ח ג’ – הינו אג”ח להמרה, אך מחיר המנייה רחוק מלהצדיק המרה ולכן ניתן להתייחס אליו כמו לשלוש הסדרות הראשונות. גם כן מדובר בסדרה עם שני תשלומים, אך התשלום הראשון מתוכנן רק לסוף השנה הבאה! המחיר שלו מעט יותר אטרקטיבי למי שמניח תשלום מלא שכן מחיר השוק שלו הינו נמוך במעט מ-100 אגורות לאגרת כאשר מחיר הפארי מעל ל-112 (מה שאומר כי המחזיק בו יכול להנות גם מעליית ערך).

מהצד השני יש לקחת בחשבון את הדברים הבאים:

מחיר השוק של הניירות גבוה באופן יחסי ומתקרב למחיר הפארי, במידה ויהיו ירידות בשוק ההון, ניירות מסוג זה עלולות להיות הראשונות להיפגע.

בנוסף לכך החברה הינה חברה נדלנית בעלת השקעות בארץ. מי שמאמין כי ישנה בועת נדלן בארץ שעתידה להתפוצץ, עדיף לו להתרחק מהשקעה בחברות נדלן (גם באילו המניבות). אני אישית לא חושב שזה המקרה כן בארץ, אך את זה רק ימים יגידו.

מנקודת מבטי (ואני נוהג להשקיע באג”ח קונצרי בצורה שמוגדרת קצת יותר ספקולטיבית מזה) – מדובר בהשקעה בטוחה באופן יחסי. אני מאמין ביכולת החברה להחזיר את הכסף למשקיעים. כאשר חשוב לזכור כי באופן יחסי החוב מול כלל סדרות האג”ח קטן ומרבית החוב נמצא מול האשראי הבנקאי.

בגלל שהנתח העיקרי של האשראי הבנקאי עתיד להפרע רק בשנה הבאה, הדבר נותן מרווח נשימה לחברה ואם תהליך התאוששות המשק ימשך בקצב הנוכחי, מימוש נכסים או הארכת האשראי יהיו בסבירות גבוהה – מה ששוב יאפשר לחברה לעמוד בהתחיבויות שלה לאורך זמן.

לסיכום – אני מאמין בחברה וביכולת ההחזר שלה. לדעתי מדובר בהשקעה סולידית באופן יחסי, אם שתי התנייות: אחת – המשך התאוששות בשוק ההון (נפילה במדדים יגרור נפילה באגחים במחיר גבוה) ושתיים – התייצבות שוק הנדלן בארץ והמשך התאוששות שוק הנדלן בחו”ל!

כניסות למאמר ממנועי חיפוש:

  • אאורה אגח ד
  • השקעה סולידית 2011
ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. אאורה כהשקעה לטווח ארוך – סיכום שנה
  2. אפשרויות השקעה לטווח ארוך
  3. אאורה אגח ב כהזדמנות השקעה
  4. מעריב אגח ד כהשקעה לטווח ארוך
  5. שורט על אגח שחר מחמ ארוך
הוספת תגובה

התגובה