Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

אג”ח דלק נדל”ן – לאן?

Wednesday 31 כMar, 2010

דלק נדלן – לאן הולכות סדרות החוב?

לאחרונה אני נשאל רבות על הסדרות של חברת דלק נדלן…

כאשר מסתכלים על חברת דלק נדלן יש להסתכל על כל סידרה בפני עצמה, כאשר יש סדרות קצרות ויש סדרות ארוכות יותר – ולטווח המח”מ ומועד ראשון לתשלום יש השפעה חזקה על פוטנציאל הרווח מכל נייר ונייר!

דלק נדלן – סדרות קצרות ופדיון קרוב

לדלק נדל”ן יש שני אג”חים המשלמים קרן במאי.

נתחיל מהכללי – אני מאמין כי לא תיהיה בעיה בתשלומים הקרובים. מעבר לכך הרבה תלוי ביכולת הגיוס של החברה (ונראה כי תשובה מדבר על גיוס והזרמת כספים נוספים לחברה כבר זמן רב).

דלק נדל”ן אג”ח ג’

צריך לשלם מחצית מהקרן במאי, נסחר אומנם בתשואה גבוה (נטו של כמעט 15%), אך אם מחיר של 108 לעומת מחיר פארי נטו של 114.7

דלק נדל”ן אג”ח ד’

נתונים די דומים אך צריך לשלם רק שליש קרן בסוף חודש מאי , תשואה של כ- 14%, מחיר 104.6 לעומת מחיר פארי נטו של 114.7

כלומר – סדרות קצרות של חברת דלק נדלן

אני מאמין כי מי שמחזיק לטווח ארוך יהנה מתשואה יפה, כמו כן השקעה בניירות אילו יכולה להיות טובה לבעלי ממון רב שרוצים להשכיב את הכסף לזמן ארוך, אך בגלל הנתונים הנ”ל יש לקחת בחשבון כי (ובגלל): לאחר ביצוע התשלום הריבית על הניירות הנ”ל, בגלל ההפרש בין מחיר השוק למחיר הפארי, ייתכן כי מחירם יירד מעט (מעבר לתיקון הטכני).

במקביל הציין כי אני נוטה יותר לכיוון הפסימי בימים אילו ולכן ניירות שמתקרבים למחיר הפארי שלהם נחשבות עבורי לניירות פחות אטרקטיביים. במידה ולקראת התשלום מחיר הניירות יעלה ויגיע כפסיעה ממחיר הפארי – אני אישית הייתי מוכר, כרגע אנו עדיין לא שם…

דלק נדל”ן – סדרות ארוכות

דלק נדל”ן אג”ח כה’

מדובר בנייר מעט ארוך יותר במונחי פדיון מהשתיים האחרים ולכן נושא בתוכו סיכון מעט גבוה יותר. התשלום הקרוב בסדרות האחרות קרוב בעוד התשלום הראשון בסדרה זו מתוכנן לחודש תשיעי 2011, לפיכך הוא בעל תשואה גבוה יותר (המתקרבת ל18% נטו).

היתרון הברור של הנייר הוא בכך שמחיר סדרה זה נמוך יותר (בגלל התשואה הגבוה ופרק הזמן הארוך מחיר השוק שלו נמוך מהסדרות האחרות) ועומד על 83 אגורות לנייר. מה שמאפשר לעשות רווח הון מהיר ללא המתנה לתשלום בפועל במידה והחברה אכן תעמוד בכל ההתחיבויות שלה.

כמה דברים שיש לקחת בחשבון -

דבר ראשון זהו אגח שקלי ולכן אינו צמוד למדד אך מנגד נושא מס נמוך יותר,

דבר שני, בגלל שהתשלום בו רחוק יותר הוא נושא סיכון רב יותר, כלומר – בעוד השקעה בסדרות האחרות היום תניב תשלום קרוב ובכך בעצם מהווה משיכה של חלק מההשקעה (לחיוב ושלילה) השקעה בסדרה זו (שלא למטרת רווח הון בלבד) מסכנת את כל הסכום לתקופה ארוכה יותר, מצב החברה מחייב הזרמת הון נוסף, במידה והדבר לא יבוצע החברה תצטרך ללכת להסדר.

דלק נדל”ן אג”ח ה’

הסדרה הארוכה ביותר של החברה, מתחילה תשלום רק ב-2013 ובכך יתרונה וחסרונה.

מצב החברה כרגע לא יאפשר תשלום מלא של כל החוב ובגלל שסדרה זו מתחילה לשלם רק לאחר שכל הסדרות האחרות כבר סיימו את כלל התשלומים בהם יש בכך סיכון במידה מסויימת.

כמובן שבגלל זה הנייר נסחר בתשואה גבוה יותר, שיחד עם המח”מ הארוך נותן את פוטנציאל הרווח הגדול ביותר.

במקביל מחיר השוק הנמוך נותן יתרון מסויים במקרה של אי תשלום – אז כל הסדרות מתחילות באותה נקודה עם ערך זהה – אך אני לא חושב שנגיע לכך.

כמו כן בהנחה שאכן ישולמו הסדרות הקרובות אני מאמין כי הפוטנציאל הגדול נמצא דווקא בסדרות הארוכות. למרות שהן אינן משלמות פדיון, מחיר השוק שלהם יעלה באחוזים גדולים יותר כי הפער בתשואה הרשומה על כל נייר לא יכולה להתרחק יותר מדי מזו של הסדרות הקצרות. ככל שיתקרב מועד התשלום מחיר השוק של המשלמות יעלה ויגרור אחריו גם את הארוכות שיעלו באחוזים יותר (לדעתי).

כניסות למאמר ממנועי חיפוש:

  • דלק נדלן אגח כה
  • דלק נדלן אגח ה
  • דלק נדלן אגח
  • אגח דלק נדלן
ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. דלק נדלן אגח ה – סקירה
  2. כדאיות ההשקעה בסדרות האגח של דלק נדלן בעקבות הורדת הדירוג
  3. בין דלק נדלן לאפריקה ישראל
  4. דלק נדלן – מנייה
  5. סדרות חוב דלק נדלן – לקראת תשלום
הוספת תגובה

התגובה