Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

אגח מטיס – היום שאחרי

Monday 21 כMar, 2011

כפי שכתבתי במקור, מחיר המכירה גבוה מהמחיר שהיה היום בממוצע בשוק (רק בפתיחה היה מחיר סביר במחזור קטן).

בחישוב של הפדיון, קרן פלוס ריבית נקודת השיוויון עומדת על 60.1 לפי מחיר סגירה סופי של 74.5… ואנו יכולים לראות כי מחיר השוק כיום נמוך יותר (אם כי לא בצורה משמעותית).

אגח מטיס - היום שאחרי

אגח מטיס - היום שאחרי - לחץ להגדלה

חשוב להדגיש כי מכירה (כפי שנכתב במקור) אינה צריכה להעשות בכל מחיר (ותודה למי שמייחס לי כוח השפעה על השוק), אבל המשך החזקה יכול לעלות למשקיע בהמשך ירידת ערך!

מי שמכר היום במחירי הפסד פעל בצורה לא רציונלית – הרי הסיכון בנייר לגבי התשלום ירד (שכן הוא נלקח בשורת התשלום העתידי), אז כן צריך לרדת אך כרגע ירד מתחת לנקודת השיוויון מה שאומר כי שווה פחות ממה שהיה שווה בחמישי (למכור במחיר נוכחי שקול להפסד – קטן, אך עדיין הפסד) כאשר הנייר לא יותר מסוכן כעת ממה שהיה בחמישי.

בימים הקרובים יהיה תנודתי וסביר להניח כי למטה, אבל אני מחזיק עדיין.

הירידות של היום אינן מוצדקות כלל (לפחות בסדר גודל) ונעשות במחזור נמוך ביחס למחזורים בימים שלפני המועד הקובע. מי שמוכר במחיר הנמוך מ- 60 לא פועל בהגיון, לקח סיכון של אי תשלום ומוכר במחיר נמוך יותר – אז היה מוכר לתוך העליות של חמישי…

כרגע נראה כי יש לחץ של מוכרים כאשר רובם עומדים על 60 או 59.9-59.8 ולכן הם רוצים לצאת בכל מחיר – גם ללא רווח, אך ברגע שאלו ימכרו הנייר יעלה. אני התכוונתי למכור ב- 68.5 והרף ירד ל-65-66 (בגלל הרצון לממש ) אבל כרגע לא מתחת לזה, לפחות כל עוד לא יוצאת הודעה חדשה מהחברה (וזהו הסיכון שלוקחים להמשך הדרך!).

שכן במחיר נוכחי האגרת משקפת מחיר טוב יותר על סיכון נמוך יותר ממה שהיה אך לפני ימים אחדים – ללא שינוי מהותי (אם כבר להפך).

בהחלט (אם לומר את הדברים עם היד על הלב) – הירידות היום (במיוחד לאור כך שהיה יום חיובי) לא היו צפויות. כן מי שרצה לממש היה יכול לעשות זאת ברווח קטן או בהפסד קטן (תלוי באיזה חלק של היום) – אך ברור לכל שבשביל זה לא נכנסנו להשקעה מסוג זה.

כמובן שאני המשיך לעקוב ולדווח על השתלשלות העניינים בנייר…

נקודה למחשבה – ירידה מתחת לנקודת השוויון ביום שאחרי:

זו הפעם הראשונה שבה אני נמצא בנייר שביום האקס הירידה שבו היתה מעבר לנקודת השיוויון, כמובן שישנם דוגמאות לניירות שבהם אמרתי כי אין טעם להיכנס ואכן הירידה בהם היתה חזקה כך שלא מדובר במקרה בודד – זהו אחד משני הסיכונים שלוקח המשקיע ביום הקום על עצמו (זה ואי תשלום לאחר שבועיים).

נקודת המבחן ליציאה תיהיה בשבועיים הקרובים (עד לתאריך התשלום בפועל) עם האגח לא עולה ניתן לצאת. שימו לב כי ההפסד במחיר נוכחי הוא פחות מאחוז על ההשקעה בהנחת תשלום – כך שלא מדובר בהפסד משמעותי, יותר נכון לומר כי לא נעשה רווח (במיוחד לאור כך שחלק מהמכירות היו במחיר גבוה יותר).

אך במחיר נוכחי נדרש לבחון האם היינו שוקלים להיכנס לנייר להשקעה לזמן ארוך. כעקרון המחיר הנוכחי טוב באופן יחסי, אני אישית לא רוצה להחזיק בנייר לאורך זמן – אך זוהי בהחלט אופציה טובה (בסיכומו של דבר ניתן לומר כי המשקיע יכול לצאת ללא הפסד או להתייחס להשקעה כאילו נכנס ביום שאחרי – אליו לבחון אם היה עושה זאת היום ולקבל החלטה בהתאם).

כמו כן חשוב לשים לב כי בגלל הירידה במחיר השוק של הנייר כשבועיים לפני התאריך הקובע (יום קום) וחזרה מהירה שלו למחיר מלפני כחודש (מחיר הקנייה המקורי) אני (ומי שקנה באיזור מחיר 75) מתחרה במשקיעים שקנו במחיר נמוך יותר. יכול להיות כי אותם משקיעים הם המממשים – ולכן להם יש רווח במחיר נוכחי (בדיוק כפי שהאסטרטגיה שתיארתי – רק עם נקודת כניסה נוחה יותר – מה שמאפשר יציאה במחיר נמוך יותר). אם כך הדבר – ברגע שהשוק ינקה את אותם משקיעים אנו נראה עלייה בנייר.

אני רוצה להדגיש – בהמשך החזקה בנייר יש סיכון לא מועט, החברה אינה חברה יציבה והרבה תלוי בהחלטות והצהרות להמשך הדרך – ולכן עלייה או ירידה דרסטית במחיר הנייר יכולה להתרחש בזמן קצר!

מי שלא מעוניין לקחת סיכון מסוג זה עדיף לו שיצא מהנייר במחיר נוכחי (שוב שאינו מייצג הפסד משמעותי, אולי אף רווח קל, ביחס למחיר קנייה).

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. אתמול סקרתי היום הרווחנו: 8% ו-12% היום מסחר בודד
  2. מטיס קפיטל אגח א – קנייה
  3. מטיס קפיטל אגח א – סיכום בניים
  4. אגח מטיס קפיטל – מעקב לקראת פדיון חלקי
  5. מטיס קפיטל אגח א – מקור לפדיון קרוב
הוספת תגובה

התגובה