Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

אגח מטיס קפיטל – אפשרות יציאה

Wednesday 23 כMar, 2011

האם נדרש לממש את ההשקעה באגח חברת מטיס? מה המשמעות להמשך הדרך? האם יש טעם להישאר באגח מטיס? ומהו ההפסד מהשקעה באגח מטיס בהנחה שמממשים את אפשרות היציאה הקיימת?

אני רוצה להדגיש – כי יציאה במחיר נוכחי ויציאה של כל משקיע שרצה לצאת בכל מחיר היתה ועודנה אפשרית – ללא הפסד ממשי (אחוז או שניים) מול הסיכוי שהיה קיים לרווח הוני מהותי – ולכן למרות שלא מדובר בהצלחה – גם לא מדובר בכישלון – שכן כשלון מוגדר (לפחות עבור השקעות) בהפסד ולא בחוסר רווח.

כאשר משכללים את כלל ההשקעות שנעשות לאורך זמן על פי האסטרטגיה שבה אני דוגל – השקעה על פי אירועים (והזדמנויות) – ניתן לראות תוצאות (לפחות עד כה) לאורך זמן ובאופן עקבי – שבאות לידי ביטוי בתשואה גבוה הרבה יותר מתשואת השוק – וכל זאת בסיכון נמוך (שוב כאשר מגדירים סיכון כהפסד).

באותה מידה הייתי יכול להדגיש רק את ההצלחות, אני לא עושה זאת אולי מספיק וזאת בגלל שאני לא מאמין בקידום של השקעות עבר… אך אם נסתכל לדוגמה על החודש האחרון (או אפילו השבועיים האחרונים) שני הניירות שהדיבור אליהם היה רחב הם – מטיס, בעקבות התשלום, ומעריב, בעקבות הירידות במחיר השוק של הנייר.

בעוד מטיס לא הניבה רווח ואולי אף הפסד קטן, ההשקעה באגח מעריב הוכיחה את עצמה הבוקר.

נכון ניתן לטעון כי ההשקעה של דסק”ש (נוחי דנקנר) לא היתה יכולה להיות צפוייה מראש בטווח הזמן הקצר – אך אירוע כזה או דומה לו היה מבוקש לצורך המשך פעילות החברה – ונקודה זו כן הועלתה בעבר ע”י.

כך שכאשר מסתכלים על התמונה הכללית רואים את היתרון הגדול של השקעה תוך בחירה, בניירות שהשוק מגדיר “בסיכון גבוה”.

 ולמענה על השאלות…

כפי שכתבתי כבר לפני יומיים, מימוש למי שלא רוצה לקחת סיכון בכלל הוא אפשרות עדיפה. אני מזכיר כי האסטרטגיה בתחילת הדרך דיברה על מימוש לאחר התאריך הקובע, אז נכון שלא נרשם רווח, אך ההפסד (אם בכלל) קטן ואינו משמעותי ביחס לפוטנציאל שהיה קיים בנייר.

האם יש הכרח לממש? אני חושב שלא, למרות שבטווח הקצר בהחלט יכול להיות ירידות ובטווח הארוך נתפקח ונגלה כי עבר המועד האחרון ליציאה לפני הסדר אפשרי בנייר (כפי שאני מציין כבר בשנתיים האחרונות – הוא יגיע בסופו של דבר). לכן השאלה היא האם כמשקיע היית קונה את הנייר היום במחירו הנוכחי? אם כן אז אני רואה טעם להישאר (חרף הסיכונים), אם לא – אז עדיף לממש ולצאת.

מה הסיכונים להמשך הדרך? אלו כבר פורטו ואכן יש סיכונים בנייר, אך או למרות שעדיין יכול להחתך בחצי ויותר מכך, עדיין אני מאמין כי בנקודה הסופית יהיה מדובר ככל הנראה במחיר טוב באופן יחסי להשקעות בסיכון דומה.

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. אגח מטיס קפיטל – אסטרטגיית יציאה
  2. אגח מטיס קפיטל – הודעה בדבר GPM
  3. אגח מטיס קפיטל – התחלה של הסדר?
  4. מטיס קפיטל אגח א – מקור לפדיון קרוב
  5. מטיס קפיטל אגח א – קנייה
הוספת תגובה

התגובה