Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

אגח מטיס קפיטל – מעקב לקראת פדיון חלקי

Tuesday 8 כMar, 2011

בעוד פחות משבועיים חל התאריך הקובע לתשלום במסגרת הפדיון החלקי באגח של חברת מטיס קפיטל והנייר משום מה לא רק שאינו מתרומם אלא אף סופג ירידות. עולות השאלות - האם החברה תשלם בזמן? (או בכלל?) מה הסיבות האפשריות לירידות האחרונות? והאם יש חשש אמיתי או הזדמנות כניסה במחיר השוק הנוכחי לאגח?

אז דבר ראשון הכל יכול להיות, כפי שנכתב בעבר, הסיכון קיים, אך הסבירות נמוכה (ומיד נגיע גם לזה, שוב).

אגח מטיס קפיטל – המהלך מתחילת השנה

האגח איבד 10% בחודש וחצי (מהשיא), כן המרבית של זה בשבועיים האחרונים (כ- 7%), אך יש להתייחס לדעתי לכלל המהלך, למעשה מתחילת שנה כאשר מרבית הניירות ספגו ירידות (הרי כל המדד ירד באחוזים ניכרים) ויותר מכך – הניירות שמוגדרים מסוכנים ספגו ירידות גדולות אף יותר, הנייר עדיין בצד החיובי (לא שזה מעודד עבור מי שקנה במחיר גבוה יותר).

כמו כן ניתן לראות כי העלייה והירידה בוצעו במחזור גדול ביחס לממוצע בנייר.

 מבט מהיר על מחיר האגח בשוק בשלושת החודשים האחרונים:

 אגח מטיס קפיטל - שלושה חודשים ראשונים 2011

אגח מטיס קפיטל – השוואה לתשלום הקודם

בנוסף קיים חשש להמשך יכולת הפרעון של הנייר, נכון שבעת התשלום בשנה שעברה הנייר עבר את מחיר השוק של ה- 90 אגורות לאגח אך חשוב לזכור כי לאחר התשלום הגיע מימוש גדול – וייתכן שזו הסיבה שחלק מהמשקיעים בוחרים לממש את הנייר עוד קודם לתשלום עצמו, במיוחד לאור כך שכעת הסנטימנט בשוק שלילי בעוד לפני שנה הוא היה חיובי.

נוסיף לכך את העובדה כי מרבית המוכרים הם סוחרים קטנים ו/או פרטיים שקנו את הנירי במחיר זול יותר ורואים את הרווחים שלהם מצטמצמים לקראת מועד התשלום (ואולי לחלקם גם יש את ההחזקה עוד ממחירים גבוהים הרבה יותר והתנסו בירידות החדות שבאו לאחר התשלום הקודם) – ונקבל את התוצאה הנוכחית – ידיים חלשות!

מבט מהיר על מחיר האגח בשנתיים האחרונות:

אגח מטיס קפיטל - מבט שנתיים אחורה

האם השקעה באגח מטיס קפיטל כדאית או לא?

אז למה בכל זאת? שכן כל מי שקורא באתר צריך לדעת כבר שאני מחזיק השקעה באגח שנעשתה לאחרונה…

כן יש סיכון בנייר והרווח הסופי שיצא מימנו (במקרה הטוב) יהיה נמוך מהצפי המקורי, אך אכן מרבית (וזה מרבית – מה שאומר כי לא כל התשלום) אכן נמצא בידי הנאמן. מעבר לכך כפי שכבר נכתב יצאה התחייבות לתשלום חוב של חברת בת (ריבית) במועד סמוך לתשלום האגח – כך שנראה, לפחות על פני השטח, כי התשלום אכן יצא לפועל – אך אין בכך הבטחה!

ממליץ לחזור ולקרוא את הסיכונים – שכן גם כאשר הכסף קיים אין זה אומ רכי יהיה תשלום בפועל בנקודה הסופית!
ראה הודעה אחרונה – אגח מטיס קפיטל – הודעה בדבר GPM, מימנה גם ניתן להגיע לכלל ההודעות על אגח מטיס ולהודעה על אסטרטגיית הרכישה של הנייר בשבועות האחרונים.

אני עדיין עומד מאחורי האסטרטגיה שחלקתי ואני מתכוון לפעול בדיוק כפי שציינתי בהנחה כי אכן לא תצא הודעה שלילית (ואם כן לי יש את אורך הרוח להמתין לתיקון ולנצל אותו, כפי שנכתב שם). כמובן שכמו בכל השקעה – ניתן ליפול על משהו לא ידוע (במלרג זה היה צפוי, אך כאן אין סימנים לכך, ובכך אני מתכוון ל”רמייה”).

נמתין ונראה… ותמיד נוכל לטעון לתמונה הגדולה… כן, לא “זוכים” בכולם ו- כן יש בכך סיכון מסויים!

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. אגח מטיס קפיטל – הודעה בדבר GPM
  2. מטיס קפיטל אגח א – קנייה
  3. אגח רבינטקס לקראת פדיון חלקי
  4. אגח מטיס קפיטל – אסטרטגיית יציאה
  5. מטיס קפיטל אגח א – מקור לפדיון קרוב
הוספת תגובה

התגובה