Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

אינטרנט זהב אגח א

Sunday 1 כAug, 2010

קיבלתי את השאלה הבאה בנוגע ל – אינטרנט זהב אגח א’:

שלום אלון עזור לי בבקשה,
רכשתי את האגח להמרה אינטרנט זהב אגח א במחיר ממוצע 239 אני מופסד עליו מזה זמן, לא יודע האם למכור בהפסד או לישאר ( קנתי אותו על סמך המלצה שהוא משקף את מניית בזק שהומלצה רבות בעבר)
מודה לך מאוד אם תוכל לעזור לי להבין מה קורה , ומה סיכוי/ סיכון בנייר זה.
תודה

זו בדיוק הסיבה שאני אומר כי יש ללמוד את הנושא לפני שנכנסים ומשקיעים (וזה נכון בין אם מדובר במניות ובין אם מדובר באג”ח)…

בוא נתחיל בלהבין מה בעצם קנית:

קנית אג”ח להמרה שנמצא עמוק בתוך הכסף – ולכן בעצם קנית את המנייה (או נכון יותר את הזכות לקבל מנייה בעתיד) עם ביטוח על ערך תחתון שמקביל לחוב שעומד מאחורי הנייר (בהנחת תשלום).

האם לא התכוונת לקנות מנייה? או שלא ידעת שאתה בעצם קונה מנייה?

כמו כן המנייה שקנית היא לא בדיוק בזק – אתה קנית את מניית אינטרנט זהב שמחזיקה בשליטה של בזק ולכן אומנם יש קשר בין השניים, אך לא אחד לאחד (לפחות באופן תיאורטי).

כמו כן בגלל שקנית את האג”ח להמרה – ניתן לומר כי שילמת פרמיית ביטוח על ההנייר למקרה שהמנייה תרד…

כעת לגבי שאלתך – האם למכור או להשאר?

יש פה שני צדדים – האחד ברור לך כעת שהמחיר צמוד למנייה – כך שאם המנייה תחזור לעלות האג”ח גם הוא יתקן ויחזור לעלות. אם המנייה תרד אז האגח גם הוא ירד (ועדיין יש זמן עד ש”הביטוח” שלך יכנס לתוקף שכן הוא “מבטח” אותך במחירים הנמוכים מכ- 116 אגורות לנייר).

כמובן שזה פישוט של הדבר, אין לקחת את מה שאני אומר כאן אחד לאחד לתוצאה הסופית וישנם שיקולים נוספים.

כמו כן כאשר מדובר באג”ח להמרה בעת הפדיון יהיה עליך להחליט האם להמיר או לא, אם תמיר תחזיק במנייה ואם לא תפרע את החוב. כמובן שבמחיר נוכחי, כאשר האג”ח בתוך הכסף – הכרחי שתמיר בשביל לא להפסיד עוד, הבעיה היא כי ישנם משקיעים שאינם מודעים לכך ולא מעבירים בקשת המרה ובכך גורמים לעצמם הפסד גדול!

ממליץ ללמוד את הנושא לפני ביצוע פעולות כולשהן, כמו כן חזור לאותו ממליץ ושאל אותו לגבי ההנחיות שלו (בהנחה שמדובר במישהו נגיש) או לחלופין גש ליועץ ההשקעות שלך בבנק שיסביר לך על התהליכים ספציפית לגבי נייר זה.

כמו כן תוכל למצוא תמליל של צאט ישן יותר שניעלתי לפני חודשיים בערך על אג”ח להמרה או לחלופין לקחת קורס בנושא (אני לדוגמה מעביר אחד) שכן לא ניתן להסביר את כל התהליכים שקוראים בכל הניירות על רגל אחת…

אם אני הייתי במצבך הייתי ממשיך להחזיק את הנייר, אך נדרש ממך לדעת:

  1. הנייר יכול להמשיך לרדת ולכן יש סיכון בטווח הזמן הקצר.
  2. עליך לדעת ולהכיר את התהליכים בנייר להמרה ולעקוב אחרי זמני הפדיון בשביל לבצע את הפעולות שיגנו על השקעתך.
ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. אינטרנט זהב אגח א
  2. בניית אתר אינטרנט ללא עלות – חינם!
  3. מתי כדאי לרכוש אגח להמרה?
  4. טאואר – סקירת סדרות האגח
  5. פרמייה שלילית באגח להמרה – התנהגות נכונה
הוספת תגובה

התגובה