Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

אנגל משאבים ואנגל אירו- סדרות האגח

Thursday 1 כApr, 2010

סיכון הפסקת המסחר מול סיכוי הרווח בחברות – אנגל משאבים ואנגל אירו

כאשר סוחרים בשוק ההון חשוב להבין את הסיכונים וחשוב לקחת בחשבון שלא תמיד יוצאים ברווח.

ברור לכל שהעתיד של נייר זה לוט בערפל ובסופו של דבר הוא לא ישולם במועדו אלא במסגרת הסדר. סביר להניח כי תיהיה תספורת מסוג כולשהו במסגרת אותו הסדר, מה יהיה התשלום הסופי וכיצד הוא יבוצע (סכום, תאריכים, פריסה…) אינם ידועים כרגע – לפיכך מדובר בהשקעה שיש בה מידה של ספקולציה.

אני מאמין כי אין להסתכל על העבר, זה לא משנה בכמה קנית, אם את ברווח או הפסד בנייר. אני עצמי מושקע בנייר של אנגל אירו אג”ח ג’, מספר 8180077, שמצבו ביחס לנייר עליו את מדבר גרוע יותר (עניין של עדיפויות בתשלום) והדבר אכן מתבטה במחיר הנייר ותשואתו.

כאשר נכנסים לנייר שידוע כי הולך להסדר (ולצורך העניין גם אם נכנסת לנייר טרום המשבר, הבחינה שלך היום אם לצאת או להישאר מקבילה להחלטת כניסה) צריך להיות סבלנים ומוכנים לספוג הפסד.

מה אני מאמין (ולא מדובר על הבטחה או המלצה מכל סוג שהוא):

אני מאמין כי בסיומו של דבר גם הנייר שאליו את מדבר וגם הנייר שאני מחזיק בו יהיו שווים יותר מהערך הנוכחי שלהם. הסבירות להפסד-רווח בניירות אילו שווה, פוטנציאל הרווח-הפסד בנייר גדול, אך אני מאמין כי התוכלת שלהם חיובית, אך כל זאת רק לאחר שיכנס להפסקת מסחר ולתהליך פירוק מסוג כולשהו!

שיקולים נוספים שיש לקחת בחשבון:

  1. זמן ההשקעה הרצוי – למרות שחלק גדול מתהליך האישור כבר מאחורנו, זה לא יקרה מחר בבוקר והדרך עדיין ארוכה – ולכן השקעה מסוג זה צריכה להיות בחלק קטן יחסית מהתיק ובידיעה כי משכיבים את הכסף לזמן ארוך.
  2. החלופות שעומדות לפנינו? החלופות הם אולי החלק החשוב ביותר בהשקעה נכונה. כמו שציינתי למעלה לא מדובר על ההיסטוריה של הנייר וזה אינו משנה מה מחיר הקנייה וכמה אתה מופסד עליו, אלא מה החלופות שלך להשקעה. האם אתה יכול להעביר את הכסף להשקעה טובה יותר והאם אין מקורות מימון אחרים שיכולים לשמש אותך לכניסה להשקעה טובה יותר כאשר זו תצוץ שהתוכלת שלהם נמוכה יותר?
  3. הלך רוח! מהם סוגי ההשקעה שאתה מעוניין בהם? האם אתה מסוגל להתמודד עם השקעה מסוג זה? זה בסדר גמור אם לא… אך הבעיה של מרבית האנשים היא כי הם מתחתנים עם הכשלונות שלהם ומגרשים את ההצלחות. לפעמיים עדיף לחתוך הפסד ונדרש הלך רוח מסויים בשביל לנצל גל עליות במלואו. אם אתה מסוג האנשים שנלחץ ושמושך את הרווח מהר מדי, אני מאמין כי עדיף לך לחתוך את ההפסד כעת ולהעביר אותו להשקעה יותר סולידית (בהנחה שאתה בפנים – שכן המקרה של פירוק הנייר יפסיק להיות סחיר!) - אני תמיד אומר – יש להתאים את ההשקעה למשקיע ולא להפך…

עליך להבין את הסיכונים והסיכויים מול ההשקעה ולהחליט אם השקעה זו מתאימה לך. ברגע שתלמד לעשות את זה בצורה טובה ובהתבסס על ניסיון עבר תוכל להמשיך ולשפר את ההחלטות הפיננסיות שלך בהמשך הדרך ולעשות זאת בצורה עצמאית. רק אז תלמד כיצד להשקיע בצורה נבונה ושקולה ולאורך זמן להניב רווחים.

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. אנגל אירו אגח ג
  2. אנגל משאבים אגח ה – חזרה למסחר
  3. אגח אנגל אירו ג’
  4. חלל תקשורת – סדרות האגח
  5. טאואר – סקירת סדרות האגח
הוספת תגובה

התגובה