Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

אפריקה ישראל – בדיקת כלל סדרות החוב של החברה

Tuesday 27 כOct, 2009

 

* שימו לב, כלל חוברות החינם חולקו, מלאו את הפרטים בשביל לא להחמיץ את החלוקה הבאה!

לפני כחודשיים הודיעה חברת אפריקה ישראל על תחילת תהליך הסדר החוב עם כלל הנושים של החברה. לאפריקה ישראל 13 סדרות שונות של חוב (אג”ח) בסכום כולל גבוה.

בחודשים שקדמו להודעה זו הדעה הרווחת בשוק היתה כי החברה לא תתקשה לעמוד בתשלום החובות שלה בזמן הקצר ועד כשנתיים קדימה (על סמך מחירי הסדרות קצרות המועד ועל סמך חלק מהודעות החברה עצמה).

כאשר יצאה אפריקה ישראל בהודעה מחירי כלל סדרות החובות נפלו כמו גם ערכם של מניות החברה עצמה ומניות חברות הבנות נפגעו גם כן.

בזמנו פורסם בקבוצת “מחפשים חירות פיננסית” אשר בפייסבוק, הקבוצה שהפכה בסופו של דבר לאתר זה, כי לאחר נפילת ערכי כלל הניירות של החברה תבוא התאוששות ועלייה של מחירים וכי ככול הנראה תיהיה עדיפות למניות חברות הבנות, ולאחר מכן למחירי כלל סדרות האגח. בדיאבד ניתן לומר כי ההתאוששות היתה אף מהירה יותר מהצפוייה, אך התרחשה ע”פ ה”תסריט” שהוצג, כאשר ההתאושוות במחיר המנייה היה בסופו של דבר אף גבוה מהמצופה באותו תסריט.

כעת, כחודשיים אחרי נשאלת השאלה האם עדיין קיים פוטנציאל רווח בהשקעה בחברת אפריקה ישראל. התשובה לכך אינה ברורה וחלקה ותלויה בגורמים רבים מדי. החברה, שלה כרגע אין ערך ממשי, נסחרת מערך יחסית גבוה, אך אם הסדר החוב שאליו מדובר יצא בסופו של דבר לפועל, ייתכן כי פוטנציאל הרווח מהשקעה ישירה בחברה יהיה גבוה עבור המשקיע הפרטי.

ומה אם סדרות החוב?

אתר Money-Knights הכין חוברת מיוחדת שמרכזת את כלל הנתונים ומציגה ניתוח שמעורב בדעה אישית בנושא.

הדוח מרכז את כלל הנתונים על כל 13 סדרות האגח של אפריקה ישראל. מה קרה להם מרגע הוצאת ההודעה ועד היום. כולל השוואה מפורטת בין סדרות החוב השונות. מהמידע שמרוכז בחוברת ומניתוח הנתונים שנעשה בה ניתן להגיע למספר מסקנות מעניינות, שאולי יפתיעו את הקוראים. חושבים שפיספסתם את הרכבת במידה מסויימת במקרה זה? שוקלים להיכנס להשקעה בחברה בעקבות הירידות שספגה ולקראת הסדר החוב הצפוי?

דוח איסוף נתונים ב- yahoo finance יעלה לך 10 דולר (כ-37 ש”ח), דוח של yahoo finance יציג את הנתונים הגולמיים בצורה מסודרת על דף או שניים. אך לא ניתן למצוא דוח דומה עבור חברות ישראליות!

הדוח של Money-Knights – אפריקה ישראל – סקירת 13 סדרות החוב של החברה, נפרס לאורך של 10 עמודים, נספחים הנתונים שלו לבדם מוסיפים לדוח 14 עמודים נוספים, עמוד לכל סידרה ועמוד חישובים לסדרה ט’.

אז כמה הגישה לדוח זה עולה?

המחיר הרגיל שנגבה עבור דוח זה הוא 80 ש”ח בלבד, אבל רגע, בגלל שאתר Money-Knights נמצא בתהליך השקה אתם יכולים להנות ממחיר השקה מיוחד של 40 ש”ח, 50% הנחה.

קבל את הדוח בעלות של 40 ש”ח כעת ע”י לחיצה על כפתור זה: 

או – קבל אותו חינם!

כל שנדרש זה להזין את שמך, עדיף באנגלית, וכתובת המייל שלך בתיבה פה למטה ולאשר את קבלת החומר.

לאחר האישור תינתן לך גישה לחוברת מידע זו – בחינם!

* כמות הדוחות שינתנו בחינם הינה 100 דוחות בלבד – אם עדיין מופיעה התיבה בעמוד זה הזדרז, כאשר יחולקו כל 100 הדוחות ישאר רק כפתור הרכישה!

נותרו 100 84 47 34 24 4 0 חוברות חינם!

** שימו לב – ניתן עדיין למלא את הפרטים, אומנם כלל חוברות החינם חולקו, אך מילוי הפרטים מבטיח כי לא תחמיצו את החלוקה הבאה! חומר חדש, הזדמנות חדשה!

***בדוח זה מוצג מידע לצד דעה אישית וניתוח שמבוסס על דעה אישית וידיעותיו של עורכו של דוח זה. עורך הדוח אינו בעל הסמכה פורמלית כלשהי בתחום הפיננסים או הכלכלי, אין לו הסמכה לתת ייעוץ פיננסי ודוח זה אינו מוצג כמקור לקבלת החלטות פיננסיות או ככזה שיש לבצע ע”פ פעולות פיננסיות כלשהן.

לפיכך – אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ”ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית.

הכותב עשוי להחזיק בנייר/ות הערך המוזכרים בחוברת זו.

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. אפריקה ישראל – הסדר החוב: החישובים שאחרי
  2. אפריקה ישראל – שווי סדרות האגח, או כיצד עושים 30% רווח על השקעה בסיכון נמוך
  3. סדרות האגח של אפריקה ישראל – צופה עתיד
  4. אפריקה ישראל – המרת החוב
  5. שורט על אפריקה ישראל – העדפת האגח על המנייה
הוספת תגובה

התגובה