Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

אפריקה ישראל – המרת החוב

Monday 17 כMay, 2010

סיום פרשת אפריקה ישראל – המרת סדרות החוב והנפקת אגח חדש לאפריקה ישראל

היום בוצעה ההמרה וכבר ניתן לראות חלק מהתממשות הדברים אליהם דיברנו בנוגע לכלל סדרות החוב של החברה שהומרו.

בפתיחה כבר היה ניתן לראות כי מחירי הניירות החדשים יורדים על מתחת לקו ש”סומן” כצפי ע”י מה שהוגדר השוק (או מביני עניין), והערך האמיתי כבר קרוב יותר לתחזית שאני סיפקתי ולא לזה שהיה כתוב בעיתונים.

ועדיין אני מאמין כי הריבית הנוכחית על הניירות אינן מספיקות (שכן יש הרבה חלופות אחרות בריבית גבוה יותר ו”סיכון” שווה).

כמובן שלטווח הארוך אני חושב שהחזקה בניירות אילו תוכיח את עצמה, אך שעדיף יהיה להיכנס לניירות במחירים נוחים יותר.

למרות כל זאת ראוי לציין כי התהליך היה מהיר יותר ממה שחשבתי וכי עדיין (וכפי שנכתב גם אז) אכן היה ערך של כ-10% להחזקה ומימוש מיידי!

את הפרסום בביזפורטל על כך שהניירות נסחרים מתחת לערך שדובר ע,י מביני העניין ניתן למצוא כאן – http://www.bizportal.co.il/shukhahon/biznews02.shtml?mid=235081

הקשר בין האג”ח למנייה – אפריקה ישראל

כרגע אני לא חושב שיש קשר ישיר בין תשואת השוק של האג”ח למחיר המנייה.

למעשה אני מאמין כי למרות העליות היום המחיר של האגח עוד התנדנד, אך לטווח הקצר והבינוני מחיר המנייה יעלה.

מחיר המנייה נפל בחודש האחרון ב-30% (כלומר נדרשת עלייה של 50% בשביל לחזור למצב הקודם). כמובן שהירידות הכלליות בשוק תרמו אך גם הידיעה שעומדת להיות הצפה של המניות בשוק שכן במסגרת ההסדר הרבה קרנות ממוקדות אג”ח ידעו כי יקבלו מניות ולכן נאלצות למכור אותם (וסביר להניח, למרות שאין לי את הנתונים) כי מכרו אותם בשורט לפני כן.

בסך הכל מסגרת ההסדר צריכה לשפר את מצב החברה והירידה אתמול אינה מוצדקת (שארי הכל כבר היה צריך להיות מתומחר בפנים ולכן ניתן להניח כי הירידה נגרמה בגלל לחץ של מכירה).

כמה שווה המנייה של אפריקה ישראל?

קשה לדעת כמה באמת שווה אפריקה, אך לשוק של היום ובטווחי זמן קצרים (שאליהם מדובר) זה לא באמת משנה (אני לא מסתכל מנקודת מבט של משקיע ערך!).

אם מסתכלים שנה קדימה סביר להניח (בהנחה שהמשבר באירופה לא התרחב) כי עדיין צפוייה התאוששות. כמו כן החברה עתידה לפרסם דוחות וכאשר זה יהיה פתאום כל הנתונים יהיו חיוביים ומצבה יראה טוב ממה שהיה בשנתיים האחרונות.

כנראה טוב אפילו יותר מהמחיר הנוכחי. חשוב לזכור כי בכל זאת מחקו חוב והעלו את ההון העצמי (כלומר צימצמו את המינוף).

בנוסף לכך, כעת כאשר הגרדום הוסר, החברה תוכל להתחיל לבנות את עצמה מחדש ובכל זאת אני מאמין כי שדרת הניהול של אפריקה יודעת לעשות בנייה של נכסים בצורה טובה.

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. אפריקה ישראל – הסדר החוב: החישובים שאחרי
  2. סדרות האגח של אפריקה ישראל – צופה עתיד
  3. דלק נדלן – חזרה על מקרה אפריקה ישראל?
  4. האם האגח של אפריקה ישראל הוא אגח בביטחון גבוה?
  5. שורט על אפריקה ישראל – העדפת האגח על המנייה
הוספת תגובה

התגובה