Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

בניית אתר אינטרנט חדש בעלות נמוכה – הסוד להצלחה!

Wednesday 9 כDec, 2009

הסוד להצלחה עם אתר אינטרנט אישי חדש

לאחר הפרסום של הכתבה אתמול -

בניית אתר אינטרנט ללא עלות – חינם!

קיבלתי מספר פניות של אנשים שמעוניינים להתחיל ולעשות זאת לבד, החלטתי למהר להוציא את הכתבה הבאה בשביל שלא יווצר מצב שאולי יגרום להשלייה בין המתעניינים כי מדובר בנוסחת קסם שתניב להם רווחים עצומים בזמן קצר וללא השקעה ממשית.

אני אולי קופץ גבוה מדי בשביל ההתחלה, אך אני רוצה להבהיר דבר אחד חשוב -

בניית אתר אישי באינטרנט בעלות נמוכה (עד איפסית) זה דבר קל אך דורש עבודה! מעבר לכך בניית האתר עצמו אינה מספיקה, אתר שלא מייצגת עסק גדול ומבוסס חייב קידום ושווק נכון ברשת, ופה מדובר בעבודה, לעיתים קשה, אך מי שמתמיד בה – יבוא על שכרו!

אחת השאלות שנשלחו אלי (בפייסבוק) הייתה -

אלון, תוכל בבקשה לתת לי קצת רקע לשיווק ברשת ומהם העלויות?

והתשובה שלי, למרות שבאה לענות על שאלה אישית של אחד המתעניינים, לדעתי לפחות, יכולה לשרת רבים אחרים, במיוחד בתחילת דרכם:

תלוי את מי אתה שואל ואיך אתה עושה את זה (כלומר העלויות של שיווק ברשת).

עלויות שיווק ובנייה של אתר אינטרנט אישי:

בפרסום אישי דרך חברה “מסודרת” שיווק בפרסומת יעלה לך כמה שאתה מוכן לשלם. הערך שאתה מקבל יכול להיות גבוה יחסית, אך הוא תמיד יהיה נמוך יותר ממה שהיית יכול לעשות לבד – בסופו של יום גם החברה צריכה להרוויח. בניית אתר “מקצועי” יכול לעלות כמה אלפים עבור מספר דפים בודדים, עם מחירים שחוצים את עשרת אלפים ש”ח עבור אתר שכולל עיצובים ופלאש.

רגע לא לברוח… זה לא מה שאני מציע.

אני מאמין שכל אחד יכול לעשות את זה בכוחות עצמו. בניית אתר, ברגע שעושים את זה לבד, היא כמעט ללא עלות, תחזוקת אתר (כלומר קניית דומיין ושרות אחסון) לא צריכים לעלות יותר ממאה דולר לשנה (ראה לינק מצורף לחוברת חינם שתראה לך איך רוכשים את השירותים בעלות נמוכה, כמו גם שיעורים נוספים על איך מקימים את האתר בפועל - בניית אתר אינטרנט ללא עלות – חינם!).

ההקמה של האתר יכולה להיות כמעט ללא עלות (או ממש חינם), ממשק המשתמש הסופי דומה לכל תוכנת עיבוד תמלילים (word). החוכמה זה לא בלבנות את האתר, החוכמה היא בלשווק אותו בצורה נכונה. מרבית החברות שיבנו עוברך אתר לא ילמדו אותך את זה. לאחר הבנייה אתה נשאר לבד במים, בתקווה אתה יודע לשחות.

הדבר יכול להיות אפילו גרוע יותר שכן אם לא בונים את האתר נכון יהיה קשה לקדם אותו מאוחר יותר. אתר סטטי לדוגמה אינו טוב למי שמתחיל מאפס. אם נחזור לאלגוריה של אדם שזרקו אותו למים, בניית אתר סטטי (כלומר שאינו מתעדכן באופן קבוע) משמעותה לזרוק את הלקוח למים כאשר הוא קשור בשלשלאות.

כמו כן אין דרך אחת נכונה לעשות שיווק של אתר, במיוחד כאשר עושים את זה לבד, כל שיטה יש לה יתרונות וחסרונות, יש שיטה שמתאימה יותר לאנשים מסויימים ופחות לאנשים אחרים. כמו כן מומלץ תמיד להשתמש בכמה דרכי שיווק, להשתמש בניסוי, בחינה ושיפור מתמידים של האתר, תוכנו, מה שאנו מציאים דרכו ושל דרכי השיווק שלו.

רשימה חלקית של דרכי שיווק מקובלות:

 • פרסום מאמרים
 • פרסום במנועי החיפוש
 • הצעת תוכן חינם
 • שיווק באמצעות רשתות חברתיות
 • בניית מוצרים בתשלום
 • שיווק רשתי
 • שימוש ברשימות (מאושרות)
 • קידום seo
 • שיווק לקהל יעד (באמצעות השתתפות בפורומים לדוגמה)
 • שיווק וריאלי
 • בניית תוכנית שותפים

כמובן שעל כל אחד מהנושאים הנ”ל ניתן ללמד קורס שלם, אך בסופו של דבר אין כמו הניסיון האישי.

את מרבית השיטות ניתן ליישם בהוצאה נמוכה מאוד או אפסית – כאשר הורדת עלות משמעותה השקעת זמן!

למי שרוצה ללמוד על הנושא, אני מציא תחילה להוריד את חוברת החינם כאן -

בניית אתר אינטרנט ללא עלות – חינם!

אפילו רק בשביל לראות שזה אפשרי, לא חייבים לרוץ לקנות את השירותים. בהמשך אני השלח עוד מספר שיעורים בנושא. חשוב לזכור כי בסופו של דבר מי שרוצה לעשות את זה לבד צריך להשקיע זמן, כמו כן חשוב לזכור – עסק לא בונים ביום אחד, בשיווק באינטרנט העבודה הקשה נעשת בהתחלה כאשר הרווח נמוך והיא פוחתת ככל שהרווח עולה, מדובר בהשקעה לזמן ארוך.

יש שאלות נוספות? השאר תגובה כאן…

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

 1. בניית אתר אינטרנט ללא עלות – חינם!
 2. אינטרנט זהב אגח א
 3. הדרך לחירות פיננסית – אינטרנט
 4. אינטרנט זהב אגח א
 5. אגח קונצרני בסחירות נמוכה
הוספת תגובה

התגובה