Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

היכן ניתן לדעת אלו מוסדיים מושקעים בנייר מסויים?

Wednesday 6 כJan, 2010

איכן מושקע הכסף שלי?

נתקלתי בשאלה שהועלתה באחת מקבוצות הדיון בקפה-דה-מרקט, חשבתי שהידע הזה הוא נחלת הכלל וגם מי שלא יודע אותו יכול לאתרו בקלות יחסית, אך מיכבן שכבר הועלתה השאלה חשבתי שיהיה שימושי לרכז מעט מהכלים שאני משתמש בהם ולהעלות מספר תובנות בנושא. אז הינה מה שהעלתי שם לנוחיותכם:

כלים לבדיקת השקעות של קרנות נאמנות:

ניתן לראות את ההשקעה של קופות גמל בכל אחת מאגרות החוב באתר משרד האוצר בכתובת – http://ozar.mof.gov.il/hon/2001/gemel/gemel.asp.

תוכל למצוא את זה תחת תפריט שמאלי עליון (מידע פיננסי) קישור – אחזקות הגופים המוסדיים העיקריים בכל אגרת חוב קונצרנית.

אומנם מדובר על חמשת המשקיעים הגדולים בכל נייר, אך ניתן לרכז (אם קצת עבודה) הרבה מידע על אילו מוסדות לוקחים סיכון גדול יותר.

בכל מקרה כאשר אתה רוצה לבדוק ספציפית על מול נייר מסויים, פשוט גש לנייר באחד מהאתרים הכלכליים הגדולים (כגון http://www.bizportal.co.il/) ותראה קישור – קרנות מחזיקות (בביזפורטל מופיע בסרגל הימני בחלקו העליון [תחת כותרת נתוני מסחר]).

כמו כן תוכל ללחוץ על שם הקרן (או לעשות חיפוש לשם קרן שאותה תרצה לבדוק), משם תוכל ללחוץ על קישור – פירוט אחזקות הקרן.
הרשימה מתעדכן ומציגה נתונים נכון לחודש מסויים, לא ניתן לראות השוואתית לחודשי עבר, אבל נותן מבט טוב על הנכסים של כל קרן לתקופה האחרונה.

בנוסף תוכל לבקר באתר http://www.magna.isa.gov.il/ בחר בסרגל העליון – קרנות נאמנות או מנהלי תיקי השקעות, בחר תקופה (תאריכים) רלונטיים לדיווח, בחר שם מנהל (הקרן אותה תרצה לבדוק), וחפש – דוח חודשי.

 מילה אישית:

אבל אני מאמין שכל זה עבודה מיותרת, ביצועי עבר (או בחירות בנייר זה או אחר בעבר) אינה אומרת כלום על העתיד. תשואה מסוגת מכניסה לניירות במה שמוגדר “סיכון גבוה” ולכן אם תבחר קרן שמשקיע בניירות חסרי סיכון תקבל תשואה מתאימה לכך. תוכל לחסוך את כל העבודה הזו ופשוט להסתכל על “תקנון” הקרן או סיווגה – האם משקיעה (ובאיזה יחס) באפיקים השונים.

בשביל לעשות את זה נכון וטוב עדיף לעשות את זה לבד, הבעיה היא כי אפילו אם יש לנו את הידע אין לנו את היכולת לעשות זאת (נכון לעכשיו – רק עצמאי יכול וגם זה תחת מגבלות), לפיכך המטרה שלך צריכה להיות הרחבת הידע הפיננסי האישי. ככל שהידע הפיננסי/כלכלי האישי שלך יהיה רחב יותר היכולת שלך לבחון את ביצועי והחלטות הקרן שלך משתפרות.

יש לעקוב ולחלוק את התובנות האישיות (בדיוק מה שנעשה באתר זה), רק בצורה זו ניתן להרחיב בצורה משמעותית את הידע הפיננסי ובכך לשפר את המצב הפיננסי באופן כללי. מומלץ להרשם לרשימת חברי האתר (ללא תשלום), כך תקבלו עדכונים שונים, הזמנות למפגשים וקישורים לחוברות המידע.

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. אגח מטיס קפיטל – הודעה בדבר GPM
  2. מטיס קפיטל אגח א – קנייה
  3. פטרו גרופ אגח א – מעקב
  4. מטיס קפיטל אגח א – כדאיות השקעה
הוספת תגובה

התגובה