Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

היכרות עם מכללת מגמות

Tuesday 15 כDec, 2009

megamot_logoפעמים רבות פונים אלי אנשים בשאלה איך צברתי ידע נרחב בתחום הפיננסים, התשובה לכך היא בלמידה, הבעת עניין וקריאה. אני מאמין כי אני קורא בשנה יותר ספרים בתחום הכלכלה והפיננסים ממה שרוב האנשים קוראים במהלך חייהם. אני מתעניין ובודק, חוקר ומנתח מידע ואני עושה את זה באופן עקבי. לבסוף אני גם תמיד מנסה ללמוד גם באופן רשמי את הנושאים שמעניינים אותי, ותחום הפיננסים והכלכלה תמיד עניין אותי.

את התואר השני של במנהל עסקים סיימתי בגיל 26. מאז השתתפתי בקורסים, סמינרים ותוכניות לימוד שונות רבות מספור.

הבעיה עבור מרבית האנשים היא בחוסר הגישה שלהם לידע ומידע (במקרה זה בתחום הפיננסי) בגלל התפיסה כי ידע זה הוא בתחום האקדמי ולא כולם מסתדרים עם תחום זה או בעלי המשאבים הנדרשים או הזמן הנדרש בשביל לפנות לאקדמיה ללימוד והעשרה.

מה שמרבית האנשים לא מבינים הוא כי גישה למידע בתחום הפיננסי והרחבת הידע הפיננסי האישי אינו נחלתה של האקדמיה. ההפוך הוא הנכון!

אני יכול להעיד כי את כל מה שלמדתי במשך שלוש שנים באוניברסיטה במסגרת התואר השני – הייתי יכול ללמוד לבד בתוך מספר חודשים בלבד, אם הייתי רוצה. מאז למדתי בתחום הפיננסי ואני מבין תהליכים כלכליים, בצורה טובה יותר, עשרות מונים ע”י לימוד עצמי ושימוש בכלים שאינם מתחום האקדמיה.

אחת מהכלים שאני עושה שימוש בהם על בסיס יומי הינו המידע והידע שמספקים המרצים השונים של אתר מכללת מגמות.

מהי מכללת מגמות? 

מכללת מגמות עוסקת בהדרכת הציבור הרחב והמגזר העסקי והפיננסי בקשת רחבה של קורסים בתחום הפיננסי ושוק הון: ניהול ההון האישי, השקעות בניירות ערך, נגזרות פיננסיות, מטבע חוץ ומכשירי השקעה מתוחכמים. המכללה הכשירה ב – 18 שנות פעילותה למעלה מ 50,000 בוגרים. רבים מהם משמשים בתפקידים פיננסיים בכירים בבנקים, חברות ביטוח, קרנות פנסיה, בתי השקעות, בנק ישראל, הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר.

במכללה ניתן אומנם למצוא מסלולים שמיוחסים לתחום האקדמי, אך ההשתתפות בקורסים רבים אינם מצריכים ידע מוקדם ואינם בעלי מגבלות כניסה בדומה לאקדמייה. בהשתתפות בקורסים של המכללה ניתן בעצם ניתנת אפשרות לכל אחד להרחיב את הידע הפיננסי האישי שלו בתחומים שונים, כאשר הדגש הוא על התחום הפיננסי!

לרישום לשיעור חינם!

המכללה ממוקמת באיזור המרכז בין רמת גן לפתח תקווה, כך שהנגישות שלה גבוה.

מעבר לכך המכללה מאפשרת גישה למידע גם באמצעות האינטרנט וגם באמצעות העברת שיעורי התנסות חינם. אני יכול להעיד כי השתתפות בשיעורים מסוג זה יכולים לתרום רבות במיקוד והעמקת הידע, כמו גם בחשיפה והפניה למידע נוסף בהמשך הדרך. אני ממליץ בחום לכל מי שרוצה להרחיב את הידע הפיננסי האישי להשתתף בלפחות אחד מהשיעורים הנ”ל שמציאה מכללת מגמות.

בנוסף, יתרון ששמור למי שכן נרשם לשיעורים (ולקורסים של המכללה) הוא בהיכרות וביצירת קשרים עם אנשים בעלי עניין משותף בתחום זה. ליתרון זה אין מתחרים!

לרישום לשיעור חינם!

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. אגח מטיס קפיטל – הודעה בדבר GPM
  2. מטיס קפיטל אגח א – קנייה
  3. פטרו גרופ אגח א – מעקב
  4. מטיס קפיטל אגח א – כדאיות השקעה
  5. השקעות עם תשואה גבוהה יחסית לסיכון
הוספת תגובה

התגובה