Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

הסדר החוב בלידר השקעות

Wednesday 6 כOct, 2010

הסדר החוב בלידר השקעות יצא היום לפועל וחבילת הניירות בגין המרת החוב – אג”ח ד’ התקבלה בחשבונות המחזיקים.

תשלום המזומן יועבר לחשבון המחזיקים בעוד מספר ימים.

כעת עולה השאלה -

כיצד יש לנהוג באגחים, מנייה ואופציה – לידר השקעות שהתקבלו במסגרת ההסדר?

נתחיל בסיכום לנקודת זמן נוכחית (שאינה בהכרח אידיאלית, אך עדיין טובה):
  1. תשלום המזומן עדיין לא בוצע בפועל וצריך להיות מבוצע בימים הקרובים. בהנחה כי לא יצוצו בעיות (ולא צפויים בעיות), גובה התשלום ידוע.
  2. בהנחת מכירה של כל הניירות שיתקבלו בזמן נוכחי (שוב לא אידיאלי, מייד נגיע לזה), הרווח מהשקעה של שבוע (בוצע ב- 29.9.2010 לפי מחיר של 56.5 אגורות לנייר) עומד על כמעט 8.5%!
    לא רע בתור התחלה… ראה מה כתבתי במקור על פוטנציאל ההשקעה בלידר השקעות אגח ד’ - הסדר בלידר השקעות אגח ד
  3. כמחצית הסכום עדיין צריכה להתקבל בתשלום המזומן! החישוב נעשה לפי מחיר השוק בזמן כתיבת שורות אלו, אך ניתן היה להשיג מחירים טובים יותר ולדעתי עדיין ניתן…

בואו נעבור למה אני מתכנן לעשות עם כל אחד מהניירות…

לידר השק אגח ה, מספר נייר – 3180221

מתחיל לשלם ב- 2015, התשואה הנוכחית שלו באיזור 5%, אני אישית לא אוהב להחזיק ניירות בתשואה כה נמוכה, אך עדיין אני שמתי פקודה במחיר מעט גבוהה ממחיר נוכחי, אם לא תתפס במהלך היום, אני מתכוון למכור את הנייר בכל מקרה. מחיר שוק נוכחי – 85.5. אחזקה של הנייר למחיר גבוה יותר בהחלט יכולה להיות אופציה טובה, אך אני לא רואה את הנייר עושה יותר מ- 10% בטווח הזמן הקצר ולכן לדעתי עדיף למכור מלהחזיק שכן אני מאמין כי סיכוני השוק היום גדולים יותר והסבירות גבוהה דווקא לכך שמחיר הנייר בשוק עוד תרד בעתיד הקרוב!

דרך אגב מדובר בהחזר של כ- 12.8 אגורות לנייר מקורי – לידר השקעות אגח ד’!

לידר השק אג ו, מספר נייר – 3180239

הנייר מתוכנן לתשלום בודד בשנת 2020, כרגע תשואת השוק שלו מעט גבוהה יותר מזה של הנייר הראשון ועומדת על כ- 9%. מחיר השוק 47.1 אגורות לנייר.

למרות שאין לי כוונה להחזיק בנייר לאורך זמן אני חושב כי מחירו צריך להיות גבוה יותר ממחיר נוכחי, כך שישקף תשואה נמוכה יותר. כמובן שיש לשים לב לכיון השוק ואם הנייר מתחיל לרדת, אני הייתי מעדיף להיפטר מימנו.

כרגע שמתי פקודה הגבוהה ממחיר השוק ביותר מ-20%, רק בשביל הסיכוי שיתפוס, ואני ממתין לראות לאיפה נושבת הרוח. בתשואה של 6-7% הייתי מוכר, בהתחשב במח”מ הארוך, כל ירידה באחוז תשואה בודד יעלה את מחיר הנייר בכ- 10%, אז כן יש לאיפה ללכת (לטובה ולרעה).

דרך אגב מדובר בנייר להמרה ולכן התנהגותו כרגע תלוייה בעיקר במנחיר המנייה בשוק. פרמיית ההמרה נמוכה מאוד (יחסית) ולכן אנו נראה כי מחיר השוק של נייר זה יהיה צמוד למנייה. לפיכך לפני מכירה יש לקחת בחשבון את ההערות שתחת המנייה…

דרך אגב מדובר בהחזר של כ- 11.75 אגורות לנייר מקורי – לידר השקעות אגח ד’!

כלומר תשלום המזומן ובמכירת שתי הניירות הנ”ל אנו מוציאים כ-95% מההשקעה המקורית, אם ניקח בחשבון כי מחירי המכירה יהיו גובהים רק במעט ממחירם כעת, ניתן לומר כי הוצאנו את ההשקעה וכל השאר זה בונוס.

לידר השק אפ יא, מספר נייר – 3180247

מחיר האופציה כמובן תלוי במנייה, אך מיכוון שמדובר במרכיב תשלום נמוך (פחות מ- 2% מהשקעה ראשונית) השיקולים כן צריכים להיות מעט שונים לדעתי.

דבר ראשון אם ההשקעה הראשונית היתה קטנה מלכתחילה יכול להיות שלא שווה להחזיק ולנהל את הנייר בגלל גובה ההשקעה. במידה ואתם משלמים עמלות מינימום יכול להיות כי החזקה בנייר תגזול את מריבית הרווח הפוטנציאלי אם בכלל!

אני הייתי שוקל להרחיב את ההשקעה באופציה על חשבון הניירות האחרים, אך יש להבין במסחר באופציות לפני שנכנסים לכך. אם הקורא אינו בקיא בתחום, מסחר באופציות, עדיף לו שיצא.

מחיר היציאה אומנם יכול להיות גבוה יותר ממחיר נוכחי באחוזים רבים, אך לשם דוגמה, גידול של 50% במחיר האופציה עבור השקעה התחלתית של 10,000 ש”ח תיתן תשואה של 100 ש”ח נוספים בלבד, כך שלא שווה את ההתעסקות…

לידר מנייה, מספר נייר – 318014

המנייה יכולה להיות תנודתית (במיוחד בימים הראשונים), כאשר לחץ המכירות מצד מקבלי המנייה יכול להכביד ולמשוך את מחיר המנייה מטה!

כפי שראינו, מחיר הפתיחה היה אופטימי שכן בימים שעקבו לפרסום הראשוני מחיר המנייה ירד בצורה דרסטית (למרות שהיה צפוי במידה מסויימת).

אני מאמין כי מחיר הנייר בשוק יעלה, אך כרגע אין מספיק נתונים בשביל לנקוב מחיר ולכן מדובר בהשקעה שעתידה לא ידוע (ולפיכך הסיכון שבה עולה).

כן השאלה היא האם המשקיע בכלל רוצה להיות בהשקעה בחברה, או שהמטרה היתה רווח מהיר!

לידר השקעות – המשך השקעה ויציאה מניירות מסויימים

אני הייתי ממליץ למרבית המשקיעים שנכנסו להשקעה בעקבות הפרסום של ההסדר לצאת מכלל הניירות ולהסתפק ברווח של מעל ל-8% בשבוע!

אך אני חייב לציין כי לי יש פקודות קנייה הן למנייה והן לאופצייה (אומנם במחירים נמוכים ממחירי שוק נוכחיים), אך סוג השקעה זה כבר אינו עומד בקריטריונים עליהם דיברתי בתחילת הדרך – של השקעות חסרי סיכון!

כמו כן אני לא ימשיך במעקב כאן והציין כי בטווח הקצר יכול להגרם הפסד משמעותי למי שישאר בנייר באותה מידה שיכול להיות להמשך ההשקעה מחיר סופי גבוה יותר ממחיר נוכחי…

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. הסדר בלידר השקעות אגח ד
  2. ירידות בלידר אגח ו
  3. אפריקה ישראל – הסדר החוב: החישובים שאחרי
  4. השקעות עם תשואה גבוהה יחסית לסיכון
  5. תיק השקעות לדוגמה
הוספת תגובה

התגובה