Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

הצעת המרה טאו אגח ב לטאו אגח ג

Thursday 6 כJan, 2011

דיברתי על אגח ב של חברת טאו כבר זמן ארוך ומי שעוקב אחרי יודע כי אני מצודד בו כבעל פוטנציאל רווח הוני גדול ביחס לסיכון שהוא נושא.

לאחר מהלך של יותר מ- 10% בימים האחרונים בעקבות הודעת החברה על יחס וכמות ההמרה של טאו ב’ לטאו ג’ (יחס של 2 ל-1 בסכום כולל של 100 מליון אג”ח ב’).

תחילה אני רוצה לחזור מעט לדברים שכתבתי בעבר:

“…כעקרון – אין חובה להענות להצעה (זכות) ולכן יחס של 1 ל- 2 לדוגמה יכול להיות תמריץ (מה שיגרום לסדרה ב’ לעלות (אפילו במחיר השוק)).”

לאחר מכן גם כתבתי כי:

“אם יציעו המרה של 2 ל-1, אתה מעשית יכול לתת שתי ניירות השווים 86.6 אגורות ולקבל נייר ששווה 92.24 (בערכים הנוכחיים) ולכן עשית רווח.

כעת תוכל לקחת את הכסף ולקנות חזרה שתיים מהארוכות וישאר לך מזומן ביד.

מה שיקרה זה שהסוחרי יום מייד יעשו זאת (שכן יש בכך ארביטרז), מה שיעלה את מחיר האג”ח.”

אז אני מניח כי צדקתי בהערכות של יחס ההמרה במדויק, ואף בעליית הערך (שנובעת כמובן מעצם היחס – אין בכך הפתעה).

צריך לזכור כי מי שמתכוון להחזיק בנייר לטווח זמן ארוך ולא נכנס עבור מימוש מהיר ברווח בעקבות ההמרה אינו חייב לממש כפי שנכתב מלכתחילה. כמובן שההצעה עצמה “טובה” לאותם סוחרי יום ומשקיעים לטווח קצר שקוטפים בימים אלו את פירות ההשקעה שלהם.

ואכן מחיר אג”ח ב’ כעת (לפחות עד למועד הקובע) יהיה “נעול” (או עוקב) על מחיר אגח ג’ ביחס ההמרה של 2 ל- 1.

יחס זה כמובן (כפי שנכתב) טוב לחברה שכן היא מורידה מסך החוב הכולל שלה 50 מליון ש”ח בלי בעצם לעשות דבר משמעותי ופורסת חוב של 2013 ל- 2011 עד 2015, כך שהחברה אומנם תשלם מעט יותר בשנים הקרובות אך מורידה חלק מהעול לגבי השנה הגורלית (2013).

במקביל מגייסת הון נוסף ע”י הנפקת מניות באמצעות זכות לבעלי המניות.

סכום זה יכסה את התגמול המובטח בתשלום הקרוב עבור המרת החוב בהענות מלאה – כך שתשלום חלק החוב באופן יחסי כעת מובטח בעצם מגיוס הון נוסף שגם יתרום בתורו למאזן בהון עצמי (בנוסף לירידת החוב מעצם ההמרה) כך שמאזן החברה ישתפר משני הכיוונים.

כמובן שמדובר בחדשות טובות עבור משקיעי האג”ח!

האם אני מתכוון לענות להצעת ההמרה של חברת טאו – המרת 2 טאו ב’ בטאו ג’?

לא, ואני מאמין כי כל מי שמתכוון להחזיק בחוב לאחר מועד החלוקה עדיף לו להשאר עם אגח ב’ ע”פ אג”ח ג’.

אומנם בהענות להצעה אנו מקבלים תמורה מיידית כעת (בצורת פדיון חלקי) וגם אם נשאר לטווח ארוך בנייר טאו ג’, אנו לוקחים סיכון נמוך יותר בגלל פריסת התשלומים (בעוד בטאו ב’ אם יהיה בעיות ב- 2013 כל הסכום יפגע לעומת רק חלקו בטאו ג’ בגלל הפרעון) – אך אם כמשקיע אני ממשיך להחזיק בנייר לאחר הפדיון הקרוב אני צריך להאמין כי התשלום בכל מקרה יתבצע בסבירות גבוהה – ולכן פוטנציאל הרווח בטאו ב’ גדול בסדר גודל מזה של טאו ג’.

לגבי הערכות להמשך:
לאחר ההמרה יכול להיות כי מחיר השוק של טאו ב’ יחזור ויירד, לכן כעקרון ניתן לומר כי יש עדיפות ליציאה טרם הפדיון או להענות להצעה ומכירת טאו ג’ לאחר קבלת הזכאות וכניסה חזרה לטאו ב’ במועד מאוחר יותר.

אך במקביל הציין כי אין הכרח שטאו ב’ ירד לאחר מועד ההמרה, לפחות בטווח הזמן הבינוני עד ארוך (כלומר שירד ללא תיקון מיידי לאחריו) – ולכן כמי שרואה השקעה לטווח ארוך בחברה כחלופה טובה ובעלת פוטנציאל רווח הוני גדול לא חייב לשחק על גלי השוק - אני לא מתכוון לשחק על הגלים במקרה זה שכן יהיה קשה לצפות אותם.

מחיר יעד לטאו אגח ב:

שימו לב, למרות שבעבר ציינתי מחיר של 65, ביצוע ההמרה והנפקת המניות משפרת את מצב החברה. כמו כן מועד הפדיון כבר קרוב יותר (בכל זאת חצי שנה), ואני רוצה להזכיר לכם כי אמרתי כי יעד של 65 הוא במידה ויהיה זינוק מהיר במחיר הנייר בשוק.

מעשית אני מאמין בהשארות בנייר לאורך זמן, כאשר עוד אז ציינתי את סוף שנת 2011 תחילת 2012 כנקודת הזמן לבחינת המשך הדרך.

זהו נייר למרחקים ארוכים ואני מתכוון לנצל את כל הפוטנציאל שיש בו, 65 הוא הרף הנמוך, אני מאמין כי אפילו נראה מחיר טוב יותר, אך תוך תנודתיות מה בנייר או דשדוש לאורך זמן ולא עליה עיקבית כפי שראינו בניירות אחרים שדיברתי עליהם בעבר (כדוגמת פולישק).

לסיכום – תנו לסוחרי היום לבצע את ההמרה, תנו לחברה להנות ממאזן טוב יותר, תנו לבעלי המניות להזרים הון – אנו, סוחרי האג”ח נמשיך להחזיק בנייר המקורי ולקצור את הפירות מהסבלנות וההמתנה…

מה פוטנציאל הרווח בטאו אג”ח ב’?

אני לא חושש להגיד כי ישנה סבירות טובה לתשלום ב- 2013, למרות שבחינה רצינית של יכולת התשלום יכולה להעשות רק (כפי שציינתי) בסוף 2011 תחילת 2012 ולא קודם לכן, ובכל מקרה – יש לנו אורך נשימה, ומי שמושקע בנייר יודע כי נפילה של 10% כמו גם עלייה בערך דומה היא לא סממן לכאן הוא לכאן – אם לא – תענו להצעה, בנייר זה צריך להיות מי שמאמין בהשקעות בתשואה גבוהה – גם חרף הסיכון כפי שהשוק מתמחר אותו…

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. מישורים אגח א – הצעת המרה
  2. בוימלגרין הצעת הסדר
  3. אגח יורו טרייד – הצעת מתווה להשקעה והסדר
  4. פרמיית המרה שלילית באגח מעריב ד
  5. פלג ניא – ניתוח הצעת הסדר
הוספת תגובה

התגובה