Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

הצעת הסדר ביורו טרייד – החלפת אג”ח בנכס

Wednesday 10 כNov, 2010

המסמך האחרון שהוציא החברה בהודעתה גרם ללא מעט בלבול בקרב המשקיעים הפחות מיומנים.

מקריאת המסמך ניתן להסיק כי שווי אגרות החוב של חברת יורו טרייד הינם 46-48 אגורות לאגח – כאשר הדבר אינו נכון!

ההצעה כוללת החלפה של אגחים ע”פ השווי המדובר עבור נכס של החברה – כך שמחזיקי האגח יעבירו את האגח לחברת יורו טרייד שתמחוק אותו מהמסחר ובתמורה יקבלו לידיהם נכס (מלון).

כמובן שההצעה מסמנת רף כולשהו, אך בהחלט לא פתוחה לקהל המשקיעים הרחב – ולכן לערך ההחלפה של האגח של יורו טרייד במסגרת העסקה – אין השלכה ישירה על השווי של האגח בשוק!

כלומר הדבר מציב רף ערך לעתיד ולא רף עליון או מחיר מוסכם להסדר.

כמובן שישנם שיקולים לחיוב ולשלילה בנושא:

שלילי – נכס מניב יוצא מסל הנכסים של החברה ולכן משאיר פחות בידי מי שעדיין מחזיק בנייר. הדבר אינו מזרים מזומנים לחברה עבור תשלום עתידי למחזיקי האג”ח.

חיובי – החברה מוחקת חוב מול בעלי האג”ח של יותר מפי שניים, כמו כן על הנכס יש חוב בעל עדיפות שעובר ביחד עם הנכס ולכן יחס הנכסים לחוב לבעלי האג”ח משתפר פעמיים: מקטין את ההון העצמי השלילי, והמימוש של הנכס לפי שווי ספרים (מה שבדרך כלל לא קורה בחברה בפירוק).

עסקת חליפין באגח יורו טרייד

כמובן שניתן לטעון כי קנו את החוב במחיר נמוך אף יותר, אך אני אינני מאמין בהסתכלות בצד הרווח של הצד השני (במקרה זה הרכוש).

כמו כן אינני מאמין כי החברה תוכל לשלם את התשלום והיא נידונה לביצוע הסדר בצורה כולשהי, הדבר מוציא שחקן משמעותי מהמשחק (בין אם לחיוב או לשלילה – קשה לדעת).

לכן מחיר ראלי של הנייר למרות שנצמד כעת למחיר “ההצעה” איננו משהו קשיח – שכן לא ניתן למימוש מול החברה במחיר זה (זהו לא באמת מחיר הסדר).

מחיר הנייר לפיכך יקבע לאור הודעות עתידיות מצד החברה, אלו יכולים להיות חיוביים או שליליים ולכן ציינתי טווחי מימוש ובחינת קנייה.

במחיר המימוש הרשום – יחס שווי הנכסים לאחר קיזוז ההון העצמי השלילי נותן עדיפות למכירה שכן בעת מימוש המחיר שיתקבל יהיה נמוך יותר.

במחיר בחינת הכניסה – יחס שווי ראלי לנכסים במימוש במסגרת פירוק בקיזוז ההון העצמי השלילי מהווה שיווי משקל מול הפוטנציאל לתרחיש הגרוע.

האם לא מאוחר להיכנס לאגח של יורו טרייד?

תמיד אפשר להיכנס, אך כפי שאמרתי להודעות האחרונות אין משמעות חיובית בלבד, כמו כן אם לא תתקבל יכול להוביל לירדות.

מספר הפקודות אנו רואים כי במקרה של שבירה הירידה תתחיל ב- 10% למטה…

לכן לא הייתי נכנס כעת, אלא רק לאחר שיש כבר התקדמות כולשהי.

כמובן שמי שבפנים כרגע לא יכול לצאת בלי לגרום לירידה זו – ולכן לא רלוונטי… (מה גם שאני מתכוון להישאר בפנים בטווח המיידי).

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. אגח יורו טרייד – הצעת מתווה להשקעה והסדר
  2. אג”ח יורו טרייד – האם ההשקעה חרגה מהכללים?
  3. אגח יורו טרייד – הסרת התנייה מימון בנקאי במסגרת ההסדר
  4. אגח יורו טרייד – תיקון טכני
  5. בוימלגרין הצעת הסדר
הוספת תגובה

התגובה