Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

הצעת רכש לאוסיף אגח ה

Sunday 30 כMay, 2010

כדאיות מענה להצעת רכש עבור אגח ה’ של חברת אוסיף

פורסמה הצעת רכש לאג”ח המדובר ע”י חברה בת של החברה במחיר של 1.52 לכל 1 ע.נ.
מועד הפרעון המקורי הוא בהמשך החודש (עשרים ומשהו ביוני).

האם כדאי להיענות להצעת הרכש עבור אגח אוסיף?

האינטואיציה אומרת שאם במרחק כה קצר מהפרעון יוצאת הצעת רכש אז עדיף שלא להיענות, מצד שני כבר לא פעם הוזכרה המילה הסדר בקשר לאגחים של אוסיף, כולל אגח ה’.

תשובה להצעה צריכה להינתן עד מחר כך שהעניין די דחוף…

ניתוח הצעת רכש עבור אג”ח ה’ של חברת אוסיף

הערך המתואם (ברוטו פארי) של נייר זה הינו – 166.07 (לפי אתר גלובס).

התשלום המתוכנן הינו ב- 20 לשישי (כלומר בעוד פחות מחודש), אך יום המסחר האחרון בנייר (שכן מדובר בפדיון מלא) הינו בשלישי לחודש! (יום חמישי הקרוב).

התספורת בהענות להצאה זו הינה בערך של 8.5%.

הבעיה היא כי מעבר לסכום האמור (90 מליון ש”ח) אין לחברה כנראה אפשרות תשלום נוסף במועד זה!

אותם 90 מליון, המהווים תשלום של שתי שליש מסך החוב שבמחזור משועבדים לתשלום האגח בכל מקרה (כמו גם הכנסות נוספות עתידיות מאותו פרוייקט – דרך אגב מדובר בפרוייקט טוב, אך למיטב ידיעתי האכלוס בו החל).

כאן אנו נכנסים לתחום של תורת המשחקים:

במידה ושני שליש (או יותר) יענו להצעה, הם מקבלים עדיפות על מי שלא נענה לה שכן הם מושכים את החלק היחסי (או כל) הבטחונות הנוכחיים ובמידה והחברה לא תוכל לשרת את החוב שלה בעתיד הפגיעה של מי שלא נענה להצאה תיהיה גדולה יותר.

בכל מקרה אני לא מאמין כי אכן ישולם בזמן בכל מקרה ובוודאי אם לא תיהיה הענות מלאה.

אני לא בקיא בהתרחשות, אך ברור לכל שהרוב תלוי בכל מקרה בתשובת המחזיקים הגדולים ולא הציבור וסביר להניח כי כבר תואם מראש.

לפיכך יכולים להיות שני מצבים:

  1. מי שלא יענה להצאה יפגע, אולי לטוווח זמן ארוך עד לתשלום ואולי בצורה משמעותית במסגרת הסדר לאחר תשלום. (מאפשרים למוסדיים להוציא חלק מההשקעה ועל השליש הנוסף יגיעו להסדר).
  2. מי שלא יענה להצאה לא יפגע אך מועד התשלום שלו ידחה לזמן ארוך. (החברה תשלם במועד מאוחר יותר או תספוג את היתרה, כלומר תספורת חלקית).

הבעיה היא כי אני לא מכיר את השתלשלות העניינים באופן מלא בחברה וספציפית בנייר, כך שמדובר בהנחות בלבד (ואני לא אוהב לבסס החלטה על הנחות).

נ.ב- מדובר בערך (ההצעה) הוגן למחיר שוק נוכחי, מה שמחזק את ההנחה כי התשלום ידחה למועד אינו ידוע ולכן על המשקיע לקחת בחשבון כי אפילו אם ישולם בסופו של דבר, התשלום הינו שווה ערך למה שניתן לקבל עליו היום בשוק…

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. תוצאות הצעת רכש לאוסיף אגח ה
  2. פלג ניא – ניתוח הצעת הסדר
  3. בוימלגרין הצעת הסדר
  4. הצעת המרה טאו אגח ב לטאו אגח ג
  5. אוסיף אגח ד – ביטול אופציית ההמרה
הוספת תגובה

התגובה