Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

השקעה במניית חברת ב. יאיר – מכירה

Sunday 7 כMar, 2010

ב. יאיר מנייה מספר סיפור ההשקעה במניית חברת ב. יאיר התחיל לפני קצת פחות מחודש. מחיר הקנייה היה 1080 והיא התבצעה ב- 10.2.2010 (ראה כתבה מקורית – מוכנים לסיבוב נוסף במניית ב. יאיר?).

היום (7.3.2010) מכרתי את המנייה ברווח של 130%, במחיר של 2490.

למעשה המכירה בוצעה כאשר לדעתי עדיין יש פוטנציאל רווח גדול ועלייה אפשרית נוספת של 20% (ממחיר נוכחי), אך הסיכון במימוש לאחר העליות הגדולות במנייה גדול מהסיכוי, כך שהמשך השקעה בנייר אינו כדאי מבחינתי יותר.

שלא תבינו אותי לא נכון, מאוד יכול להיות שמי שהסתכל על המנייה הזו במשך השנה הקרובה לא רק שיראה אותה חוצה את מחיר ה- 3000 לנייר, אלא סביר שיראה את המנייה של חברת ב. יאיר גם מתקרבת למחיר 5000. אך מה שיקרה בדרך – לוט בערפל.

נכון יכול להיות שלא יהיה מימוש במנייה, אך סביר יותר שכן! לאחר עלייה תלולה של יותר מ-100% בחודש האפשרות של מימוש ראלי לחלוטין.

מעבר לכך חשוב לזכור כי במסחר – רווח על הנייר אינו רווח כלל, עד למימוש. היום ראינו סימנים ראשונים של מימוש, אך בסופו של דבר היו קונים והנייר המשיך לעלות (ובמחזורים יפים).

במידה ואכן יהיה מימוש ומחיר הנייר ירד, מחיר כניסה טוב יכול להיות באיזור ה-2000 אגורות למנייה, אך את הערכים האילו נצטרך לחשב אם וכאשר יהיה מימוש כזה.

אם לא יהיה מימוש והנייר ימשיך לעלות – אין מה לעשות, אז הפסדתי עם רווח של 130% 8-)

בכל מקרה, לא משהו שיש להצטער אליו…

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. מוכנים לסיבוב נוסף במניית ב. יאיר?
  2. השקעה במניית טבע כדוגמה לניצול מגמה
  3. תשלום דיבידנד חברת דלק קבוצה – מעקב
  4. מכתשים אגן – השקעה במנייה מול השקעה באגח
  5. מלרג אג”ח ב’ – מכירה

3 תגובות »

izsapir:

האם לדעתך כדאי להפטר גם מהאגחים שלהם?

7 בMarch, 2010 | 7:30 pm
שמואל דרורי:

אלון כל הכבוד כאשר יודעים להסתפק
שאלה לי אליך האם יש מקום באתר שניתן לראות את תיק ההשקעות מרוכז עפי המלצותך ?

7 בMarch, 2010 | 7:38 pm

תשובה לשאלות האחרונות:

עבור – izsapir :

תלוי, האם יש לך קופת מזומנים גדולה שעומדת בעו”ש אז לא. התשלום של הניירות האילו כמעט וודאי במצב הנוכחי ולראייה – החוב כמעט כולו כבר שולם (היו שישה סדרות חוב ששילמו קרנות בתקופה האחרונה).

החברה, לדעתי, מסוגלת לעמוד בהתחייבויות שלה לאורך זמן.

מהצד השני האג”חים האילו כמעט בפארי ובאחוזי ריבית נמוכים באופן יחסי לסוג ההשקעות שאני מבצע.

אני מכרתי אותם מזמן, כמובן שהמשיכו לעלות, אך אין בכל הפסד מבחינתי שכן העברתי את הכסף להשקעות אחרות שהניבו לי רווח גדול יותר.

הסיכון למפולת בשוק, שוב לדעתי, גדולה ולכן נייר מסוג זה (האגחים של החברה) עלולים להפגע בירידות (אז אולי תיהיה הזדמנות טובה להכנס אליהם מחדש).

לסיכום אם אתה משקיע בשביל לא לגעת גם במקרה של ירידה (ואולי אף לחזק אז) והחלופה זה שהכסף ישב בעו”ש – לא הייתי מוכר שכן הסחירות בניירות גבוהה.

אם הדבר מונע ממך להשקיע בניירות אחרים (בגלל חוסר במזומנים) – אני הייתי מוכר (ובתנאי פיזור תיק נאותים).

עבור – שמואל דרורי:

דבר ראשון תודה,
התיק שלי משתנה באופן תדיר, כמו כן השקעות שבוצעו בעבר אינם בהכרח נכונות לכניסה היום (לפי תאוריית המרווחים שלי) ולכן אין משמעות למה שאני מחזיק כרגע.

כמו כן יש השקעות שאני לא מעוניין לפרסם בפומבי שכן מדובר בהשקעה ספקולטיבית ואני לא רוצה שכל אדם רנדומלי שנכנס לאתר יחשוב שמדובר בהמלצה ויקנה ללא ידע מקדים.

אני כן יכול לומר כי מי שעוקב יכול לדעת בוודאות מעל 90% מהתיק שלי (והמטרה שלי היא שתחזור לאתר פעם אחר פעם), וכי ההשקעות מהחודש וחצי האחרונים מהווים יותר מ-50% מהתיק הנוכחי.

אם אומר לך לדוגמה שאני מושקע בכור (כן אני מחזיק) האם זה אומר כי נקודת הכניסה הנוכחית טובה? [לקחתי דוגמה זו כי אני מאמין שכרגע כן :) ]

כמו כן השתמשת במילה המלצותך, אני רוצה להדגיש כי אני לא ממליץ, אני רק מספר את הסיפור האישי שלי בהשקעות שאני מבצע. מדי פעם אני מפרסם גם על ניירות שבדקתי ואני מאמין כי יניבו רווח גם אם אני לא מושקע בהם, אך עדיין לא מדובר בהמלצה!

כל משקיע שעושה שימוש במידע באתר זה – עושה את זה על דעת עצמו ובשיקול דעתו האישית.

לסיכום – פשוט תמשיך לעקוב, בדוק את הנתונים וקבל החלטות. כאשר אני מפרסם שקניתי נייר כולשהו, אני בדרך כלל עוקב באתר אחרי מה שהוא עשה עבורי ואחרי התפתחויות בנייר, כמו כן כל נייר שאני מפרסם שקניתי אני גם מפרסם שמכרתי (לאחר המכירה). כך שהמעקב אחרי די פשוט…

8 בMarch, 2010 | 12:55 pm
הוספת תגובה

התגובה