Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

השקעות חדשות עם פוטנציאל רווח

Monday 1 כFeb, 2010

האם עדיין קיימות השקעות עם פוטנציאל רווח גדול?

 

פעמים רבות מדי אני שומע (ובמידה רבה אף יותר בזמן האחרון) כי כבר כמעט בלתי אפשרי למצוא השקעות עם פוטנציאל רווח גדול וסיכון נמוך בימים אילו, לאחר הגהות הגדולה בבורסה גם באפיק המניות ובעיקר באפיק האגחים (שם מידת הרווח מוגבלת).

כמובן שמדובר בשטויות או חוסר ידע של אנשים שאינם רוצים או אינם מסוגלים למצוא ערך או פוטנציאל בהשקעות. במרבית הפעמים חוסר ידע בשילוב עם חוסר רצון ללמוד, או לחלופין חוסר יכולת או רצון לבצע את עבודת הניתוח והחיפוש, הם שגורמים למשפטים מהסוג המדובר.

נכון, לפני שנה היה קל יותר!

נכון, ככל שהערכים עולים קשה יותר למצוא השקעות בעלות פוטנציאל גבוה לרווח בתחום של הניירות הידועים והסחירים ביותר!

אך אין זה אומר כי אין יותר השקעות בעלות פוטנציאל רווח גבוה – מי שמחפש מוצא, מי שמנתח ובודק ירוויח!

השקעות שכדאי להסתכל אליהן:

הקדמה להשקעות חדשות:

החברים באתר בוודאי יודעים כי בשבועות האחרונים אני מדבר על שישה ניירות עקריים. על שניים מהם דיברתי בהרחבה גם באיזור החופשי של האתר, ניירות אילו היו -

  • מניית חברת מאינד – לפירוט מלא על תהליך ההשקעה במנייה שהפיקה רווח של 35% בחודש ראה – מאינד המשך מעקב.
  • אג”ח ב’ של חברת מלרג – לפירוט מלא על תהליך ההשקעה באג”ח שהפיק רווח של 21.5% בחודש ראה - מלרג אג”ח ב’ – מכירה.

על ארבעה נוספים, שאליהם אני הולך לדבר היום, פירטתי בעבר באיזור החברים בלבד בניתיים מחירם עולה ונייר אחד כבר יצא מתחום הכדאיות, לפחות בנקודת המבט שלי.

לכן החלטתי בניגוד לעבר לדבר על ניירות שאת חלקם עדיין לא רכשתי לתיק האישי שלי וזאת בשביל לאפשר למי שעוקב אחרי הפרסומים לבצע את שיקולי ההשקעה האישיים שלו, במועד מוקדם (חשוב להתאים את ההשקעה לתיק ואת הנייר לסיכון ולידע האישי של המשקיע – ולכן אין לראות בכתוב כאן סוג של המלצה או ייעוץ!).

הערה – אני נוהג לפרסם על ניירות שונים רק לאחר שאני משלים סדרה של בדיקות ורכישות אישיות, פעמים רבות הדבר גורם לכך שחלק מהפוטנציאל בהשקעה כבר מומש (לשימחתי הרבה) – דבר שגורע פוטנציאל רווח ממי שמשקיע אחרי, כמו כן בגלל שלעיתים רבות תהליך ההשקעה-מימוש מהיר הפרסום מבוצע רק באיזור החברים ואינו מפורסם כלל (או מפורסם בדיאבד) באיזור החופשי של האתר.

אני התחיל דווקא מהשקעה בעלת פוטנציאל שכן נכנסתי אליה היום…

אינטרקיור אג”ח א’

החברה, אינטרקיור בע”מ, עוסקת במחקר, פיתוח, שיווק ומכירה של מכשירי ריפוי ביתיים, לטיפול לא תרופתי ולא פולשני ביתר לחץ דם ומתח נפשי. כמו כן, מפתחת אינטרקיור מכשירי ריפוי ביתיים לטיפול לא תרופתיולא פולשני באי ספיקת לב וקשיים בהרדמות. לפיכך הערך של החברה נעוץ בידע, טכנולוגיה, פטנטים של החברה ולא בנכסים ממשיים.

הדוחות הכספיים של החברה מלמדים אותנו כי לחברה עצמה אין ערך ממשי או יכולת החזר חובות מפעילות שוטפת, ההון העצמי של החברה שלילי – אכן לא נקודת פתיחה טובה ואכן לפני פחות מחודש ניתן היה לרכוש את סדרת החוב של החברה – אינטרקיור אג”ח א’, מספר 1106392, בפחות מ-16 אגורות לנייר. שער הסגירה היום עומד על 23.7, כלומר עלייה של כ-50%.

נשאלת השאלה מה טוב בחברה שדוחה תשלום ריבית על החוב (לא תשלום קרן) ולמה קיים בה פוטנציאל רווח גדול בזמן קצר?

יותר מכך…

אינטרקיור אג אאני יוכל לספר לכם כי למרות העליות האחרונות עדיין אני מצאתי לנכון להרחיב את ההשקעה ולקנות מנות נוספות ביום שבו הנייר עלה בצורה משמעותית (עם סגירה של יותר מ-10% ועם יומי של יותר מ-14%).

מחיר הקנייה היה 22 אגורות לנייר ולמרות שמדובר בנמוך יומי ובמחיר נמוך לחוב, ארי עתיד החוב לא רק לוט בערפל הוא בצורה מוצהרת אינו בר קיימה!

אז למה זה טוב?

ב-23.12.2009 יצאה החברה יצאה החברה בהודעה על גיבוש תוכנית מימון ויציאה להסדר מול מחזיקי האג”ח. ככל שתהליך זה התקדם ונתוני ההסדר יצאו לפועל (או לפחות יפורסמו) ערך החוב העתידי יוסדר (גם אם לא יעמוד על תשלום מלא).

במקרה כזה סביר להניח כי חציית קו המחיר של -40 אגורות לאגרת לא יהיה בגדר האבסורד אולי אפילו הסביר, כאשר המחיר הסופי (בין 60-80) יהיה תלוי יותר מכל בערך החוב, פריסתו ושיטת התשלום. כמובן שאין בכך הבטחות אך מול מחיר נמוך ופוטנציאל רווח של כ- 100%, בזמן קצר, לדעתי האישית, מדובר בהשקעה בעלת פוטנציאל רווח גבוה בסיכון נמוך!

גלובוס מקס אג”ח א’

פעילותה העיקרית של החברה, גלובוס מקס בע”מ, הינה הפעלת תיאטרון IMAX שהקימה החברה באילת, מתוקף רשיון בלעדי שניתן לה להקמת, ניהול ותפעול תיאטראות קולנוע בישראל העושים שימוש בטכנולוגית IMAX. גילוי נעות – אני עוקב אחרי נייר זה כבר מעל לשנה והוא מדהים אותי כל פעם מחדש, לא בכך שהוא עשה 150% בשנה זו (שכן היו ניירות ערך רבים שעשו זאת) אלא בכך שלא נכנסתי אליו קודם.

לחברה נכסים ורכוש בעלי ערך והון עצמי חיובי, אך ביצועים לוקים בחסר, למרות זאת מצבה מאוזן באופן יחסי. אני מאמין כי אי האמונה שלי בחברה (שאותו הבעתי בעבר) נבע בעיקר מאמונה אישית (או יותר נכון מחוסר אמונה) בקשר ליכולת החברה להמשיך להתקיים לאורך זמן ללא שינוי מעותי בתפיסה ובהשקעות שהיא מבצעת.

לפני פחות מחודש היה ניתן לרכוש את גלובוס מקס אג”ח א’, מספר 1102359, בפחות מ-50 אגורות לנייר. היום מחירה עומד על כ-55 אגורות עלייה של 10% בשוק יורד, ועדיין מדובר על נייר שנושא ריבית של כמעט 90%.

אז מה עושה אותו אטרקטיבי בעיני דווקא כעת?

האג”ח צריך לשלם קרן של 25% ועוד ריבית של 7% בעוד ארבעה חודשים, כלומר החזר של קרוב ל-60% מההשקעה לפי ערך נוכחי בקיזוז התיקון הטכני בעקבות תשלום הריבית עדיין מדובר על רווח באיזור 50% במידה והמחיר לא משתנה (בארבעת החודשים הקרובים) ובמידה שהתשלום אכן יבוצע, אכן רווח נאה לכל הדעות, אך האם התשלום יבוצע?

אם הייתם שואלים אותי את זה לפני שבועיים הייתי אומר כי אומנם קיימת סבירות לתשלום או אפילו יציאה להסדר בנוגע לאג”ח אך הסיכון לא בהכרח מצדיק את ההשקעה בעניים עצומות ויש לבחון את הנתונים מקרוב ואולי אף עדיף להמתין למועד קרוב יותר לתשלום. מה ישתנה?

לפני כשבוע התפזרה נציגות בעלי האג”ח לאחר שלפני מספר חודשים העלתה בקשה להחזר / פרעון מיידי של החוב. הפיזור, כך נכתב בהודעה שיצאה לבורסה, מקורו במכתב שהתקבל מהחברה וחתום ע”י מר. גלובוס עצמו על כך שהחברה עומדת בכל ההתניות הפיננסיות וכי אין הילה לביצוע פרעון מיידי, כמו כן ניתן להבין מהתכתבות הדברים כי ביצוע התשלום הקרוב של האג”ח יצא לפועל כמתוכנן וכי לחברה אין כוונה לבקש הסדר או פריסה של החוב (כמובן שאין בכך הבטחה או ערבון לביצוע התשלום עצמו בפועל!).

אם נצא מנקודת הנחה כי לקראת מועד התשלום לא תצא החברה בהצהרות על אי יכולת החזר או בקשה לפריסה (ויש לה כארבעה חודשים לעשות זאת) סביר להניח כי מחיר הנייר יעלה עוד קודם לביצוע התשלום. הערכה שלי אישית – מחיר של בין 70 ל-80 אגורות לאג”ח א’ של חברת גלובוס מקס הינו בגדר הסביר בהחלט. כלומר רווח הון פוטנציאלי (עוד לפני וללא תלות בתשלום בפועל) של בין 40% ל-60% בתקופה של 3-4 חודשים מהיום, ייתכן אפילו קודם לכן…

המכתב החתום ופיזור הנציגות בעקבותיו (למרות שמדובר בכס”תח של הנציגות) מוריד את הסיכון באי תשלום, לפחות של התשלום הקרוב. יותר מכך בגלל שלחברה נכסים ממשיים והון עצמי חיובי, כמו ם כי מרבית החוב הוא מול סדרות החוב של החברה מוריד את הסיכון שבהשקעה במידה ויש סבלנות שכן גם במקרה של פירוק החברה מחזיקי החוב יהנו מתמלוג כולשהו…

עוד שתי השקעות עם פוטנציאל רווח גדול…

שתי השקעות נוספות, שניהן מתחום הא”גחים, הינם מחברות ידועות יותר מהשניים שאליהם דיברתי כאן ועדיין בעלות יכולת להפיק רווח הון גדול – והן…

המשך הכתבה מחר!

 

השמח עם תשאירו תגובה – מה דעתכם על ניירות אילו, אפילו תודה יהיה נחמד ;-) (ההודעות מאושרות בצורה ידאנית ולכן יכול לקחת זמן עד שיופיעו בפועל באתר)

 

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. השקעות חדשות עם פוטנציאל רווח – המשך
  2. פוטנציאל רווח בעת חלוקת דיבידנד
  3. מבט מהיר על השקעות החודש
  4. הסדר בלידר השקעות אגח ד
  5. הסדר החוב בלידר השקעות

4 תגובות »

ליאת:

נכון שמי שמחפש מוצא וגם מי שמוכשר מרוויח. הרמה שלך והיכולת וההבנה של השוק שלך מ-א-ו-ד גבוהה . אתה סוג של עילוי בתחום.
לי אישית, ואני כבר עושה רווחים נאים ביותר בזמן האחרון, יקח אולי עוד שנה ויותר להגיע לרבע מההבנה שלך בתחום, אם בכלל.
יש לך את זה. כשרון טבעי.
אז תודה שאתה חולק איתנו את הידע וההכוונה, דוחף אותנו קדימה, ובאמת, בזכותך אני אישית למדתי המון. :]

2 בFebruary, 2010 | 8:30 am

תודה רבה ליאת,
תמיד שמח לעזור…

2 בFebruary, 2010 | 12:36 pm
boaz hillel:

ידידי היקר
אני רוצה לכתוב זאת כדי שכולם יראו
אתה יעיל, יסודי ומרחיב אופקים
אני נהנה מכל ניתוח ואף כבר הרווחתי בזכותך טיול קטן לחול

3 בFebruary, 2010 | 8:00 pm

תודה רבה שמח לשמוע שאני לא מפרסם את כל זה לחינם,

ותהנה בחו”ל :)

4 בFebruary, 2010 | 3:21 pm
הוספת תגובה

התגובה