Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

השקעות חדשות עם פוטנציאל רווח – המשך

Tuesday 2 כFeb, 2010

השקעה בסיכון נמוך ותשואה גבוה, אני מאמין שזה אפשרי!

 

אתמול פירסמתי את הכתבה הזו – השקעות חדשות עם פוטנציאל רווח.

בכתבה אמרתי כי אני אדבר על ארבעה השקעות עם פוטנציאל רווח גדול בסיכון (שלהגדרתי) הוא נמוך, כלומר השקעות של רווח גדול בזמן קצר!

פרסומים כאילו בדרך כלל מפורסמים רק באיזור החברים ומועברים בשלב מאוחר יותר (אם בכלל) לאיזור החופשי של האתר – כך שהפרסום נעשה פעמים רבות רק לאחר שמרבית פוטנציאל הרווח כבר התממשה…

הפרסום נעשה כעת בגלל כמה סיבות -

אחת אני רוצה להראות לכם כי כדאי להיות באיזור החברים של האתר, נכון כרגע הוא סגור למצטרפים חדשים, אך בעתיד הקרוב אני הולך לפתוח אותו למספר מצומצם של מצטרפים חדשים. אם אתה לא רוצה לפספס את ההזדמנות חשום להיות רשום לאתר (ניתן להרשם לעדכונים מהאתר בקופסה שבצד שמאל – רישום לאתר), כאשר איזור החברים הפתח תשלח הודעה בנושא…

שתיים, בגלל שמדובר בהשקעות לזמן קצר מאוד ואני כן רוצה שגם מי שלא רשום כחבר יהנה מהם, החלטתי להעלות אותם עוד לפני גמר הרכישות מהצד שלי, כך שכולם יוכלו להנות (בכל זאת מדובר בניירות עם מחזור קטן יחסית), בנוסף אם אני לא הפרסם אותם כעת, כאשר אני יעלה בעתיד את סוגיית הרווח יגידו לי כי אני מדבר רק בדיאבד (למרות שבאתר, גם בחלק החופשי, ניתן למצוא עשרות דוגמאות להשקעות עם רווח ממשי שהתממשו בדיוק ניכר ובדרך שבה תיארתי אותם).

חשוב להדגיש – אני לא יועץ ולא מנהל תיקים, אינני מוסמך לתת הצעה כזו או אחרת ולכן תמיד הקפדתי לדבר רק על רכישות שבוצעו ע”י בפועל בדיאבד היום (ואתמול) אני מספר את סיפור ההשקעה שלי תוך כדאי ביצוע ולעיתים אף עוד לפני שנכנסתי להשקעה בפועל. חשוב לקרוא את תנאי השימוש באתר (http://www.money-knights.com/terms-of-condition ) לפני שמקבלים כל החלטה בנוגע להשקעה שכן אתר זה אינו ממליץ או מכוון בשום צורה את הקוראים בו, הוא רק בה לספר את סיפור ההשקעות האישיות שלי ולהציג את החישובים והשיקולים שאני נוקט!

ולעניינו -

השקעות ערך – מה פורסם אתמול

השאלה שהועלתה אתמול במסגרת הפתיחה של המאמר היתה – “האם עדיין קיימות השקעות עם פוטנציאל רווח גדול?”

התשובה לכך לפי דעתי היא – כן.

אתמול פירטתי שניים מהם:

אינטרקיור אג”ח א’

לא נכנס לפרטים אך במחיר הקנייה של אתמול מדובר על פוטנציאל רווח המתקרב ל-100%. ממחיר הקנייה של אתמול האג”ח כבר עלה קרוב ל-16% וזאת אחרי עלייה של קרוב ל-50% בימים שקדמו לפרסום עצמו. חשוב לציין כי באיזור החברים פורסמה תחילת הבדיקה עוד קודם לכן ובכך ניתנה לחברי האתר היכולת לבחון בעצמם את כדאיות ההשקעה!

גלובוס מקס אג”ח א’

נייר זה עדיין לא עלה (לפחות משמעותית) מאז הפרסום אתמול ועדיין עומד על איזור 55 אגורות לנייר. במקור מחיר הקנייה שפורסם לחברי האתר היה באיזור ה-50 (כך שעדיין מדובר על עלייה של 10% בזמן קצר) והתחלת הדיון בנייר זה, אני חייב להודות, היתה עוד בשנה שעברה עם מחיר נמוך משמעותית אך סווג כהשקעה שהסיכון בה עולה על הסיכוי ולכן אינה כדאית. דווקא כעת לאחר העליות החלטתי אני עצמי להיכנס לאג”ח זה בגלל התהליכים שפורטו בכתבה מאתמול, שוב לא ניכנס לפרטים, אבל מהמחיר הנוכחי הצפי האישי שלי הוא לרווח של 40% בטווח זמן של 4 חודשים.

סיכום של ההשקעות מאתמול

שוב אני רוצה להדגיש כי אין בכך המלצה או הבטחה וככל השקעה שבה קיים סיכוי לרווח יש סיכוי גם להפסד! לפרטים המלאים בקשר לשתי ניירו תאילו ניתן לגשת לכתבה – השקעות חדשות עם פוטנציאל רווח (יפתח בחלון חדש).

 

השקעות ערך נוספות

כפי שהובטח אתמול ההשקעות של היום מדברות על ניירות ידועים יותר ולכן גם בעלי סחירות גבוה יותר, כמו כן כהרגלי מדובר באגחים קונצרניים.

טאו אג”ח ב’

אג”ח ב’ של חברת טאו ידע עליות ומורדות, לפני חודשיים היה ניתן להשיג אותו במחיר של פחות מ-40 אגורות , חצי שנה אחורה בפחות מ-20 אגורות לנייר גם לא היה בעיה גדולה.

אז מה השתנה?

החברה שייכת לאילן בן דב, כן הבחור שרכש את פרטנר. למרות שאין קשר ישיר בין החברות, האמונה בשוק היא כי בגלל שבן דב לא ירצה לפגוע בשמו הוא יאלץ להחזיר את החוב. מחיר הנייר אומנם תנודתי (וכנראה נמצא בדרך לתיקון קל) אך המגמה ברורה – למעלה.

קצת על החברה עצמה - 

החברה, טאו תשואות בע”מ, עוסקת בתחום ההשקעות העצמיות (NOSTRO) בהשקעה בניירות ערך, אשר בעיקרם, נסחרים בבורסות בישראל ובחו”ל, בהשקעה במכשירים פיננסיים, בהשקעות ריאליות בחברות הפועלות בשוק ההון, בהשקעות ריאליות בחברות העוסקות בתחום הנדל”ן ובתחומים אחרים ובחתמות. טאו תשואות בוחנת מעת לעת השקעות ריאליות נוספות על מנת לגוון את תיק ההשקעות.

במקביל לביצוע מספר השקעות בחברות העוסקות בתחום הנדל”ן ורכישת נכסי נדל”ן באופן ישיר, ממשיכה טאו תשואות לבחון אפשרות לרכישת חברות העוסקות בתחום הנדל”ן ורכישת נכסי נדל”ן באופן ישיר.
בינואר 2007 רכשה טאו תשואות את השליטה בשלד הבורסאי שמיר מזון.

למה דווקא טאו אג”ח ב’?

לחברה עוד מספר ניירות, בתחום האג”ח קיימים טאו אג”ח א’ ואג”ח ג’.

טאו אג”ח א’ – נסחר עם תשואה אפס במחיר גבוה, מי שנכנס אליו כעת יכול רק להפסיד כסף…

טאו אג”ח ג’ – נסחר בתשואה שאני מגדיר אותה נמוכה למרות שיכולה להיות אטרקטיבית עבור אחרים (באיזור 15%) ומחירה מאפשר רווח הון של 10% עד 20%, שוב לא משהו אטרקטיבי במיוחד. היתרון של נייר זה הוא בכך שהוא משלם קרן באופן שנתי…

כמו כן קיימים אופציות על המנייה והמנייה עצמה. לא ניכנס לפירוט מלא כאן, אבל נוכל לומר כי למרות שפוטנציאל הרווח במנייה גדול, המחזיק במנייה יכו לגם לסבול הפסד גדול יותר (עד מחיקה טוטאלית) ועבור חברה שלא נמצאת במקום מזהיר ואם דוחות שליליים ביותר מדובר במשהו מסוכן באופן יחסי.

למה כן – טאו אג”ח ב’?

דבר ראשון מדובר באג”ח להמרה ולכן אם המנייה תעלה באופן דרסטי גם מחזיק האג”ח יהנה מכך (הנייר כמובן כעת מחוץ לכסף). דבר שני מדובר על נייר שמשלם את הקרן רק בשנת 2013 ואינו נושא קופון, לפיכך מחיר החוב נמוך יותר (וכל עוד יהיה מחוץ לכסף גם ישאר כך) ממחיר החוב בצורה משמעותית. האג”ח נושא ריבית גבוה יותר מהניירות האחרים (מה שאומר שאם הפער יסגר, הדבר יגרור רווח הון גדול) ומחירו נמוך – מה שמייצג פוטנציאל רווח הון גדול. במידה ויבוצע תשלום בניירות האחרים של החברה הצפי הוא כי הריבית תרד לאיזור 10% במידה והדבר יגרור גם אג”ח זה (ממחירו הנוכחי של 53.6 אגורות לנייר) רווח ההון יהיה כ-50%.

בנוסף אם המנייה תעלה (כרגע צריכה לשלש את עצמה) והאג”ח יכנס לכסף רווח ההון ההתחלתי יהיה גבוה מ-100%. האם יש סיכוי שדבר זה יקרה? כרגע החברה לא במצב טוב, היא רשמה מחיקות גדולות בנכסים והחוב שלה מייצג הון עצמי שלילי גדול, אך על לנו לשכוח כי תרום המשבר מחיר השיא של המנייה היא גבוה פי שישה מגובהה היום, כך שלא מדובר באבסורד מוחלט.

הדגשה – ברצוני לציין כי מבין שלושת הניירות שתוארו עד כה (וכנראה גם מהרביעי שמיד נגיע אליו) זוהי ההשקעה שעל פי ההגדרה שלי הינה המסוכנת ביותר בגלל שאין אנו נסמכים על נתונים ומחסומים אלא רק על האמונה באדם שעומד מאחורי החברה (האמונה של השוק!) – כמובן שאין טעם לצאת נגד מגמה, אבל חשוב לזכור כי מגמות ואמונות יכולות להשתנות!

 

כלכלית ירושלים אג”ח ו’

הסיפור מאחורי כללית ירושלים קצת מסובך ואין בכוונתי לחזור כאן על הדברים (פורסמו באיזור החברים של האתר), אך העקרון שעומד מאחורי זה הוא כי הבעלים של החברה (מר. פישמן) רוצה לצאת בהנפקה בשביל לגייס כסף ולמחזר חוב. לאחר מה שעשו ללבייב שום בעל הון לא רוצה לצאת בהצהרות דומות לאילו שאפריקה הוציאה בזמנו ולכן פישמן “מצא” שיטה אחרת לעשות את מה שכולם רוצים – למחזר את החוב במחיר נמוך!

חשוב להבין כי זהו כבר הסיבוב השלישי שלו בפחות או יותר אותה נוסחה, זה התחיל עם האגחים של חברת קרדן והמשיך עם האגחים של מבני תעשייה. סדרות החוב של שתי החברות הנ”ל היו קטנים יותר ולכן הדבר היה פשוט יותר. כל מה שנדרש מהבעלים זה לרכוש את סדרות החוב מהציבור, מה שגורם לעליית המחיר ולירידת התשואה, כאשר התשואה יורדת לאיזור 5-7% יוצאים בהנפקה מגייסים הון ובכך ממחזרים את החוב במקביל לשיפוץ הדוח (רישום רווח הוני ע”י החברה) וכבונוס מקבלים חותמת אישור של המשקיעים שמשאירים את הנייר בערך גבוה, קרוב לפארי – כל הצדדים מרוויחים…

כעת זה התור של כללית ירושליים והמהלך כבר לקראת סיום. מי שעקב באיזור החברים היה יכול להנות משתי הסבבים הקודמים וגם מהסיבוב הנוכחי ממחיר נמוך של 80 אגורות לנייר (עומד היום כבר על מעל -92, כלומר 15% תשואה) וכל זה רק מהחודש האחרון! מי שנכנס לנייר לאחר הנפילה שנגרמה בעקבות ההודעה של חברת אפריקה לפני מספר חודשים כבר עשה קרוב ל-100% רווח הון על הנייר ועדיין הצפי הוא כי מחיר הנייר יעבור בקרוב מאוד את 100 האגורות!

נכון שמדובר על 10% בלבד, אך זה כבר כמעט מובטח ויתכן אפילו שיעלה מעבר לכך (למרות שאני מתכוון לצאת במחיר של 100, לאחר מימוש חלקי כבר במחיר של 90), אבל חשוב לזכור שהכניסה האחרונה היתה לפי מחיר של 80 (רק לפני שבועיים) כך שצפי של 25% בחודש זה לא רע בכלל.

הסיכון – אם תצא הודעה לא טובה מהחברה או מאחת מהחברות שבתודעת השוק קשורות אליה, מחיר הנייר יכול לרדת, אם הדבר קורה הייתי שוקל להרחיב את ההשקעה בצורה גדולה שכן הבעלים רוכש מסדרות החוב על בסיס יומי במליונים – וזה יכול להיות רק סימן טוב…

קצת על החברה (בכל זאת למי שלא מכיר) -

החברה, כלכלית ירושלים בע”מ, פועלת בעצמה ובאמצעות חברות מאוחדות, בתחומי הנדל”ן השונים, לרבות השכרת נדל”ן מניב למטרות מסחר, מלאכה, תעשיה, היי טק, משרדים ולוגיסטיקה וכן למגורים ולמלונאות, רכישת קרקעות ופיתוחן, הקמת מבנים המיועדים בעיקר להשכרה בישראל ובחו”ל (נכון לנוב’ 2009 בארה”ב, קנדה, גרמניה, צרפת, הולנד, פולין, שוויץ, פורטוגל, אוקראינה, רוסיה, בלארוס, ליטא, סרביה, הודו ותאילנד).

סיכום כלכלית ירושלים אג”ח ו’

סיכון נמוך לכל הדעות, עם תשואה נמוכה (על הנייר) של פחות מ-10% ובעלים שמקבל התיחסות חיובית מפרסומים כלכליים. רווח פוטנציאלי נמוך אך אפשרי להשקעה גדולה (גם מבחינת ביטחון וגם מבחינת סחירות), הצפי לרווח המדובר בזמן קצר – 10%. גם אם נתחשב בכך שמדובר ב”תרגיל” של הבעלים, בסופו של דבר מדובר בתרגיל שעבד כבר פעמים בעבר, כמו כן כולם נהנים מהתרגיל הזה ולכן אין סיבה שלא יעבוד.

 

משהו קטן לסיום

השמח עם תשאירו תגובה – מה דעתכם על ניירות אילו, אפילו תודה יהיה נחמד ;-)    (ההודעות מאושרות בצורה ידאנית ולכן יכול לקחת זמן עד שיופיעו בפועל באתר)

כמ וכן מי שרוצה להרשם לאתר ולקבל עדכונים, כמו גם לקבל הזמנה לאיזור החברים כאשר זה יפתח – כל מה שנדרש זה להשאיר את השם והמייל בתיבת הרישום, הפרטים מאובטחים ולא יעשה שימוש בפרטים מעבר לשליחת עדכונים וחומר רלוונטי, הפרטים לא יועברו לגוף שלישי, אני שונא ספאם יותר מכולם ולא תומך בהפצתו בשום צורה ואופן…

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. השקעות חדשות עם פוטנציאל רווח
  2. מבט מהיר על השקעות החודש
  3. פוטנציאל רווח בעת חלוקת דיבידנד
  4. הסדר בלידר השקעות אגח ד
  5. השקעות עם תשואה גבוהה יחסית לסיכון
הוספת תגובה

התגובה