Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

טאואר, השקעה בחברה – להנות מעליות עם “ביטוח” מירידות

Thursday 25 כFeb, 2010

השקעה באג”ח חברת טאואר עדיפה על השקעה במניית טאואר!

 

מי זוכר שרק לפני חצי היה ניתן לקנות את אג”ח ה’ של חברת טאואר (אג”ח להמרה) במחיר של 60 אגורות לשקל (סקירת מחירי אג”חים כפי שפורסמה באתר בחודש שביעי 2009) שעומד היום על 146 אגורות לנייר ומביט על מחיר הפארי מלמטה…

לאחרונה פורסמו כמה המלצות באתרים שונים על מניית טאואר, עם מחיר יעד כפול ממחיר השוק של המנייה (מחיר מניית טאואר בעת כתיבת שורות אילו – 580), לדוגמה ניתן לקחת את הכתבה הבאה – המלצת בית השקעות – פורסם בביזפורטל שמציינת מחיר יעד הגדול ב-120% על המחיר הנוכחי של המנייה.

גם אני אמרתי בעבר כי מחיר המנייה יכול לחצות את מחיר ה-1000, אך לדעתי בתנודתיות וגלים של עליות וירידות.

למעשה ההשקעה בחברה אינה השקעה בטוחה כלל, המאזן של החברה אינו מהטובים שניתן לראות, והחברה מפסידה לארוך זמן כסף מדי רבעון (כאשר נכנסה לרווח רק לאחרונה ועדיין לא הוכיחה יכולת לשמור על רווחיות זו).

ההמלצה עצמה נראת תמועה, אך חשוב לזכור כי כן קרו מספר מהלכים מעודדים הקשורים בה.

חשוב לציין כי למרות שלא ניתן לקרוא לזה הרצה במונח היבש של המילה, ניתן לראות סממנים מחשידים לגבי מניית החברה, עם קניות וכניסת גופים גדולים רגע לפני פרסום הדוחות, ביצוע דילול ומכירה של מניות מתחת למחיר שוק ומספר רב של הודעות ותפיסת כותרות שאינן בעלי ערך כלכלי רב, רק מחזקות את הדבר.

אך כמו שאני אומר פעמים רבות אין טעם להלחם במגמת שוק, עדיף להצטרף ולנצל אותה עד תום, אך כיצד עושים את זה נכון, לפחות בנקודת הכניסה הנוכחית?

הבעיה שעומדת בפני המשקיע בשלב זה היא האם ניתן יהיה להשיג את המנייה במחיר טוב יותר ממחירה הנוכחי בשוק בטווח זמן קצר, וכיצד ניתן להימנע מהפסד גדול במקרה שהתחזיות לא התממשו בדיוק כמו שנחזה בפרסומים השונים.

הפתרון יכול להיות דווקא בהשקעה לא ישירה במניית חברת טאואר אלא באחת מסדרות החוב שלה – אג”ח ה’ חברת טאואר!

טאואר אג”ח ה’, מספר – 1106616

מדובר בסדרת חוב להמרה ביחס של 415 חוב רשום למנייה (כלומר ניתן להחליף 4.15 אג”חים במנייה בודדת). אג”ח ה’ של חברת טאואר משלם ריבית של 8% בסיום כל שנה והפדיון מבוצע בתשלום בודד בסוף שנת 2012, כלומר השקעה לטווח זמן מרבי של קצת פחות משלוש שנים.

מחיר האג”ח בשוק נכון לרגעים אילו הוא 146 אגורות לנייר, מה שנותן מחיר תיאורתי של 605.9 למנייה של החברה במקרה בו רוצים להמיר את הנייר למנייה (מה שניתן לעשות עד למועד התשלום הסופי).

מחיר מניית טאואר בשוק הינו – 581 אגורות למנייה, כלומר אנו משלמים “פרמייה” של 24.9 אגורות למנייה, או כ-4.3% מעל מחיר השוק.

למה שנרצה לשלם את הפרמייה הזו?

בקניית אג”ח זה אנו מבטיחים כי במקרה שהמנייה תמשיך לעלות – אנו נהנה מעלייה זו. אם מחיר המנייה יעבור את 1000 הנקודות, סביר להניח כי מחיר האג”ח יהיה קרוב ל-250, כלומר כל אחוז עלייה במחיר המנייה צריך להיות עוקב (או נעקב) ע”י עלייה מקבילה דומה במחיר האג”ח.

במקרה שמחיר המנייה יורד – גם מחיר האג”ח ירד, אך עד גבול מסויים! פה בדיוק נעוץ סוג הביטוח שעבורו אנו משלמים את הפרמייה. בגלל שיש חוב שעומד מאחורי נייר זה מחירו מוגבל בגבול תחתון (מה שלא קיים במנייה). במידה ומחיר המנייה ירד במידה משמעותית (בעבר הלא רחוק מחי רהמנייה היא נמוך בצורה משמעותית מהמחיר כעת) מחיר האג”ח ירד גם הוא אך במידה מועטה יותר.

מחיר הפארי של החוב הינו מעט יותר מ-111 אגורות לאגרת, עם הצמדה למדד (גם משהו שלא קיים בהשקעה במנייה) וריבית של 8% שנתית, נוכל לדעת בוודאות גבוה מה יכולת ההפסד המרבי שלנו (זאת בהנחה כי החוב ישולם בסופו של דבר) – מינוס 4.25% לשנה, כלומר הפסד מרבי של 15% בשלושת השנים הקרובות, אך עם סיכוי תיאורטי (ע”פ המלצות בתי ההשקעות) של מעל ל-120% בשנה הקרובה…

יכולת הפסד תחום ואפשרות רווח גדול בזמן יחסית קצר (זמן של עד שנה נחשב עבורי לפחות זמן השקעה בינוני) – השקעה מעודפת לכסף פנוי.

לסיכום – לדעתי האישית עדיין עדיף להשקיע באג”ח ה’ של חברת טאואר מאשר במנייה של החברה!

כניסות למאמר ממנועי חיפוש:

  • טאואר מניה
  • מניית טאואר המלצות
ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. טאואר – סקירת סדרות האגח
  2. אגח להמרה של חברת טאואר
  3. טאואר אגח ג – סקירה
  4. הנפקה – טאואר אגח ו – מעקב
  5. הנפקה – טאואר אגח ו

2 תגובות »

ליאת:

אהבתי

25 בFebruary, 2010 | 5:42 pm
אורי:

חזק

9 בJanuary, 2012 | 7:08 pm
הוספת תגובה

התגובה