Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

טאו אגח ב – האם יהיו רכישות?

Thursday 10 כJun, 2010

אנו מסיימים שבוע וחצי של מסחר לאחר ההודעה הראשונה בנוגע לרכישה חוזרת של אגח טאו ב’. כמו שאמרתי מלכתחילה העלייה הראשונית היא בגלל כניסה של משקיעים לנייר בגלל ההודעה ולא בגלל משהו אחר.

החברה עדיין לא דיווחה על ביצוע רכישה ולכן סביר להניח כי ימשיך לרדת לפני שיעלה – כך שמי שנכנס לזמן הקצר – זה הזמן לצאת לפני שימחק כל הרווח! עלייה נוספת תלויה כעת בביצוע הפעולה ע”י החברה ובתלות במחיר שתשלם!

כמו כן אם המטרה היתה כניסה ויציאה מהירים, אכן כעת ניתן לצאת, אך אני לא חושב שכדאי לעשות זאת בכל מחיר.

אני מאמין כי בניגוד לדוגמה האחרת שהבאתי בפעם הקודמת (של אג”ח יורו טרייד) הפעם כן יתבצעו קניות. מזכיר כי כמו שאמרתי אז, המקורות לקנייה לא היו ידועים ולכן היה ניתן להניח כי לא התבצעו, אז המטרה היתה לנצל את העלייה הזמנית, היום אני מאמין כי מול נייר זה המטרה צריכה להיות ניצול של העלייה המלאה.

במידה והניחוש שלי נכון הזינוק יהיה מהיר וכניסה חזרה יכולה להיות בעייתית.

אני סופג את הירידה המקומית (כמו שלא יחסתי חשיבות לעלייה הרגעית) וההשקעה שלי היא לטווח זמן ארוך יותר.

מסכים שניתן למקסם את הרווח אם יוצאים כעת ונכנסים מאוחר יותר (אם בכלל), אך בניגוד לגרף שפירסמתי לפני מספר ימים, בו צויין כניסה ויציאה בגל הראשון, כעת לא ניתן לצפות את הגל כמו בפעם הקודמת ואני מעוניין בניצול כלל הפוטנציאל (והוא גדול) – גם אם המשמעות ירידות כעת וזמן המתנה של למעלה משנה (למרות שלדעתי יהיה קודם לכן).

טאו אגח ב כהשקעה לטווח ארוך

אני אישית מאמין כי הסיכוי גדול מסיכון בנייר זה, אך ייתכן כי מדובר בהשקעה לטווח של עד שנה / שנה וחצי ולא יציאה מהירה (עבור ניצול מלא של השווי האמיתי של הנייר).

בניגוד לניירות אחרים שעליהם אני מדבר לרוב – השווי הראלי/האמיתי של הנייר נמוך במקצת (שכן החברה אינה יכולה לשרת את החוב במצבה הנוכחי) – ולכן לא מדובר בהשקעה רגילה שאני עומד מאחוריה במאה אחוזים…

אני תמיד מעדיף להשקיע בנייר שהערך הראלי האמיתי שלו גבוה ממחיר השוק. הבעיה היא כי כרגע אין רבים כאלה ולכן כמשקיע גם אני מתחיל לזלוג לכיוון ניירות שמבחינתי הינם ניירות בעלי סיכון גדול יותר.

אני מזכיר כי אני לא רואה בתשואה גבוהה סיכון… נקודת המבט שלי מעט שונה ומדברת על סיכון כיכולת ההפסד בנייר שמתומחר מחישוב השווי הראלי בכל מקרה וביצוע תוכלת.

כמובן שאינני יכול להכנס להסבר מלא כאן, אך בניגוד לדברים אחרים שעליהם כתבתי בעבר (שלדעתי היו חסרי סיכון – ואכן הצדיקו את עצמם באחוז כמעט מוחלט) אג”ח זה של טאו (ולצורך העניין גם האגח של דלק נדלן שעליו אני מדבר רבות בתקופה האחרונה), אינם מוצדקים מבחינת חישוב ומכילים סיכון, אך הסיכון הזה נמוך ביחס לתשואה האפשרית ובהתחשב באי המתנה לפדיון!!!

לסיכום – אני מאמין כי המחיר הנוכחי כדאי להשקעה לטווח בינוני-ארוך, בדרך יכול להיות כי המחיר יהיה אטרקטיבי יותר, אך זה יהיה (בתלות בניתוח) רק סיבה להרחיב את ההשקעה…

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. השקעה בסינרג’י כבלים אגח ב
  2. רכישה חוזרת טאו אגח ב
  3. הצעת המרה טאו אגח ב לטאו אגח ג
  4. ההבדל בין השקעה באגח להשקעה במניות
  5. טאו אגח ב – מהלך אפשרי
הוספת תגובה

התגובה