Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

טאו אגח ב – סיפור השקעה

Sunday 6 כJun, 2010

החוכמה האמיתית במציאת אגחים טובים היא לקרוא את המפה טרם השוק ולא לחכות שהשוק ימצא אותם עבורכם!

זה לא שאני לא מסכים עם המשפט למעלה, הדברים בהחלט נכונים, אך זו גם לא חוכמה להשקיע בנייר בעל סיכון מסויים ולהשוות אותו לעצמו כאשר הסיכון שמאחוריו פחת בצורה ניכרת.

וכן יש חוכמה במציעת אגחים טובים להשקעה לפני יציאת הודעה בנוגע אליהם – אך באותה מידה יש חשיבות ללימוד נושא ההשקעה על פי הודעות – שכן בטווח זמן קצר ובסיכון הרבה יותר נמוך – ניתן לעשות רווח הוני לא מבוטל – ע”י שימוש בשיטה זו – ומי שלא נותן לשוק למצוא עבורו את אותם ניירות מפספס פוטנציאל רווח הוני גדול…

טאו ב’ – קנייה בעקבות הודעה על רכישה חוזרת של האגח

לאחר שפורסמה הודעה על רכישה חוזרת ע”י החברה של טאו אגח ב’ , חזרתי ודיברתי על פוטנציאל הרווח מהשקעה בנייר זה – במיוחד לאור הנתונים החדשים (ההודעה).

נכון שעדיף היה לקנות את הנייר מראש (בדיעבד), כפי שכבר נכתב בעבר גם על ידי, אך לא ניתן להשוות בין השקעה בנייר ערב ההודעה על הרכישה החוזרת לקנייתו של אגח טאו ב שלאחר ההודעה.

לשם דוגמה ניתן לשאול האם המשקיע היה נכנס לנייר כאשר הוא היה מתחת ל-20 אגורות?

באותה תקופה, טרום כניסת בן דב לפרטנר הנייר של טאו נסחר באיזור זה (20 אגורות) ורק לאחריה זינק לאיזור ה-40 אגורות לאגרת.

למרות שלא היה שינוי מהותי בסטאטוס הנייר או החברה רק בסטאטוס השקעות הבעלים (וגם הם לא באופן ישיר לחברה המדוברת – טאו).

כעת כאשר הנייר עומד על איזור ה- 50 היה שינוי מהותי (הודעה על רכישה חוזרת) ולכן כן יש שינוי ביחס לנייר בהשוואה למצבו כאשר נסחר ב- 40 אגורות (ואני מזכיר כי אני כתבתי את הנושא הנוכחי כאשר התחילו העליות הנוכחיות ומחיר הקנייה היה ב- 45 אגורות בלבד – מיד נחזור לזה גם כן).

לכן נכון שמומלץ לקרוא את השוק לפני המהלך אך חשוב להבין כי גם מועד הכניסה וגם הסטאטוס והצפי במועד הכניסה משפיעים על קבלת ההחלטה. לא בטוח שהשקעה במחיר של 40 אגורות בסטאטוס לא ידוע עדיפה על השקעה נוכחית במחיר של 50 אגורות כאשר עתיד הנייר ידוע יותר.

למעשה אני מעדיף להחליף בכל יום ובכל שעה הזדמנות להשקעה בנייר במצבו הנוכחי לעומת מצבו טרום ההודעה, ורק בגלל הוודאות שהיא יוצרת לגבי רווח עתידי (לפחות בזמן הקצר).

טאו אגח ב’ סיפור השקעה – רכיבה על הגלים

מחיר הנייר בתחילת חודש פבואר היה 55 אגורות (גבוה אף ממחירו הנוכחי) ולאורך כל החודש מחירו היה גבוה יותר, עד לנגיעה במחיר של 65 אגורות (מחיר המשקף אז כמו היום את המחיר שווי ערך של הנייר לדעתי).

גם אני פרסמתי אז כתבה בנושא הנייר: השקעות חדשות עם פוטנציאל רווח – המשך, למעשה אני די בטוח שסדרת הכתבות באותה תקופה היא שגרמה לאתר שחקן מעוף לפנות אלי… אבל נניח את זה בצד.

מחיר של 40 הינו המחיר של דצמבר שנה שעברה, כפי שניתן לראות מהגרף הבא:

 טאו אגח ב גרף מפורט

 .

טאו אגח ב’ – פרטי הגרף ונקודות להתייחסות

החץ הכחול מסמן את נקודת הכניסה של בן דב לפרטנר – לדבר יש קשר עקיף בלבד שכן הדבר אינו קשור לטאו ישירות ומסתמך על באז ואפשרות תמיכה של הבעלים בחברה.

בצהוב ניתן לראות את נקודות הכניסה והיציאה בחודש פבואר כפי שפורסמו באתר זה. נקודת היציאה היתה 62 אגורות והתחילה כתגובה להתחלת הירידות בנייר לאחר נגיעתו במחיר של 65 אגורות.

בכתום (בצד הימני ביותר) ניתן לראות את נקודת הכניסה החדשה כפי שפורסמה תחת נושא זה רק לפני מספר ימים.

הקו האפור החזק (קו הייחוס) מציין את תחילת חודש פבואר – ניתן לראות כי מחיר הנייר עמד על איזור ה-50 אגורות לנייר (מעל מחירו הנוכחי!).

הקווים האפורים הדקים הם מה שאני מכנה הצלב. הצלב הוא משהו לא ידוע מראש והוא בר שינוי אך הוא מציין את “האיזור המת” של ההשקעה.

בגדול מי שמחזיק בנייר מחודש דצמבר ועד לפני מספר ימים אומנם ראה את הנייר עולה אך גם יורד ולכן הרווח שלו הוא אפס. בהחלט השקעה שאינה משתלמת במיוחד לאור הביצועים של ניירות בסיכון זהה מאותה הסכולה באותה התקופה.

לפיכך דווקא המתנה בחוץ, אפילו תחת ההנחה כי איזור הכניסה והיציאה הראשון לא בוצע על ידי המשקיע, עדיף (לפחות לדעתי) על המתנה, גם אם היא מייצגת רווח של 10% על מחיר הכניסה כפי שצויין ע”י וזאת רק בגלל שאת הכסף של אותה השקעה היה יכול המשקיע לכוון להשקעה מניבה יותר.

אני מזכיר לכם כי בחודשיים הראשונים של השנה עדיין היו ניירות רבים שעלו 20 ואף 30 אחוז (ינואר-פבואר). וכפי שניתן לראות מההמלצות שפורסמו בחודש שלפני כניסתי לאתר שחקן מעוף ניתן היה להמשיך ולעשות רווח בניירות מסויימים גם לאחר מכן.

לשם דוגמה השקעה במנייה של חברת ב. יאיר (שפורסמה באותו השבוע) הניבה רווח ראשוני של 50% על מחצית ההשקעה ורווח של 150% על המחצית השנייה תוך שלושה שבועות. השקעה באג”ח של אינטרקיור (למרות שהוא פחות סחיר ולכן ההשקעה בו קטנה) הניבה רווח של כמעט 50% באותה תקופה כאשר אני גם מכרתי מחצית מההשקעה במחיר שמשקף רווח של 60% ממחיר קנייה.

ההשקעה בטאו לתקופה של קצת פחות מחודש היתה יכולה להניב תשואה למשקיע על פי האסטרטגיה שפורטה כאן כ- 30% רווח. הרבה מעל הרווח הנוכחי של מי שהשקיע לכל התקופה…

לסיכום – טאו אגח ב:

רכיבה על הגלים, כניסה ויציאה מאגחים כאסטרטגיית מסחר וכניסה בעקבות הודעות (לתוך עליות) – יכולים לשרת בצורה טובה את המשקיע באגחים בעלי תשואה גבוהה. ע”י שימוש באותם שיטות, כפי שניתן לראות, ניתן לבטל או לצמצם את הסיכון הגלום בהם שאותו מתמחר השוק – ובכך לבצע השקעות בסיכון נמוך אך עם תשואה גבוהה.

במקרה של טאו, רכיבה על הגל הראשון כפי שפורסמה אז ויציאה במועד כפי שצויין באתר וכניסה לאחר הירידות או אף לאחר פרסום ההודעה על הרכישה החוזרת – הניבו רווח הוני גדול למשקיע.

באותה המידה – מי שמעוניין בהשקעה לטווח ארוך תוך התעלמות מהגלים, לדעתי, גם ימצא כי ההשקעה בטאו אגח ב תיהיה משתלמת ביותר, אך בטווח הקצר והבינוני הוא עלול לספוג הפסדים או לצמצם את הרווח שכבר צבור לו בהשקעה זו, שכן עד סוף שנה צפוי תנודתיות בנייר זה. 

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. פולישק – סיכום השקעה ישנה ותחילת דרך חדשה
  2. פולישק סיפור השקעה מניבה במיוחד ומה צפוי לנו בהמשך?
  3. השקעה באגח קונצרני מול השקעה במניות בזמן משבר
  4. השקעה באגח כבטחונות לשוק הנגזרים
  5. אפשרויות השקעה לטווח ארוך
הוספת תגובה

התגובה