Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

טאו אגח ב עולה בעקבות הודעת הרכישה החוזרת

Wednesday 2 כJun, 2010

טאו אגח ב’ עשה מאתמול (לאחר הפרסום, כאשר נקנה בעלייה של 6%) – יותר משישה אחוזים נוספים, כאשר בשיא היומי הגיע כבר ליותר משמונה אחוזים ממחיר שוק בזמן הפרסום הראשוני.

פעמים רבות שואלים אותי האם זה לא מאוחר מדי לקנות לאחר ההודעה שכן העליות מתחילות מייד עם השחרור שלה (ולעיתים אף לפני כן…).

דבר ראשון, כפי שניתן לראות מהמהלך של היום, אז לא, לשוק לוקח ברוב המוחלט של המקרים זמן לעקל את הדברים (מה שמחזיר אותנו לויכוח על שוק יעיל או לא).

בכל מקרה, כאשר אני קונה אג”ח מסוג זה אני תמיד אוהב להסתמך קצת על נתונים והיסטוריה (למרות שהחלק השני לא תמיד מייצג) ומי שכבר מכיר אותי יודע שאני לא נכנס עבור פוטנציאל רווח של 10% בלבד…

אז כך:

הנייר נסחר אתמול, לאחר מרבית העלייה של אותו יום (ולפי מחיר קנייה אישי) ב – 45.6 אגורות לאגרת, כאשר מחיר השוק בסגירה שלו היום הוא – 48.6, אז כמה פוטנציאל עוד נשאר?

הנייר הינו (כפי שאמרתי) צמוד מדד שאינו נושא ריבית (מחיר הפארי שלו כעת מעט גבוה יותר מ-112 אגורות לאג”ח). לפיכך מחיר של 70 מייצג תשואה שנתית של יותר מ-15% (נסחר כעת סביב ה-28%), תשואה הגיונית לנייר מסוג זה (במיוחד עם תמיכה של ביקוש בגלל הוצאת חוב ע”י החברה).

אם נסתכל על הגבול התחתון (שמייצג רווח נוסף ממחיר נוכחי של 25%), מחיר יעד של 60, תשואת הנייר תעמוד על כ-21%.

גם הרף של 65 אגורות לאגרת, ראלי לחלוטין (ואף יותר מכך) שכן הנייר היה שם לפני שלושה חודשים (לפני שהתחילה המגמה השלילית בשוק) ומצבו אז היה הרבה יותר לוטה בערפל…

אם נסתכל לטווח של שנה וחצי קדימה (למעשה שנה ורבע) מחיר של 85 ייצג תשואה של 15% שנתית לנייר, שוב אם נסתכל על הרף הנמוך שאני מניתי (80) התשואה על הנייר תיהיה כ-18% (ככל שנתקרב ליעד התשואה הנדרשת תיהיה נמוכה יותר).

בגבול זה לטווח הארוך הרווח הפוטנציאלי עומד על 65%.

כאשר כל המחירים הנ”ל צמודים גם למדד!

לכן אני מאמין כי אפילו אם הנייר יירד כתוצאה מהמשך סנטימנט שלילי בשוק, הוא יחשב להשקעה טובה בזמן הארוך (ולא נדרשת פה הנחת תשלום, אלא יציאה במחירי היעד).

כמובן שיש לשנות את תעריפי היעד עם מצב החברה משתנה (לטוב או לרע), כמו כן אם בטווח זמן של שבועיים, החברה לא מודיע על רכישה בפועל והמחיר מתחיל לרדת נדרש לצאת מההשקעה (אם המטרה היא השקעה לזמן קצר).

אני אמרתי כבר זמן רב כי לדעתי מחיר נייר זה נמוך, אני האמנתי כי יש בו כדאיות גדולה גם לפני ההודעה (שרק מחזקת את הטענה ומקצרת את זמן ההשקעה הפוטנציאלי).

מיותר לציין שאני כמובן מחזיק בנייר וכי דעותי לגבי יכולת החברה לשלם (שאינם טובות) וסבירות התמיכה של בן דב בחברה (שלדעתי גבוהה) מהווים חלק מסך השיקולים האישים שלי בהשקעה בנייר זה…

על כל משקיע לבחון את הנתונים ולקבל (אם בכלל) החלטת קנייה באופן עצמאי!

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. עקרון הרכישה החוזרת של אגח
  2. סינרג’י כבלים – הודעת עדכון
  3. אולימפיה – הודעת החברה והירידות מהימים האחרונים
  4. כדאיות ההשקעה בסדרות האגח של דלק נדלן בעקבות הורדת הדירוג
  5. מחיר הדלק עולה בחצות
הוספת תגובה

התגובה