Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

טאו במקרה דוגמה להתחייבות רכישה

Tuesday 6 כApr, 2010

מכירת מניות ואופציות תוך התחייבות העברת התשלום לרכישה בהנפקה – חברת טאו במקרה לדוגמה

בעקבות התחייבות הבעלים של חברת טאו, אילן בן דב, לרכוש בהנפקה במלוא הסכום שקיבל ממכירת המניות והאופציות האישיות שלו לגורם שלישי, עולות השאלות: מה בן דב משיג בזה? האם אמור להיות רווח מיידי כלשהו בעסקה סיבובית כזאת?

טאו מכירת מניות ואופציות ע”י הבעלים

אילן בן דב מכר מניות ואופציות של חברת טאו לגורם שלישי, כאשר אותו גורם שקנה את הניירות ככל הנראה מוכר אותם בשוק. במקביל – בן דב, התחייב להעביר את כל התשלום שקיבל מהעסקה כאשר תבוצע הנפקה של טאו – כך שיחזור ויעלה את החזקותיו בחברה בשנית. ברור שמחיר המכירה היה נמוך ממחיר השוק וכי מחיר ההנפקה יהיה גבוה מהמחיר ששולם.

לפיכך נגרר הפסד וודאי לבעלים מעסקה סיבובים זו – דבר שיכול להעלות תהיות לגבי ביצועה.

טאו הסטוריית השקעה

העניין שלי בטאו התחיל כבר מזמן, בדגש עם אג”ח ב’ של טאו. ניתן לקרוא קצת יותר בהרחבה על כך כאן – השקעות חדשות עם פוטנציאל רווח – המשך.

ברור לכל כי בסופו של דבר הרבה תלוי בבן דב ובמהלכים שהוא יבצע עבור החברה, אך אני מאמין כי ביחס למחיר השוק הנוכחי לא מדובר בהשקעה גרועה. כן יש פוטנציאל הפסד, אבל במקרה זה הייתי מחזיק לאורך זמן (אולי מחכה לראות מה קורה עם התשלומים הקרובים בסדרות האחרות ומנצל את המומנטום משם).

לגמי הזרמת הכספים – יש הגיון בדרך הפעולה בה הוא נוקט!

גם למשקיע גדול יש צורך בניהול סיכונים וגם למשקיע גדול יש כמות מזומנים מוגבלת!

הכנסה של גורם שלישי – הכניסה כסף לידיו והכניסה גורם נוסף שיכול להזרים כסף לחברה. גם אם לוקחים בחשבון את הרצון שלו לבצע הנפקת זכויות – סביר להניח כי אותו הכסף יחזור לחברה בדרך עקיפה, כמו כן הדבר מבטיח את ההצלחה של ההנפקה.

למה מבטיח את ההצלחה – הסכום שקיבל בן דב ישמש לכיסוי ההנפקה, אותו גוף שלישי בוודאי יודע על ההנפקה הצפויה עוד קודם להודעה עצמה ולכן סביר להניח כי נכנס תוך ידיעה על ההנפקה ולכן גם הצד שלו מובטח (בין אם במכירה מקדימה ובין אם במטרת השקעה ארוכה יותר והשתתפות בהנפקה).

אני לא טוען כי מצב החברה טוב, אך ביחס למחיר שוק נוכחי אני מאמין כי התוכלת במקרה של פשיטת רגל קרובה מאוד לאפס, בעוד התוכלת של החזר הינה באיזור 100% (לטווח זמן של שלוש וחצי שנים). כלומר התוכלת של ההשקעה חיובית.

מה ההסתברות להחזר/פשיטת רגל – הייתי אומר כי חצי/חצי, אבל בכל מקרה כאשר התוכלת של מקרה פשיטת הרגל קרוב לאפס – התוכלת של ההשקעה תמיד תיהיה בצד החיובי וזה בלי לקחת בחשבון מצב של הסדר!

האם מובטח רווח? לא!
אך בסבירות גבוהה ניתן לומר כי הפסד פוטנציאלי אפסי למי שישב על שמריו (אפילו ב-WCS – המקרה הגרוע ביותר), בעוד הרווח הפוטנציאלי גבוה.

סך הכל אפשר להבין כי אני אישית מאמין בנייר ובחברה וכן חלק מהשיקולים במקרה זה אינם מתוך הספר, כן יש הסתמכות על האדם שעומד מאחורי החברה, אבל במקרה זה יכול להיות שהסתכלות על התמונה הכוללת עדיפה על התעמקות במספרים.

נ.ב -

אין לראות באמור לעיל שום סוג של המלצה! סביר להניח כי במקרה הגרוע כפי שתואר מחיר הנייר יהיה נמוך לאורך כלל התהליך ממחירו הנוכחי – דבר שיכול לגרור הפסד בגלל מימוש. החישוב של תוכלת ההפסד נעשה על פי דוחות החברה, בזמן נוכחי ובערכי נכסים כפי שדווחו שם. השקעה בנייר זה אינה מבטיחה רווח! ובכל מקרה יש להתאים את ההשקעה למשקיע, ליכולתו הפיננסי, למטרותיו הכלכליות ולהבנתו בתחום!

למען הסר ספק – הכותב אינו ממליץ לכאן או לכאן על נייר זה… ולראייה הדגשה זו. הכותב מחזיק בנייר!

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. רכישה חוזרת טאו אגח ב
  2. אגח להמרה – דוגמה כללית
  3. טאו אגח ב – רכישה חוזרת בסדר גודל גדול
  4. אגח קווינקו – רכישה עצמית
  5. שיקולים להשקעה על סמך רכישה עצמית – אחת כן, אחת לא!
הוספת תגובה

התגובה