Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

להעביר את דביר – הקמפיין של בנק מזרחי טפחות כמקרה מבחן להתנהגות אישית

Sunday 25 כOct, 2009

לפני זמן לא רב עלה קמפיין חדש לבנק מזרחי-טפחות, בפרסומת מוצג דביר, אחד מהפרזנטורים במסע פרסום ארוך של הבנק למשיכת לקוחות חדשים, כמי שיש לו בעיה לעבור בנק. למרות שהפרסומת עצמה נוגעת בנושא רגיש, התמכרויות, אני חושב כי מדובר בקמפיין בעל גישה חדשנית. סוף סוף קמפיין שצריך לגעת בכולם, ושנעשה בו שימוש בהומור ומעט ציניות בשביל להעביר את המסר השיווקי של הבנק.

אך למה אני מעלה נושא זה לאתר שמדבר על סלילת הדרך לחירות פיננסית?

לדעתי הנושא שמועבר בפרסומת זו נוגע בנקודה נכונה, גם אם הכוונה המקורית של הבנק, בפרסומת “להעביר את דביר”,  לא היתה בדיוק זו. מהי אותה נקודה?

הצורך של כול אחד מאיתנו לבדוק ולהשוות את התנאים להם הוא כפוף בחשבון הבנק שלו. תתפלאו לשמוע אך לא כל החשבונות שווים מבחינת העמלות, ואני צריך לדעת זאת טוב יותר מכולם.

הבנק (והכוונה היא לכול הבנקים בארץ) כעסק, קרוב יותר לשוק מלכל עסק אחר, וסחר-מכר, או יכולת הויכוח של הלקוח, הם אחד האמצעים הלגיטימיים להורדת העלויות האישיות. לעיתים יכול שינוי קטן בעמלה אחת לעשות הפרש של מאות ואף אלפי שקלים בתשלומי העמלות לבנק לאורך תקופה קצרה יחסית, לדוגמה שנה. בחשבונות פעילים, שבהם מתקיים מסחר (בורסה), או שבאמצעותם משולמים חשבונות שוטפים, יכולים להנות מהנחה כבדת משקל בסעיף העמלות, אם רק הלקוח היה מוכן להשקיע מעט זמן - בבדיקה, השוואה והחשוב מכל במיקוח עם הבנק.

כמעט כל עמלה ניתן להוריד, והסכומים מצטברים במהירות לסכום משמעותי!

אין זה משנה כלל מה גובה החיסכון בחשבון או גובה המשכורת הנכנסת לחשבון (אם בכלל), תמיד ניתן לקבל הנחה בעמלות.

לעיתים יש הבדלים משמעותיים בתנאים שנקבל בכל בנק, וישנם בנקים שבשביל להעביר לקוח מוכנים להוריד את העמלות השונות ואף לבטלם לחלוטין. בגלל שיכולת הבדיקה בידינו, וכל בעל חשבון יכול, בחישוב קל, לדעת מהי ההוצאה הגדולה ביותר שלו בתחום העמלות, דווקא ויכוח והתנייה של הנחה או ביטול של סוג עמלה עיקרית זו לאותו חשבון יכולה לעשות הבדל גדול בתשלום הסופי והמצטבר.

אז נכון שלא כולנו רוצים לעבור בנק, אך לרוב מספיק אפילו האיום בביצוע המעבר בשביל לשכנע את הבנק להוזיל את העמלות בחשבונכם.

שאלה נוספת - למה לא לעבור בנק? אני דווקא דוגל במעבר, ומי שנותן לי את התנאים הטובים ביותר ראשון, זהו הבנק בו אני הנהל את ענייני. אם הבנק הנוכחי שלי רוצה שאני השאר, הוא לא צריך להשוות את התנאים של הבנק הראשון, הוא צריך “לנצח אותם”. כעדות אני יכול לומר כי בארבעת השנים האחרונות – עברתי ארבעה בנקים שונים!

דרך אגב- כל בנק שתעברו אליו יהיה שמח להחזיר לכם את כל העלויות של המעבר, כך שגם זו לא סיבה…

אז מה נותר להגיד: תתגיסו לא רק כדאי להעביר את דביר, תתגיסו גם, אם לא קודם, להעביר אתכם!

כן היום אני במזרחי-טפחות, מחר מי יודע? ואם כבר לפרגן למזרחי-טפחות ולקמפיין הפרסום “להעביר את דביר”, וברוח הדברים שנאמרו למעלה, כל שנותר לך לעשות זה להשאיר את הפרטים שלך ונציגי הבנק יחזרו אליך.

כמו כן שימוש בתוכניות ניוחדות יכולות לזכות אתכם בתנאים מעודפים!

תוכניות מיוחדות של בנק מזרחי טפחות לדוגמה:

בנק מזרחי טפחות-חשבון סטודנטים
מזרחי טפחות-חיילים

בנוסף, נצלו את האפשרות והשאירו פרטיכם באתר מזרחי טפחות עבור חודש המעבר, כך תוכלו לשמור את התנאים וההטבות של הקמפיין הנוכחי ללא התחייבות למעבר…

ניתן להשאיר פרטים בכתובת הבאה: חודש מעבר במזרחי טפחות

אה… ולא לשכוח להתווכח על התנאים… 

כניסות למאמר ממנועי חיפוש:

  • להעביר את דביר
ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. חודש מעבר במזרחי טפחות
  2. לעבור בנק ועדיין לשרוד, דביר אני איתך…
  3. אגח מטיס קפיטל – הודעה בדבר GPM
  4. מטיס קפיטל אגח א – קנייה
  5. פטרו גרופ אגח א – מעקב

13 תגובות »

חגי:

אני מסכים איתך לגמרי. סקר שוק זה אחד הדברים החשובים ביותר, במיוחד היום שהמצב הכלכלי ירוד. אנשים יכולים להתווכח על חברת סלולר או כבלים אבל את הבנק שלהם הם מפחדים לבדוק. הקמפיין הזה אכן מלמד את כולנו משהו על הבנק בפרט והחיים בכלל

26 בOctober, 2009 | 6:27 pm
ELI_55:

כל כך נכון, אני מרגיש גם כן שההשארות בבנק זה בגלל הרגל, ובאמת הפרסומת הזו עם להעביר את דביר גרמה לי לחשוב שרגע…מדובר בכסף שלי. וצריך לפעמים לעשות צעד ולבצע שינוי.

26 בOctober, 2009 | 6:28 pm
מורן:

בהחלט צריכים להתעורר. בעקבות הפרסומים על מעבר בנק התחלתי לברר על הנושא וגיליתי שבתור סטודנטית אני יכולה לקבל הטבות שלא ידעתי. שווה לברר

26 בOctober, 2009 | 6:38 pm
שפי:

הדברים שכתבת כל כך נכונים ונותנים המון חומר למחשבה… אני באופן אישי באמת תמיד חשבתי שכל הבנקים בגדול אותו דבר וכעת יש לי מוטיבציה ללכת לחפש ולדרוש את הטוב ביותר עבורי.

27 בOctober, 2009 | 8:42 am
דניאל:

“אז נכון שלא כולנו רוצים לעבור בנק, אך לרוב מספיק אפילו האיום בביצוע המעבר בשביל לשכנע את הבנק להוזיל את העמלות בחשבונכם.”

משפט נכון לחלוטין, אך אנו לא רואים בנקים נוקטים בגישה מאיימת. מי יודע, אולי זה יכול להשפיע אפילו יותר, ואולי לא. כרגע, הגישה הנעימה שמזרחי-טפחות נקטו בה קולעת למטרה

27 בOctober, 2009 | 4:05 pm
עמי רון:

אין ספק שאף אחד מאיתנו לא אוהב “להתעסק” עם הבנק שלו וכמו שאתה כותב חבל כי לפעמים אפילו ההנחה הכי מזערית ולכאורה חסרת משמעות יכולה לעשות את ההבדל.. אני באופן אישי דווקא כן ניסיתי לבקש מהבנק שלי תנאים יותר טובים וכשנעניתי בשלילה עשיתי את הצעד ועברתי לבנק שהציע לי תנאים הרבה יותר טובים, ודרך אגב כל כך פשוט לעבור בנק..

27 בOctober, 2009 | 5:02 pm
עינת:

אני חושבת שהפרסומת גרמה לי לשנות פאזה, לי היא דווקא פתחה את העיניים, בצורה הומוריסטית- אפילו גרמה לי להזדהות לרגע עם השחקן.. אין ספק שהלקוח יכול ואפילו חייב לדרוש את הטוב ביותר בשבילו, ולעבור בנק זה באמת כמו לנייד מספר היום, ממש לא סיפור גדול

27 בOctober, 2009 | 9:53 pm
אולג רונן:

אני חושב שדווקא בגלל שהקמפיין עשוי בצורה כה חדשנית ומשלב המון פלטפורמות, נורא קל להתחבר לפרסומת. ואתם יודעים מה, פתאום נפל לי האסימון שבאמת כדאי לעשות סקר שוק ולראות מה שאר הבנקים מציעים, משהו שעד עכשיו התעצלתי לעשות

27 בOctober, 2009 | 9:57 pm
ענת:

לפעמים באמת קשה לקום ולעשות שינוי, אבל כמו שכתבת יפה כל כך, לפעמים שינוי יכול להיות מבורך ולחסוך אפילו מאות שקלים בזמן קצר. האמת, שכנעת אותי ללכת לבדוק אם יש בנקים שמציעים תנאים טובים יותר מהבנק הנוכחי שלי (:

28 בOctober, 2009 | 10:55 pm
אמיר:

מילים כדורבנות
אני עצמי איימתי במעבר בנק ופתאום, הפלא ופלא, הציעו להוריד לי בעמלות

29 בOctober, 2009 | 7:27 am
אילן וייס:

להעביר את דביר בהחלט קמפיין משכנתא טוב

13 בJune, 2010 | 7:54 am
אבי:

בנק שמחפש רק להעביר אליו לקוחות ולא אומר מה שהוא נותן זה בנק שלא כדי לעבור אליו במיוחד שזה בנק שמחפש רק לקוחות אני לא ממליץ על בנק מזרחי בכלל

5 בOctober, 2010 | 12:57 pm
נ:

טלפונים, הבטחות, זמן ועצבים – לצאת ממזרחי טפחות, ועוד יותר – לקבל אישור שהחשבון סגור – זו סאגה מטורפת. רק כשהמפקח על הבנקים נכנס לתמונה – פתאום הכל הסתדר! זה בנק זה??

הסיפור נמשך יותר משנה!! להעביר את דביר ? עדיף למקום שיוכל לצאת ממנו בשקט ושלווה…

18 בFebruary, 2011 | 11:55 am
הוספת תגובה

התגובה