Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

לחץ על מחיר שוק – טאו אגח ב

Wednesday 23 כJun, 2010

האם יש הסבר להמשך הלחץ כלפי מטה באגח ב של חברת טאו?

דבר ראשון הציין כי “הלחץ” המתואר נצפה מראש בפרסום הראשוני שלי בנידון שכן כך מתנהג נייר במצב דומה – אין בכך משהו חדש.

הקפיצה הראשונית היא מעצם ההודעה וכן ניתן לממש רווח בה – אך לא ניתן לצפות מתי ובכמה תרכוש החברה בהמשך הדרך (מה שישפיע על המחיר הסופי לאורך זמן).

ראוי לציין כי מחיר הנייר אפילו היום גבוה ממחירו טרום ההודעה, אך גם לזה יש הסבר שכן בכל זאת בימים האחרונים היו עליות בחלק שוק זה בפרט ובשוק ההון בכלל.

למה אני מאמין כי עדיין לא הגיעו עליות משמעותיות בנייר?

שוב אם נחזור לפרסום הראשון שלי בנושא, ניתן למצוא את החלק הראשון של התשובה לכך.

תהליך העלייה של ערך הנייר, כפי שנצפה גם אז, דיבר על השקעה לזמן בינוני-ארוך ולא קצר שכן מחיר הנייר יכול להעלות רק אם החברה אכן רוכשת מהנייר במחירים גבוהים יותר, או לחלופין מציגה תוצאות טובות יותר.

ודברים אלו עדיין לא התרחשו…

וכאן מגיע החלק השני של ההסבר – החברה רכשה עד כה “שלוש מנות”:

הראשונה והמהותית ביותר היתה ב- 14/06/2010 , בעסקה מתואמת (למרות שבוצעה במהלך המסחר הרגיל) במחיר של 45.067 אגורות לנייר על 11 מליון ניירות (כ- 5 מליון ש”ח).

השנייה בוצעה בתאריך – 16/06/2010 , במהלך המסחר בבורסה במחיר של 44.36 אגורות לנייר על 300 אלף ניירות. במקביל קנתה החברה גם מהנייר השני – האג”ח להמרה…

השלישית היתה ביום ראשון האחרון בתאריך – 20/06/2010 , במהלך המסחר בבורסה במחיר של 43.70 אגורות לנייר על 98,729 ניירות.

הסבר להתנהגות אגח ב של חברת טאו

החברה אומרת לשוק כי היא לא תקנה בכל מחיר את האגרות, היא גם לא קונה אותם בפועל במחירים עולים ולכן ההשפעה על מחיר השוק נמוכה.

ועדיין יש חשש אמיתי ליכולת הפרעון ארוכת הטווח של החברה, ופדיון רחוק (ללא תשלום קופון אפילו), כל אלו – מרחיקים משקיעים.

אך כל הפעולות הנ”ל מייצגות רווח הוני גדול לחברה שירשם בדוחות הקרובים ויכול לסדר שורת רווח לחברה (בכל זאת החוב נקנה ב- 40% מערכו האמיתי , מה שאומר שהחברה רושמת רווח של 150% על הקניות).

לכן אני מאמין כי ההשפעה האמיתית תגיע רק לאחר פרסום הדוחות או בסמיכות אליהם ובהנחה כי החברה תמשיך לרכוש במחירים נוכחיים (כלומר סוף שנה – תחילת שנה הבאה).

כמו שאמרתי מההתחלה – אני בנייר לטווח ארוך גם אם לא לפדיון.

נ.ב – דבר נוסף שיכול להיות שמשפיע הוא ההודעה על העסקה הסיבובית בין טאו-אלדן טק-רילון, למרות שאני מאמין כי מדובר בעסקה טובה באופן יחסי, המשך ביצוע כן ירשום הפסד על הנייר (לפי ערכים נוכחיים) – מה שבסופו של דבר יכול לבלוע את הרווח ההוני מהרכישות ולדחות פעם נוספת את העלייה המבוקשת בנייר זה.

הציין שוב כי השקעה זו נושא בתוכה סיכונים שכן החברה עצמה אינה יכולה במצבה הנוכחי לפרוע את החוב ללא התערבות חיצונית של הבעלים או התאוששות רצינים בהשקעותיה!

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. אגח טאו ב – מחיר יעד
  2. מחיר פארי – אגח דלק נדלן ג
  3. צ’רניאק משפיע על מחיר אגח דוראה ורומז על האגח הבא
  4. רכישה חוזרת טאו אגח ב
  5. טאו אגח ב עולה בעקבות הודעת הרכישה החוזרת
הוספת תגובה

התגובה