Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

למה? כמה? איך? כל התשובות למה בוצע בשבוע האחרון – מניות

Sunday 30 כAug, 2009
בהמשך למסר הכללי מהיום,

כפי שאמרתי, אכן הייתי בחופש במהלך השבוע האחרון, אך אין זה אומר כי הייתי לא פעיל. במהלך השבוע האחרון מכרתי את מרבית התיק.

בחלק זה הפרט על מכירות המניות שבוצעו ע”י השבוע והמניעים שלהם:

כיל, 281014, מכרתי את כלל ההחזקות שלי במנייה. על ההחזקה הארוכה (כתשעה חודשים) עשיתי 114%! על הקניות מהסיבוב האחרון כפי שפורטו פה בעבר הרווח הסופי ממכירה הגיע ל – 22.5% על החזקה של ממוצעת של כחודשיים). לא רע בכלל…

המכירה התבצעה במסגרת המימוש שאליו אני מדבר כבר זמן רב, ולמרות שחשבתי שיהיה עוד כחודש לבצע אותו, מכרתי בשבועיים האחרונים כ-70% מהתיק, ומסתבר שהעיתוי היה מוצלח ביותר.

המניות שלי בכור נמכרו בגלל אותו שיקול, גם כן על ההחזקה הארוכה יותר (שבעה חודשים) הרווח היה קרוב ל300% (בהתחשב בתשלום הדוידנט במהלך התקופה). מחיר המכירה היה קרוב למחיר הקנייה, אך שוב היה תשלום של דוידנט, מה שמביא לרווח של 8% בשלושה חודשים.

אני מאמין כי לטווח הארוך ניתן עדיין לעשות על כור כ-50%, נקודתית בגלל שהיה צפוי מימושים שעלולים להוביל לשבר ופניקה (ולא מדובר במה שראינו היום מלבד החלק של הפניקה), לטווח קצר אני מקווה לחזור ברווח. מעבר לזה בטווח קצר ככול הנראה יהיה אפשר לעשות רווח גדול יותר במקומות אחרים.

מכתשים אגן, 1081819, מנייה תנודתית, עם הרבה “משחק” והודעות חיוביות ושליליות, בדיאבד לא הייתי נכנס עליה (ואכן בסקירה והמעקב של שלושת המניות הקשורות לא הוספתי אותה כמנייה הרביעית [בצירוף לחברה לישראל, כיל ובזן]). למרות ואולי בגלל הצעת הרכישה של נוחי כן שווה להישאר בה (ההיסטוריה הראתה שהוא נותן הצעה נמוכה ואז מגדיל אותה, כרגע לאחר נתינת ההצעה המנייה ספגה מעט מימוש ולכן לטווח הבנוני יכול להיות שתעלה, צפי של 20% בטווח של שלושה חודשים אפשרי בהחלט).

בכל מקרה, הסיבוב הארוך שלי בה (תשעה חודשים) הניב כ-20% רווח, הרבה מתחת לתשואת השוק, כך שלא מדובר בהישג מרשים.

אז במה אני כן מחזיק, כרגע (ועל פי הנחות העודה שלי) אני מחזיק במניות מעט מסוכנות ולמרות שאני מעט מופסד אליהם (ואלוי אף בגלל זה) לא מכרתי ברצף האחרון, ואילו הם -

טופספין מדיקל, 1094168, ספקולנטי לחלוטין!

בריינסוויי, 1100718, בהמתנה להודעה, חיובית או שלילית והולכת למכירה.

ולבסוף הרכישה האחרונה בתחום, נטוויז’ן, 1092907, עם צפי ל-25% בחודשיים עד ארבעה החודשים הקרובים.

בכל מקרה אני לא מודע למצבו הפיננסי של הקורא, כמו גם אינני חשוף ליכולתו וידיעתו בנושא ולכן האחריות המלאה בביצוע פעולות מול כל אחד מהניירות המוזכרים למעלה הינה על הקורא. במידה ואין הקורא בעל ידע בנושא באפשרותו לקבל ייעוץ פיננסי מקצעי. בכל מקרה אין לראות בכתוב מעלה המלצה משום סוג שהוא, הכותב אינו יועץ או מנהל פיננסי, ואינו מוסמך לעסוק בכך.

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. למה? כמה? איך? כל התשובות למה בוצע בשבוע האחרון – אגח
  2. פרוטליקס מול ביוסל – ביצועי מניות
  3. מניות סקטור הגז והנפט – השוואת מניות
  4. כי”ל, בז”ן והחברה לישראל
  5. מיקוד על מניות!
הוספת תגובה

התגובה