Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

למה? כמה? איך? כל התשובות למה בוצע בשבוע האחרון – אגח

Sunday 30 כAug, 2009
בהמשך למסר הכללי מהיום,

כפי שאמרתי, אכן הייתי בחופש במהלך השבוע האחרון, אך אין זה אומר כי הייתי לא פעיל. במהלך השבוע האחרון מכרתי את מרבית התיק.

בחלק זה הפרט על מכירות האגח שבוצעו ע”י השבוע והמניעים שלהם:

בסר פרויקטים אגח א, 3950086, נמכר ב- 25.8.2009, הוחזק במשך שלושה חודשים. לפי מחיר מכירה (83.9) הרווח עבר את 30%, בנוסף במהלך התקופה היה פדיון, מה שמעלה את הרווח הכולל לאיזור ה- 50%.

כרגע ממשיך לעלות, ואכן המכירה בוצעה כבררת מחדל בגלל רצון לממש את עיקר התיק בגלל צפי לירידות בהמשך. המימוש נעשה בשביל לשמור על רווח בכיס לכניסה מחודשת לאחר הירידות הצפויות.

סיביל אג”ח א’, 1097153, נמכר ב- 26.8.2009, נקנה במקור בשלוש מנות (לפני חודש, חודש וחצי וחודשיים). נמכר במחיר 53.98, מה שמייצג הפסד תאורטי על מחיר הקנייה (12.4%), אך בגלל ששולם בסוף חודש שעבר פדיון וריבית, מדובר בנייר שרשם רווח בשורה התחתונה של 5%.

כרגע מעט יורד, מדובר בנייר עם סיכון בינוני (בערכים שלי – ואני נחשב אוהב סיכון). מי שמחזיק ברווח לדעתי שווה לשקול מכירה. יש לעקוב מקרוב שכן יכול לעלות או לרדת חזק. בכל מקרה להמשך הדרך אני מתכוון להיכנס לנייר זה פעם נוספת.

ארזים אגח 2, 1380047, נמכר ב- 26.8.2009, נקנה בדצמבר שנה שעברה, אחד מהניירות הותיקים ביותר בתיק שלי. עם רווח במכירה של יותר מ- 100% (על שמונה חודשים). בנוסף שילם פדיון של קרן פלוס ריבית במהלך הזמן מה שמוסיף עוד 50% על ערך ההשקעה המקורי!

מדובר בנייר טוב לדעתי, אך עם רווח כה גדול ומחיר שיא (65.99) מדובר במימוש בריא. ירד היום חמישה אחוז, ואני מעריך כי ימשיך לרדת עם המכה של אפריקה (אני מאמין כי זו המכה הגדולה שהיתה צריכה לבוא, למרות שלא חשבתי שתבוא כל כך מהר (ציפיתי לחודש הבא ולכן התחלתי לממש). עם תחילת ההתאוששות צריך להיכנס לנייר זה מהר, אנו נראה אותו חוצה את ה-80 תוך פחות משנתיים (אני לא מספיק אמיץ כדאי להגיד פחות משנה למרות שזה מה שאני באמת מאמין :) ).

דיגל אג”ח א’, 4930046, מדובר בנייר יחסית מורכב, את המנות הראשונות ביצעתי במחירים של 35, כאשר זינק, בניגוד למה שאני עושה בדרך כלל (ובגלל שמדובר בנייר שלדעתי היה שווה השקעה קצרת מועד, כפי שפורט בעבר), נקנתה מנה נוספת במחיר באיזור 45. הנייר (על כל המנות) נמכר ב- 26.8.2009, במחיר של 53.9, מה שמייצג רווח הון של כמעט 19% על המנה האחרונה (פחות מחודש) ומעל ל-50% על המנות הקודמות (כחודשיים של השקעה).

במקור הרווח הפוטנציאלי היה יכול להיות אף גדול יותר, אך דחיות מרובות בתשלום מנעו זאת. הנייר נסחר בצורה יציבה, עם ירידה של פחות מאחוז ביום קטסטרופלי. מזכיר לכל מי שמושקע בו כי מאזני החברה לא טובים במיוחד ולכן היציאה מתבקשת. בטווח הקצר יש פוטנציאל, אך הסיכון בשלב זה גבוה! (ותזכרו מי אומר לכם את זה).

אפריקה אגחים (טז, י, יד, כא, כב), ולדעתי זה נכון גם עבור כל הסדרות האחרות. אני יצאתי לאחר האיתות הברור שהיה. למי שזוכר את הסיפור המלא, נקנו ע”י במהלך הירידות האחרונות, לאחר מכן הורחב במטרה לעשות רווח מהיר. הניירות חזרו למחיר הקנייה הראשוני ואף עברו אותו. הרווח על הנייר (של המחירים המשוקללים) עבר את 10% ואז התחיל לרדת שוב. זו היתה בדיוק הנקודה שבה יצאתי. נייר אחד (י) שנקנה בערך גבוה יותר נמכר בהפסד (של 5%), הנייר הראשון שמכרתי אי-פעם בהפסד על הנייר שגדול מחלקיק (אם לא נומר פרומיל) מערך התיק. כל הניירות האחרים נמכרו ברווח. הסיבוב של חודשיים הפיק רווח סופי של 3.5%. לא מרשים אך לפחות היציאה היתה בזמן.

להמשך – מי ששוקל להיכנס כרגע לטווח ארוך הוא כנראה לא יטעה. אני לעומת זאת ממתין לראות כיצד יתפתח, במהלך הימים הקרובים אני צופה המשך ירידות, רק לאחר שירשם יום טוב מאוד או מספר ימים ממוצעים שווה לשקול כניסה, או שניתן להמתין עד להסדר (יכול לקחת חודשים) ועדיין יהיה במחיר טוב. נדרש מעקב!

ב.יאיר אגח 6, 1101690, למרות שמדובר בנייר שלדעתי האישית ישלם, והוא אף לטווח קצר, הנייר נמכר בגלל מרווח קטן (מחיר מכירה 95). נקנה במקור ב- 62.81, לפני חודשיים. יש שורה של תשלום ריבית שצריכה להיות משולמת בימים הקרובים. הרווח הנוכחי מהסיבוב – מעט יותר מ50%, ועוד 5% יתווספו לזה לאחר התשלום. נמכר ב- 27.8.2009.

ואכן כאשר הגיע המכה, הניירות “הבטוחים ביותר” (לפחות בתיק שלי) גם חוטפים, עם ירידה של 4% ומחיר נוכחי מתחת ל-90. לקראת התשלום, ואם המחיר ימשיך לרדת אני מתחנן לקנות שוב.

טאואר אג”ח ד’, 1106608, נקנה באמצע מאי (כלומר שלושה וחצי חודשים) במחיר של 47.09, נמכר ב- 27.8.2009 במחיר של 91.5 (כלומר רווח של מעל ל-90%). לדעתי הניירות של טאואר למי שרוצה הכנסה מריביות שווה חשיפה אפילו בתקופה זו. הניירות לא בטוחים מלא (שכן טאואר חברה שלא הציגה מאזנים יפים בשנים האחרונות), אך בגלל הצלחות אחרונות ופופולריות גבוה (כמו גם גב חזק) עתידה לשלם (לפחות את הריביות) בשנים הקרובות. בגלל ירידת מחירים אחרונה (שלדעתי עתידה להימשך) אני אישית מעדיף להעביר את ההחזקה לאגח להמרה (אגח ה’ של טאואר, שאותו אני גם מחזיק ושאותו לא מכרתי למרות הצפי לירידות בטווח הקצר).

טאואר אגח ד ירד מעל 4%, טאואר אגח ה ירד פחות משלושה אחוזים (במקביל המנייה עלתה מעט היום, כך שבימים הקורים צריך לתקן). בכל מקרה בהנחה שימיך לרדת בטווח הקצר, שווה להגדיל חשיפה לאגח ה’ לדעתיהאישית וזה מה שאני מתכנן לעשות.

זהו זה לאגחים…

אז מה אני כן מחזיק -

כמו שאמרתי אגח ה’ של טאואר, אך גם – גמול אג”ח א, 1086222, מנופים א’, 3660024, שני האחרונים ממש בשוליים, אם החזקות קטנות.
בנוסף – פולישק אגח א’, 1092295, אנטר הולד אגח ב, 4740163, ארזים אגח 4, 1380104, (מי ששם לב ארזים 2 נמכר ע”י וארזים 4 לא בגלל שהרווח בו קטן יותר ואני כן מאמין בהמשך עלייה של אגחים אילו ואכן ארזים אגח 2 ירד כמעט 5% בעוד ארזים אגח 4 ירד “רק” 2.65%).

כמו כן החזקה גדולה מאוד (ביחס לתיק) ב- אנגל אירו אגח ג’, 8180077, עדיין נמצא ברווח, סקרתי את החברה בעבר, המאזנים טובים אך שוב לא ניתן לדעת, זו רק תחושת בטן…

בכל מקרה שיהיה לכולם ימים טובים יותר, אשמח לשמוע ממכם על איך עבר אליכם היום הזה ומה אתם מתכננים לעתיד…

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. למה? כמה? איך? כל התשובות למה בוצע בשבוע האחרון – מניות
  2. תשואה שוברת שוק – 30% בשבוע!
  3. מנצחים את שוק ההון – 5% בשבוע של ירידות
  4. מלרג אג”ח ב’ – מכירה
  5. סקירת אגחים
הוספת תגובה

התגובה