Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

לנצח את הבורסה – תגובה למאמר

Sunday 7 כFeb, 2010

האם ניתן לנצח את הבורסה?

 

במוסף כלכליסט של יום חמישי האחרון הופיע כתבה שפרטה שבע “הוכחות מדעיות” על כך שלא ניתן לנצח את הבורסה. אני מתכוון בעתיד הקרוב לעלות תגובות והתייחסות לכל אחד מהסעיפים שפוורטו, אבל לטענון שמדובר בהוכחות מדעיות זה הרחקת לכת במיוחד לאור הנתונים והעובדות שמופיעים בכתבה.

אני לא טוען שניתן לעשות זאת האופן עקבי, אני אפילו לא חושב שזה אפשרי, אך האם זה מה שצריך בשביל לנצח את הבורסה? לעשות זאת באופן עקבי, תמיד? אני אומר שלא! (וכך גם וורן באפט)

צריך רק לנצח יותר מאשר להפסיד ושסך הנתחונות יהיה גדול על סך ההפסדים. אורך חיי המסחר שלי קצרים מדי ומרוכזים בזמן לא מייצג בשביל לקחת אותם כדוגמה, אני יהיה הראשון לומר זאת, אך האם תשואה של פי שלושה מהשוק בשנה של עליות הינה נצחון? האם כאשר השוק יורד והמשקיע הפרטי, לא רק שלא מפסיד, אלא גם מרוויח , אינה נצחון על השוק? כיצד קובעים נצחון וכיצד קובעים הפסד?

אני יכול להעיד כי בעוד “השוק” הפסיד בחודש הראשון של השנה אחוזים נכבדים אני הרווחתי על התיק קרוב ל-10%. בשבוע הראשון של חודש זה (פברואר) כאשר השוק תיקן למעלה כבר בכ-2% אני לא רק שמרתי על הרווח אלא אף עליתי אליו. אם נסתכל על שנה שעברה, הצלחתי להרוויח יותר מהשוק במידה ניכרת וזאת כאשר לא הייתי בשוק לאורך כל השנה. גם כאשר השוק ירד בתחילת 2009 אני עשתי רווח, וכאשר ירד בסוף 2008 אני אומנם ירדתי איתו אבל פחות. בשעת המשבר הגדול בשוק אני הייתי בחוץ לחלוטין, כך שלמרות שאין לי נקודת יחוס מדובר בנקודה חיובית גם כן. אני לא יודע מה יוליד יום ומה יהיה מחר, אבל היום ההשקעה שלי כבר לא בחוץ (כמו גם חלק נכבד מהרווחים) ואני “משחק” על “כסף של אחרים” או על רווחים.

אני לא מציג את הדברים פה בשביל לנפח חזה וגם לא בשביל להוכיח כמה אני מוצלח או טוב יותר מאחרים, אני מציג אותם בגלל שאני מאמין כי הסיפור האמיתי אינו מסופר, הנתונים המוצגים אינם מגלים את התמונה כולה ומרבית המשקיעים נותנים כספם לאותם מקורות שמכנים אותם כסף טיפש!

טיפשות אינה נובעת מתוך עצמה, טפשות נובעת מחוסר ידע!

וחוסר ידע היא בעיה שקל נורא לפתור. אני מאמין כי האתר הזה, למרות הייחוד שבו אינו ייחודי, אני מאמין כי את מרבית סיפורי ההצלחה לעולם לא נשמע ואני מאמין כי – כן ניתן לנצח את השוק!

בימים אילו אני מפרסם כן את סיפור ההשקעות שלי, אין לראות בו כהמלצה, אינני יועץ ואינני מנהל תיקים, אני משקיע את הכסף שלי ואת הכסף שלי בלבד – ובהצלחה, ואני מאמין כי כל אחד יכול לעשות את זה בדיוק אותו הדבר.

אני מזמין את כל מי שרוצה להצטרף אלי למסע של לימוד והעצמה, למסע של השקעות, להצטרף…

כל מה שנדרש זה להזין את הנתונים, שם ומייל, ולחזור ולבקר באתר, לקרוא כאן וממקורות אחרים, ללמוד ולהרחיב אופקים, כי לדעתי – הדרך היחידה לנצח את השוק היא פשוט לקום ולעשות את זה, ללא פעולה בוודאי שלא תיהיה תוצאה והזדמנויות יש תמיד, רק צריך לנצל אותם.

לרישום לאתר וקבלת עדכונים כאשר מתפרסמים השקעות בעלות פוטנציאל רווח מלא את השם וכתובת המייל בתיבה הבאה:

 

אשמח גם אם תשאירו תגובה…

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. אגח מטיס קפיטל – הודעה בדבר GPM
  2. תגובה אישית לשאלה…
  3. כיצד לנצח את השוק…
  4. מטיס קפיטל אגח א – קנייה
  5. לנצח את המדד – להרוויח כפול משוק ההון
הוספת תגובה

התגובה