Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

לעבור בנק ועדיין לשרוד, דביר אני איתך…

Sunday 20 כDec, 2009

כיצד לעבור בנק בצורה הנכונה

אחרי פרסומות וכתבות שונות על לעבור בנק, ראה כתבה “להעביר את דביר – הקמפיין של בנק מזרחי טפחות “, אנשים מגלים שאולי כדאי להם לעבור בנק. מה שאנשים לא מודעים אליהם אלו העלויות שאנחנו עלולים לשלם אלא אם נבדוק ונוודא שכל הוראות החיוב השונות, קרי: ארנונה, חשמל, מים , טלפון חברת הכבלים וכיוצ”ב עברו ביחד איתנו לבנק החדש. נכון, הבנק החדש יכול להציע הצעות מפתות בצורת עמלות מופחתות ו/או מענק חד פעמי של סכום נחמד אך כל זה לא יהיה שווה אם אנחנו נמצא את עצמנו בחוב מול הבנק הקודם לגבי אחד התשלומים שציינתי קודם.

בדרך כלל הבנק מציע בעת פתיחת חשבון אצלו כי הוא יבצע עבורך את העברת כל החשבונות, מה שעליך לעשות הוא לתת לו את תדפיס שלושת חודשי החיוב האחרונים בכרטיסי האשראי ובחשבון הבנק הישן שלכם ע”מ שהוא יוכל “לדוג” את הוראות הקבע והחשבונות החודשיים בעצמו. אתם תתפלאו לגלות כי הבנק לא עובד עם כולם. לפיכך, תגלו כי אתם תהיו אמורים לבצע חלק מהפעולות בעצמכם. כמו כן, תצטרכו לוודא כי באותם הפעולות שהבנק כן ביצע שההוראות אכן עברו ולא “נתקעו” בחשבון הישן שלכם.

בתור אחד שעבר בנק לפחות פעם אחת , אני אתן לכם מספר עצות ע”מ להימנע מכאבי הראש והעצבים כתוצאה מצבירת חובות לחברות השונות:

 1. לא לסגור חשבון בבנק הישן כל עוד כל החשבונות והוראות החיוב לא עברו לחשבון החדש. נכון, תצטרכו לסבול עוד כמה חודשים עם הבנק הישן אך תהיו בטוחים שאתם לא אוגרים ריביות וקנסות על אי תשלום חיובים שונים.
 2. הוראות דרך הטלפון, ע”מ לא להיות מטורטר לבנק הישן בגלל איזשהו חיוב, ניתן לבצע הוראה של ביצוע פעולות דרך הטלפון או הפקס ובכך לחסוך את הטרחה בהגעה לבנק (מתאים תמיד).
 3. במידה ויש בחשבון הישן הלוואות ישנות כדאי לשקול אחת מהאופציות הבאות: פירעון מוקדם של ההלוואה עם הסיכון של תשלום עמלות פרעון מוקדם, או ביצוע מחזור של ההלוואה מול הבנק החדש.
 4. פקדונות ארוכי טווח, במידה והפרעון קרוב אין שאלה, נחכה נמשוך בנק’ היציאה הקרובה ונעבור בנק, אך כאשר הפרעון בעל נק’ יציאה מאוחרת ישנה עמלה/קנס של פרעון מוקדם, צריך לבדוק את המספרים, האם כדאי לשלם את העמלה למול דמי ניהול חשבון ולראות האם שווה לבצע פעולה כזאת. (כל אחד ועם הבנק שלו).
 5. בדרך כלל בדיקת העברת החיובים של ההוראות השונות לוקח כחודש עד שמגלים כי עברו ההוראות , אתם חייבים לוודא:
  • שיש מספיק כסף בחשבון שלא תכנסו לאוברדראפט/מינוס
  • בחשבון הישן לא מחכה לכם חיוב כפול, כלומר חיוב גם בחשבון החדש וגם בישן (תאמינו זה קרה לי)
  • בחשבון הישן אין חיוב או הוראה שהייתה אמורה לעבור לחשבון החדש, במקרה זה אסור לכם להתעצל להרים טלפון לחברה המסוימת ולוודא איתה ע”י הוראה חוזרת לבנק או לפנות בכתב המחייב את החברה שהחיוב הבא יעבור לחשבון החדש.
 6. כפי שציינתי קודם, חלק מהוראות הקבע הבנק לא מכיר, כך שהוא מאלץ אותך לפנות ישירות  לאותם גורמים, במקרה כזה יש לעבוד עם החברות השונות ישירות. קודם כל להתקשר לחברות ולברר עימם מה הדרך לטיפול בנושא. בחלק מהמקרים יאלצו אתכם להגיע למשרדי החברה ישירות ולקבל מהם את הטפסים. רצוי למלא את הטפסים בבנק החדש כדי לוודא שהפרטים מולאו כראוי ולהעביר את הטפסים חזרה לחברה באמצעות הפקס. אח”כ יש לוודא כי החיובים עברו לחשבון החדש, בד”כ הבעייתיים הם חברות הביטוח והסלולר (מקרה שקרה לי).

כמו כן תמיד נסו להשתבץ בתוכניות לאוכלוסיה מעודפת בעת המעבר לבנק חדש. אוכלוסיות מסויימיות מקבלות תעריפי עמלות מופחתים ופתור מדמי ניהול חשבון, הדבר יכול לחסוך הרבה כסף לאורך שנים.

תוכניות מיוחדות של בנק מזרחי טפחות לדוגמה:

בנק מזרחי טפחות-חשבון סטודנטים
מזרחי טפחות-חיילים

בנוסף, נצלו את האפשרות והשאירו פרטיכם באתר מזרחי טפחות עבור חודש המעבר, כך תוכלו לשמור את התנאים וההטבות של הקמפיין הנוכחי ללא התחייבות למעבר…

ניתן להשאיר פרטים בכתובת הבאה: חודש מעבר במזרחי טפחות

כניסות למאמר ממנועי חיפוש:

 • לעבור בנק
 • האם כדאי לעבוד בבנק
ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

 1. להעביר את דביר – הקמפיין של בנק מזרחי טפחות כמקרה מבחן להתנהגות אישית
 2. חודש מעבר במזרחי טפחות
 3. אגח מטיס קפיטל – הודעה בדבר GPM
 4. מטיס קפיטל אגח א – קנייה
 5. פטרו גרופ אגח א – מעקב

2 תגובות »

רוני:

אני סטודנטית , ואחרי שעשיתי סקר שוק ארוך ומייגע…עברתי בסופו של דבר לבנק מזרחי טפחות וקיבלתי דווקא אחלה תנאים. תודה דביר (:

23 בDecember, 2009 | 2:26 pm

גם אני במזרחי, בנתיים…

23 בDecember, 2009 | 5:34 pm
הוספת תגובה

התגובה