Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

מאינד המשך מעקב

Thursday 21 כJan, 2010

אסטרטגיית יציאה – מניית מאינד

 

 לפני כארבע חודשים פרסמתי את הכתבה הבאה – מאינד, מספר 1085182 – סיכון או סיכוי?

מאז עלתה המנייה, שילמה את הדיבידנד שאליו דובר (חשוב לזכור כי תשלום הדיבידנד נעשה בפועל בהפחתה טכנית של מחיר המנייה) והמשיכה לעלות.

ניתן לראות את כלל הנתונים של המנייה, כפי שנלקחו מאתר הבורסה, החל מיום פרסום ההודעה באתר ועד לתאריך - 18/01/2010, תאריך ביצוע הבדיקה האחרון -

טבלת נתונים יומיים של מניית מאינד

יש ללחוץ על הקישור, תמונת הנתונים תיפתח בדף חדש, המשך הכתבה מתייחס להדגשות כפי שמופיעות שם!

מאינד – ביצועי מנייה בתקופת ההשקעה

מניית חברת מאינד - קנייה

אני קניתי ביום פרסום ההודעה לפי מחיר של 580 אגורות למנייה, כאשר הסגירה באותו יום בוצעה בסופו של דבר במחיר של – 550 (ראה שורה 94 בתמונה המצורפת).

יום לפני התאריך הקובע לתשלום, 7/12/2009 – כלומר כשלושה חודשים, מחיר המנייה בסגירה כבר הגיע 670 אגורות למנייה.

תהליך האישור היה ארוך ממה שהייתי מצפה שיהיה, שכן הוא ערך כשלושה חודשים (במקום חודש עד חודש וחצי כפי שהערכתי). בתקופה זו עשתה המנייה לפיכך כ-15.5% רווח!

רווח בטוח, סיכון אפס – השקעה כדאית בכל מקרה!

כפי שניתן לראות בכתבה המקורית מחיר היעד של המנייה כפי שחושב היה צפוי בעת ההודעה – 675, רק כפסיעה ממחיר הסגירה בפועל. יותר מכך, מי שנתן פקודת מכירה במחיר זה היה יכול למכור שכן המנייה הגיעה באותו יום (יום לפני התאריך הקובע) למחיר של 676! (ראה שורה 35 בתמונה המצורפת).

חלוקת דיבידנד – חברת מאינד

בתאריך – 8/12/2009 בוצע התיקון הטכני ומחיר המנייה ירד בכ- 305 נקודות. זהו התשלום בפועל על כל מנייה, מדובר בשמונים סנט לפי שער הדולר באותו יום, באיזור שלושה שקלים ושמונים אגורות).

כפי שהיה כתוב בהודעה המקורית – הכוונה היתה לממש לפני קבלת התשלום בפועל ואכן ביום התשלום המנייה ירדה בקרוב ל-12% (ראה שורה צבועה באדום – מספר 34).

מאינד יורדת – אסטרטגית היום שאחרי

הבעיה שלי היתה שלא הספקתי למכור את המנייה, חטאתי בחט תאוות הבצע ושמתי מחיר גבוה מדי (כן גם אני לפעמים לא מקשיב לעצמי ;-)  ). כמובן שלאחר מיכן המשכתי בדיוק כפי המתוכנן והשתמשתי באסטרטגיית היום שאחרי.

בגלל הירידה וההנחה כי יבוא תיקון נוסף למחיר הקודם (שוב כפי שפורט בכתבה המקורית!) – רכשתי בתאריך 9/12/2009 מנה נוספת של מניית חברת מאינד. הרכישה עצמה בוצעה בכסף שהתקבל (למעשה עדיין לא נכנס בפועל אך היה מובטח) מחלוקת הדיבידנד והרכישה בוצעה לפי מחיר 315.59 אגורות למנייה, קרוב מאוד למחיר הנמוך היומי. הירידה במחיר המנייה המשיכה גם ביום השלישי לאחר התשלום (באחוזים בודדים) אך במחזורים גבוהים, כך שניתן היה לרכוש את המנייה.

חשוב לציין כי ניתן להתייחס לנקודה זו כעל נקודת כניסה חדשה, או המשך של השקעה. כמובן שמי שלא היה מושקע במנייה היה יכול לעשות שימוש באסטרטגיית היום שאחרי בשביל להתחיל השקעה חדשה!

מניית מאינד – השקעה בהמתנה

לאחר ביצוע ההשקעה הנוספת זה היה רק עניין של זמן עד שהמחיר של המנייה יחזור לערך ערב חלוקת הדיבידנד, שוב ובפעם האחרונה – כפי שהוסבר בכתבה המקורית, רק שבמקום לחכות חודשיים עד ארבעה חודשים, המנייה כבר מתקרבת למחיר המשוקלל של 455 (לפי ערכי הקנייה שלי) עם מחיר ראלי של כ-430 אגורות למנייה (ראה שורה 5 בתמונה המצורפת).

כלומר החברה עשתה רווח של 35% בחודש וחצי האחרון (מהתאריך הקובע ועד ל – 18/01/2010)!

חברת מאינד – יציאה

חשוב להדגיש כי אני מאמין כי החברה יכולה לעשות עוד רווח עבור המשקיע (פוטנציאלי) כאשר מחיר המנייה יעלה וכן בעקבות חלוקת דיבידנדים עתידיים (לחברה היסטוריה של חלוקת דיבידנדים). הבעיה היא כי המסחר במניית מאינד בבורסה בתל אביב עתידה להפסק (יוצת ממסחר) והמסחר יבוצע בעתיד הקרוב רק בבורסה בניו-יורק (כבר לא תיהיה מנייה דואלית).

לאחר היציאה של המנייה ממסחר בארץ הצפי זה לעליית מחיר המנייה בחו”ל, הבעיה היא כי לא כולם (ובמיוחד בסכומים נמוכים ובהפרשי מטבע) רוצים לעסוק במסחר שכזה (ובשלב זה אני בתוכם). לפיכך יש לצאת מההשקעה בתקופה הקרובה!

חשוב לשים לב כי במקרה שהמשקיע לא יצא לפני מועד הפסקת המסחר המכירה של המניות תוכל להתבצע רק בחול, מה שיחייב עמלות גבוהות יחסית (תלוי בהסכם של המשקיע עם הבנק), כמו כן סיכוני מטבע ועמלות המרה יכולות להשפיעה על רווחיות ההשקעה.

השקעה במניית חברת מאינד – סיכום

בסיכום ארבעת החודשים האחרונים (אורך ההשקעה במניית חברת מאינד) המשקיע היה יכול לעשות יותר מ-40% רווח (ועוד עם חלוקת דיבידנד באמצע), בהשקעה מובטחת שאורכה היה שלושה חודשים המשקיע היה יכול כ-20% (תלוי במחיר הקנייה) – אך זו השקעה חסרת סיכון! ובחודש האחרון בסיכון נמוך יחסית יכול היה המשקיע לעשות רווח הוני של 35%!

האם המשקיע הזה היה יכול להיות אתה? אני חושב שכן – הנתונים היו חשופים לכולם, אני הראתי את החישובים הנ”ל באתר זה לכל דורש ומניתי את השיקולים במדוייק!

סיכון נובע מחוסר ידע, כאשר מורידים את חוסר הידע מורידים את הסיכון – זה עד כדאי כך פשוט!

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. מניית מאינד מספר 1085182
  2. תשלום דיבידנד חברת דלק קבוצה – מעקב
  3. מאינד, מספר 1085182 – סיכון או סיכוי?
  4. פוטנציאל רווח בעת חלוקת דיבידנד
  5. תמיר הון – מעקב אחר תשלום דבידנד

תגובה אחת »

המנייה הגיע היום למחיר היעד של הקנייה המשוכללת שלי – 455, בוצעה מכירה. רווח סופי של 40% ובגלל שנמכר במחיר המשוכלל של הקנייה מדובר ברווח נקי שאליו לא ישולם מס!

40% רווח נקי בארבע חודשים – לא רע!

מזכיר כי ככל הנראה ניתן להמתין ולעשות רווח נוסף, אך יש לזכור כי יוצא ממסחר בבורסה הישראלית בתחילת חודש שני ואז המסחר יבוצע רק בארה”ב…

21 בJanuary, 2010 | 3:18 pm
הוספת תגובה

התגובה