Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

מבט מהיר על השקעות החודש

Tuesday 23 כFeb, 2010

השקעות לזמן קצר על בסיס עובדתי – משרתות את המטרה!

  

דווקא ביום חלש החלטתי לחזור ולדווח על ההשקעות אליהן דיברתי החודש. בפעם זאת אני לא הסקור לעומק את כל ההשקעות והביצועים, אך כן הפנה את תשומת הלב למה שאני חושב שמייצג את הפספוס הגדול ביחס למה שהראתי בתחילת החודש ולפיכך מייצג את המקום היחיד מאותה סדרה של ניירות שעדיין מייצג פוטנציאל רווח גדול בזמן קצר.

למי שלא עוקב אחרי הפרסומים שלי זמן רב (ברצוני לציין שוב כי נדרש לקרוא את תנאי שימוש של האתר) אני מזכיר כי בתחיל החודש פרסמתי שתי כתבות עם ארבעה ניירות, כאשר הצפי האישי שלי עבור שלושה מהן היה גבוה. שבוע לאחר מיכן פרסמתי כתבה נוספת שהסבירה אסטרטגיה אחת שבה אני משתמש, אך גם ציינה בתוכה שתי דוגמאות אחת חיובית ואחת קצת פחות. כמו כן לפני כשבועיים פרסמתי כתבה נוספת על מנייה מסויימת כולל הסבר למה אני מאמין כי תזנק בקרוב…

קישור מהיר לכתבות (לפי סדר הפרסום):

 השקעות חדשות עם פוטנציאל רווח (1.2.2010)

  • מאמין באג”ח א’ של חברת אינטרקיור ובאג”ח א’ של חברת גלובוס מקס – צויין כי ההשקעה לזמן קצר!

השקעות חדשות עם פוטנציאל רווח – המשך (2.2.2010)

  • מאמין באג”ח טאו ב’ (השקעה לזמן קצר עד בינוני), מאמין באג”ח כלכלית ירושליים ו’ למרות שלא מתכוון לרכוש (אפשרות רווח נמוכה)!

שיקולים להשקעה על סמך רכישה עצמית – אחת כן, אחת לא! (7.2.2010)

  • מאמין באג”ח יורו טרייד א’, פחות מאמין באג”ח כלכלית פיננסית א’ – שתי החברות הודיעו על רכישה עצמית של החוב!

מוכנים לסיבוב נוסף במניית ב. יאיר? (10.2.2010)

  • מאמין במנייה של חברת ב. יאיר!

מה עשו הניירות מזמן הדיווח הראושני?

 דבר ראשון חשוב לזכור כי הדיווח הראשוני האמיתי היה תחילה באיזור החברים והביצועים של הניירות עבור מי שהקדים את הפרסום באיזור הפתוח מעט שונות (לחיוב) מהמצויין כאן!

אג”ח א’ של חברת אינטרקיור

מחיר קנייה של 22 אגורות לאגרת, מחיר ראלי ביום שלמחרת הפרסום 23-24 אגורות.

מחיר נוכחי, שבו ניתן למכור נכון לכתיבת שורות אילו – מעל 31 אגורות לאגרת, כלומר רווח ע”פ מחיר קנייה גבוה של 30% בשלושה שבועות. מעשית ניתן היה למכור (ואני מכרתי חלק כפי שהוסבר באיזור החברים) במחיר של 34.9, כלומר רווח שגובל ב-60% בפחות משלושה שבועות של השקעה!

אג”ח א’ של חברת גלובוס מקס

מחיר קנייה בפרסום 55 אגורות לאגרת, מחיר ראלי ליום שלמחרת הפרסום 55-56 אגורות.

מחיר נוכחי, שבו ניתן למכור נכון לכתיבת שורות אילו – מעל 63 אגורות לאגרת, כלומר רווח ע”פ מחיר קנייה גבוה של 12.5% בשלושה שבועות. חשוב לשים לב כי הצפי האישי שלי הוא להמשך עלייה! גם אם ניקח את הגבול התחתון של הצפי (כמובן ששום דבר אינו מובטח) עדיין ניתן לעשות יותר מ-10% רווח נוסף ממחיר נוכחי! חשוב לציין כי אני לא רכשתי נייר זה!

אג”ח ו’ של חברת כלכלית ירושליים

מחיר קנייה בפרסום 92 אגורות לאגרת, מחיר ראלי ליום שלמחרת הפרסום 92 אגורות.

מחיר נוכחי, שבו ניתן למכור נכון לכתיבת שורות אילו – 94.5 גורות לאגרת, כלומר רווח ע”פ מחיר קנייה של 12.5% כ-2% לשלושה שבועות. לא מרשים כלל, אך חשוב לזכור כי מראש זאת לא ממש היתה המלצה עבור חובבי “הסיכון” והמטרה היתה לחשוף נייר בטוח (ע”פ הגדרות השוק) אך עדיין עם פוטנציאל. סביר להניח כי גם נייר זה ימשיך לעלות ויחצה בסופו של דבר את ה-100 אגורות לאגרת חוב. אני כבר לא נמצא בנייר זה…

אג”ח א’ של חברת יורו טרייד

מחיר קנייה בפרסום 60.4 אגורות לאגרת, מחיר ראלי ליום שלמחרת הפרסום 65-66 אגורות.

מחיר נוכחי, שבו ניתן למכור נכון לכתיבת שורות אילו – מעל 73 אגורות לאגרת, כלומר רווח ע”פ מחיר קנייה של 20% בשבועיים! (או רווח של 10% חמי שהתעקב מעט, מדובר על עליית ערך בעקבות הודעה שפורסמה) חשוב לציין כי הנייר הגיע כבר קרוב למחיר היעד שלו ובימים אילו אני מוכר אותו!

אג”ח א’ של חברת כלל פיננסים

חשוב לציין כי נייר זה היה בגדר דוגמה בלבד להשקעה שאינה משתלמת – ואכן מחיר הנייר ירד תחילה וכעת נמצא מעט גבוה יותר מהמחיר בזמן הפרסום אך בעשריות האחוז בלבד.

מניית חברת ב. יאיר

המנייה היחידה מסדרת ניירות אילו שאליהן דיברתי. אני רכשתי את המנייה לפי מחיר של 1080 לפני פחות משובעיים, היום מחירה כבר חצה את מחיר הצפי שאישי שלי ומחירה עומד על 1677. כפי שפורסם באסטרטגיית היציאה באיזור החברים, בגלל העלייה המהירה ובהתחשב בנתונים השונים שעומדים מאחורי עלייה זו, חלק מההשקעה מומש לפי מחיר של 1550. גם לפי מחיר זה מדובר על רווח של יותר מ-40% בהשקעה של שבוע אחד בלבד! החלק השני מוחזק כעת ברווח של יותר מ-55%, רווח זה נוצר בטווח של כשבועיים השקעה במנייה! ההחזקה המשנית נועדה לנצל המשך השקעה כאשר מרבית ההשקעה האישית כבר בחוץ, במידה ומחיר המנייה ירד ניתן יהיה עדיין למכור לפי מחיר הצפי המקורי, כאשר האני מאמין שלי אומר כי לטווח ארוך (בהתעלם מהגלים) השקעה בנייר זה יכולה להיות רווחית ביותר עם פוטנציאל רווח של עוד כ-80% על מחיר נוכחי (טווח ארוך).

 

למי ששם לב, יש נייר אחת שלא שובץ בסדר לפי הפרסום והוא -

אג”ח ב’ של חברת טאו

אני לא החזור על כל ההסבר למה סביר להניח כי השקעה בנייר זה תיהיה רווחית, כמובן חשוב לזכור כי לא מדובר בהבטחה וכמו בכל השקעה יש סיכון להפסד (בעיקר בטווח הזמן הקצר).

בגדול הכל היה תלוי בהודעה על אישור חלוקת דיבידנד בכלל בחברת פרטנר (אורנ’ג) – ששייכת לאותם בעלים. במקביל גם יצאה הודעה (די צפוייה) על רצונו לגייס כסף לחברה.

מחיר קנייה בפרסום 53.6 אגורות לאגרת, מחיר ראלי ליום שלמחרת הפרסום 52-53 אגורות.

מחיר נוכחי, שבו ניתן למכור נכון לכתיבת שורות אילו – מעל 57 אגורות לאגרת, כלומר רווח ע”פ מחיר קנייה של 6% בשלושה שבועות! יפה אבל לא מרשים, כאשר בדרך המחיר אף היה נמוך יותר! למעשה מרבית הרווח הנוכחי נוצר ביומיים האחרונים, הדבר כמובן נגרם בגלל קבלת האישור ופרסומו (מה שהיה צפוי). למעשה היום רכשתי מנה נוספת מנייר זה במחיר של 57.2 אגורות לאג”ח, גם אם ניקח מחיר הנמוך מהצפי הסופי (80) ונשקיע לזמן קצר, אם מטרת יציאה במחיר של 70 מדובר ברווח של יותר מ-20%ף כאשר פוטנציאל הרווח כמו שאני רואה אותו הוא קרוב יותר ל-40%. טווח הזמן – עד חצי שנה, טווח המטרה – חודשיים עד שלושה חודשים, אך אני לא התפלא אם זה יהיה מהיר יותר ויתרחש תוך מספר שבועות (בהנחת שוק עולה).

כלומר – עדיין לא מאוחר, לדעתי, עבור השקעה באג”ח ב’ של חברת טאו.

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. עליות חדות בהשקעות האחרונות
  2. השקעות חדשות עם פוטנציאל רווח – המשך
  3. הסדר החוב בלידר השקעות
  4. השקעות חדשות עם פוטנציאל רווח
  5. תשלום מזומן בהסדר לידר השקעות

3 תגובות »

למה אתה חושב שיורו טרייד הגיעה למחיר היעד שלה?

ג.נ.: מחזיק מימים ימימה ולא מתכוון למכור, בטח לא לפני הדו”חות

24 בFebruary, 2010 | 4:35 am
ליאת:

שוב אתה מוכיח את היכולת הכלכלית שלך לנתח מצבים ולהמיר את הידע בפוטנציאל כלכלי בפועל.
המספרים מדברים בעד עצמם. שיחקת אותה כמו תמיד :]

24 בFebruary, 2010 | 8:14 am

להולך בדרכים –

דבר ראשון אתר יפה יש לך, לא הכרתי, אני העקוב.

דבר שני אתה צריך להבין את סגנון ההשקעה שלי, אני לא חושב שלא ימשיך לעלות, מי שיחזיק לאורך זמן כנראה גם יראה את האג,ח הזה עושה עוד 30% ומי שיחזיק עד הסוף ככל הנראה גם יקבל את כל התשלומים (או לפחות התשלום הקרוב שמתבצע בעוד כמעט שנה).

אני משקיע לזמן קצר, האג”ח היה יחסית נמוך, והחל זינוק של תיקון, אני תפסתי אותו באמצע ואמרתי שאני קונה (אני לא נותן המלצות רק מספר את סיפור ההשקעה שלי).

המטרה היא להכנס ולצאת עם רווח כמה שיותר מהר. להעביר את ההשקעה למקום אחר, השקעה אחרת שגם היא לקראת זינוק, כך אני ממקסם רווחים.

אם היה לי מספיק כסף פנוי לא הייתי מוכר את הנייר, לפני התשלום בשנה הבאה גם יעבור את מחיר 90, אבל זה הכל פונקציה של זמן מול רווח.

אני יוצא מנקודת הנחה כי בדרך ניתן יהיה לקנות את הנייר הזה במחיר טוב יותר ממחירו הנוכחי. במקביל הכסף גם יעבוד במקום אחר (בתקווה יגדל).

ולליאת – תודה רבה על המילים החמות, תמיד שמח לעזור…

24 בFebruary, 2010 | 12:31 pm
הוספת תגובה

התגובה