Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

מוכנים לסיבוב נוסף במניית ב. יאיר?

Wednesday 10 כFeb, 2010

האם השקעה בחברת ב.יאיר צפוייה להניב רווח?

 

בעבר הלא רחוק, לפני שבעה חודשים בסך הכל, רכשתי את אג”ח 6  של חברת ב. יאיר. בזמנו האג”ח היה במחיר של 65 אגורות לאגרת, כבר אז אמרתי כי יגיע לפארי, מה שייצג רווח קרוב ל-100%, אך מטרת הכניסה היתה לעשות רווח מהיר של כ-25% בחודשיים (צפי), ראה כתבה ראשונה בנושא ב. יאיר – מוכרים – קונים…

מאוחר יותר כאשר התקרב מועד תשלום הריבית והאג”ח כבר הגיע ליעד הראשוני שהוצב לו (מחיר 80), אמרתי כי ניתן להמשיך להחזיק וכי מהר מאוד יכול לחצות את המאה ולהתקרב לפארי בגלל תשלום עתידי (חצי שנה אז) של מחצית הקרן. ראה כתבה – שלא תגידו, לא ידענו – סקירת אגחים נוספת…

רק כאשר ההשקעה באג”ח חצתה את התשואה של 50% וזאת בפרק זמן של חודשיים בלבד! מימשתי, עדיין בידיעה כי יגיע מהר לפארי, אך במטרה להעביר את הכסף להשקעות מניבות יותר.

ראה כלל הכתבות הקשורות להשקעה באג”ח חברת ב. יאיר

מאוחר יותר באיזור החברים של האתר ובשיחות פרטיות אמרתי כי ניתן להמשיך להרוויח מהשקעה בחברת ב. יאיר באמצעות מעבר מהשקעה באג”ח החברה להשקעה במנייה שלה. מחיר המנייה אז היה באיזור 780 ובגלל הצפי כי האג”חים השונים ישולמו בזמן והתכנסו למחיר הפארי צפיתי כי מחיר המנייה יכפיל את עצמו בטווח הקצר, אומנם לא ציפיתי כמה מהר יעשה זאת… ומה יקרה לאחר מכן…

סיבוב ראשון – השקעה במניית חברת ב. יאיר,
מספר  1097229

מניית חברת ב. יאיר עשתה שתי זינוקים גדולים בטווח זמן קצר רק בשביל לתקן מייד לאחר מיכן.

הזינוק הראשון הביא את מחיר המנייה ל-1100, אבל עדיין רחוק ממחיר המטרה (1400-1500) ומייד צלל חזרה מחצית הדרך. לאחר זמן קצר הגיע הזינוק השני ולמרות שחצה את רף היעד גם אני עצמי לא הספקתי לממש הכל (פקודה של מחצית מכמות הרכישה המקורית היתה במערכת אך לא יותר מכך) ומיד צלל. אני טענתי כי ישוב ויעלה תוך זמן קצר, ככול שמועדי התשלום של האג”חים התקרבו. והכנסתי את הכסף שהתקבל מהמכירה חזרה להשקעה (זה היה בסביבות 1200 למנייה). לאורך כמעט חודשיים מחיר המנייה של חברת ב. יאיר המשיכה לרדת וכאשר ירדה מתחת לערך 1000 הרחבתי את ההשקעה במנייה.

גרף מניית חברת ב. יאיר בשנה האחרונה

גרף מניית חברת ב. יאיר בשנה האחרונה

 

סיבוב שני – השקעה במניית חברת ב. יאיר,
מספר  1097229

מייד לאחר מיכן קפצה המנייה שוב במהירות, רק בשביל לרדת, הפעם בצורה מתונה יותר. מחיר המימוש הממוצע היה באיזור 1400.

מניית חברת ב. יאיר – סיבוב שלישי?

לאחרונה הגיעה המנייה חזרה למחיר 1000, כאשר תשלום האג”חים ממש מעבר לפינה והם נסחרים בתשואה נמוכה ובמחיר קרוב לפארי.

אני מאמין כי לאחר התשלום ועליית האג”חים בעקבות זה – המנייה תתקן שוב למעלה.

אני לא יכול להסביר בצורה מדוייקת את כל התהליכים! גם בגלל שאת חלקם אינני מבין עד הסוף וגם בגלל שזה ייקח יותר מדי זמן. כן, מדובר על השקעה (בניגוד להשקעות אחרות שדיברתי אליהן במהלך השבועיים האחרונים) שנעשות במידע חסר.

אני אף רוצה לציין כי כרגע נראה כי אף יש משקיע או גוף גדול שמוכר מהמנייה סכומים נכבדים וזאת בצל של הודעה על זכייה במכרז בנייה בבית שמש, הודעה שנחשבת להודעה חיובית (למרות שהיא חסרת משמעות כמעט לחלוטין).

אני מאמין כי ניתן לרכוש כעת ולממש בזמן קצר במחיר של 1400-1450. אני קניתי מנה מהמנייה היום לפי מחיר של 1080, גם במחיר של 1100 מדובר על פוטנציאל רווח של כ-30%!

אני מדגיש – אין בזה הבטחות, לא ניתן לדעת ערך ממשי (למרות שאני מעריך שמי שישקיע בחברה לזמן ארוך יכול לעשות אפילו יותר), ויתכן כי בעתיד הקרוב ניתן יהיה לקנות את המנייה במחיר נמוך יותר טרם שהיא תעלה.

העליות תלויות במרביתם על ההודעות שיצאו. הודעה על השלמת העסקה של מצודת זאב לדוגמה יכולה להיות חיובית, כמו גם שלילית. אני גם מניח כי החברה תנצל את היכולת שלה לבצע פרעון מוקדם של החוב שכלפיו ממושכנת המצודה ובכך תטיב עם הדוחות העתידיים שלה.

החברה ממשה נכסים רבים בשביל להחזיר את החובות שלה, אך השקעותיה בעיקר בארץ ולכן כל עוד לא יהיה משבר בתחום הנדל”ן בארץ (ולמרות שמדברים על בועה, אני לא מאמין בה) פוטנציאל העלייה גדול מההפסד.

כניסות למאמר ממנועי חיפוש:

  • ב יאיר כתבות
ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. השקעה במניית חברת ב. יאיר – מכירה
  2. השקעה במניית טבע כדוגמה לניצול מגמה
  3. סוגרים יום מסחר נוסף…
  4. מבט מהיר על השקעות החודש
  5. הזדמנות חוזרת בכור

6 תגובות »

גדעון:

ב.יאיר מממשת נכסים ומזרימה מזומנים לקופתה , בשבועות האחרונים מומשו שני אופציות לקבוצות רכישה בסכום של 130 מיליון ₪ לקבוצות רכישה בפרויקט משרד החוץ בירושלים ,בנוסף ב.יאיר ממשה את “מצודת ירושלים” הגדלת תזרים המזומנים של החברה גרמה לאגרות החוב של החברה לנסוקו בשבועות האחרונים בעשרות אחוזים והם נסחרים כיום בתשואות נמוכות , כיום הזרקורים עוברים למניה . ההון העצמי בספרים עומד על סך של 160 מיליון ושווי שוק של 60 מיליון (כלומר רק 38% מההון העצמי) כשחברות אחרות בענף הנדל”ן נסחרות הרבה מעל ההון העצמי (אפריקה נסחרת פי 3 מההון העצמי) . שווה לעקוב אחר מניה זו בשבועות הקרובים !!!!!!!

10 בFebruary, 2010 | 11:48 pm
עמי:

אתה יודע למה אתה לא יודע להסביר את התהליכים?
כי לא לך לא לי ולא לוורן באפט יש יכולת להסביר מדוע מניה זזה כמה שהיא זזה בטווח הקצר. לטווח הארוך ישנה אפשרות לראות כמה החברה שווה ולהעריך בהתאם אבל זה יכול לקחת זמן לא מעט עד שהתחזית תתיישב עם המציאות. וגם שם צריך לקחת מקדמי בטחון גדולים מאוד – לרוב יותר מ50%.
קראת את דוחות החברה? לדעתך היא שווה 1000 או 500 או 5000? אם אתה לא יכול לענות לי על השאלה יש לנו בעיה. אין שום סיבה לקנות משהו שלא על בסיס הערכת החברה, כמו שאתה לא יכול להעריך כמה שווה המכולת שיש לך על יד הבית מבלי לבדוק כמה כסף נכנס לשם כל חודש וכמה כסף היא חייבת לבנקים כך אין לך שום יכולת להעריך אם מחיר מסוים עבור מניה הוא צודק או לא בטח ובטח על בסיס גרף. על אופוריה שמעת?
גם לזה שהרווחת על מניה אין שום קשר ליכולות שלך להעריך כמה היא שווה – אפילו לא קלוש. התשובה שלי לא תשתנה גם אם תרוויח עוד 5 פעמים.

11 בFebruary, 2010 | 1:56 am
עמי:

גדעון היא ממשת נכסים ומכניסה שותפים לפרויקטים שלה כי היא בצרות ולא בגלל שהיא עם מאזן נורמלי.
מה אפריקה תגיד לי? אפריקה הייתה עם אזהרת עסק חי, והסיבה להון כפול שלוש שהיא מחקה נכסים והנפיקה בוחטות של מניות (על חשבון בעלי המניות) בכדי להחזיר חובות. זה ממש דוגמה גרועה.

מכירת נכסים פוגעת כמובן בהון העצמי, הכנסת שותפים ומכירה של פרויקטים עתידיים פוגעת בתזרים מזומנים העתידי- החברה תרוויח פחות בעתיד – כל אלו הם סימנים של חברה שמתפתלת בשביל לשרוד. יכול להיות שהיא תצליח אבל זה לא אומר שניתן להרוויח מזה ברמה גבוהה של ודאות.
יש כיום כל כך הרבה חברות זולות למה בכלל להכניס את הראש לעסק הזה?

11 בFebruary, 2010 | 11:33 am
גדעון:

חברות הנדל”ן שעיקר פעילותם בישראל יציגו שיפור ניכר בתוצאות הכספיות בדוחות 2010 בגלל תקן החשבונאי IFRS שמכיר בהכנסה רק במסירת הנכס ללקוח,חברות נדל”ן שעיקר פעילותם בישראל מכרו הרבה דירות תוך גידול ממוצע של 20% ברמת המחירים ביחס לשנת 2008 , יכולים להציג את הרווח ממכירת הדירות רק בזמן מסירת הדירות ללקוחות, ולכן חברת אלו יציגו רווחים יפים בדוחות 2010 . דוגמא למניה מעניינת מנית ב. יאיר שעיקר פעילותה בארץ נסחרת בשווי שוק של 60 מיליון כאשר ההון העצמי הוא 160 מיליון שהם כ-40% מההון העצמי כשרוב חברות הנדל”ן נסחרות הרבה מעל ההון העצמי (אפריקה נסחרת פי 3 מההון העצמי ) בימים האחרונים יש גידול ניכר במחזורים
שווה לעקוב אחר מניה זו !!!!!!!!.

11 בFebruary, 2010 | 5:59 pm
קובי:

ומה אומרים עכשיו כל המומחים בתגובות??? המניה עלתה קרוב ל80 אחוז .תודה רבה לך על הסקירה הנהדרת מה שאפשר לי להרוויח יפה מאוד על המניה

3 בMarch, 2010 | 2:23 pm

תודה קובי,

למעשה המנייה עשתה כבר מעל ל-100% עבורי (בקצת פחות מחודש).

אני רוצה לציין כי כמו שכתוב למעלה, לא הערכתי בצורה מלאה את הפוטנציאל במנייה ויכולתה לפרוץ את הגבול של 1500 נקודות.

לעומת זאת מי שעוקב אחרי באיזור החברים של האתר יודע כי אני מימשתי מעט פחות מחצי במחיר גבוה מעט מהיעד 1550 (עדיין רווח של 40% בשבוע) ואמרתי כי בגלל שפרץ את הגבול העליון יכול להגיע גם ל-3000 עם מחסום נוסף סביב 2000-2200.

בכל מקרה שיהיה לכולם בהצלחה, לא כל השקעה מתאימה לאסטרטגיית ההשקעה של כל משקיע. מי שמעדיף השקעץ ערך (או השקעה טכנית) שיבושם לו, אני עובד מעט אחרת…

דרך אגב, בגלל כל השאלות על איך מצטרפים לאיזור החברים, איזור החברים סגור כרגע למצטרפים חדשים, אך יפתח בקרוב.

בנתיים ניתן להרשם לאתר (דרך הסרגל בצד שמאל) ע”י הזנת שם ומייל, ברגע שאיזור החברים יפתח (וזה יהיה לקבוצה מצומצמת בלבד) הרשומים לאתר יקבלו עדיפות, אז כדאי להרשם…

3 בMarch, 2010 | 3:13 pm
הוספת תגובה

התגובה