Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

מטיס קפיטל אגח א – סיכום בניים

Sunday 20 כMar, 2011

עבור מי שעקב אחרי השתלשלות העניינים באגח א של חברת מטיס קפיטל, רציתי לעשות סיכום בניים של הנושא לקראת מחר – התאריך שבו יש לקבל את ההחלטה לגבי יציאה מההשקעה בנייר (לפי אסטרטגיית השקעה לטווח קצר).

בגלל שהיום אין מסחר, יום המסחר האחרון לקבלת הזכויות לפדיון הקרוב (בעוד שבועיים) היה יום חמישי. מחר – יום שני, מי שמחזיק בנייר כבר זכאי לתשלום ומחיר השוק של הנייר עבר כבר את התיקון הטכני.

מחיר הסגירה ביום חמישי עמד על 74.52, שער הבסיס לאחר התיקון הטכני מחושב להיות 70.79, כאשר כמובן מחיר הפתיחה למסחר יכול להיות נמוך יותר מערך זה (כמו גם גבוה יותר).

במהלך ההשקעה, שהחלה לפני כחודש, מחיר הקנייה היה 75, כאשר בדרך מחיר הנייר ירד (עד לרמה של 68 אגורות לאגח) ובימים האחרונים תיקן חזרה. לצורך נוחות החישוב אנו ניקח מחיר התחלתי בלבד – מה שאומר שמי שקנה במחיר נמוך יותר עשה רווח גדול יותר מהמחושב כאן!

למי שעקב הרחבת ההשקעה על פי מבחן החשיפה היה צריך להיות ברור והוסבר באתר זה. אני אישית קניתי שלושה מנות מהנייר כאשר המנה האחרונה היתה ביום חמישי לאחר העלייה האחרונה בנייר. למעשה כבר ביום רביעי בבוקר כאשר נפתח על הצד החיובי ניסיתי לרכוש את המנה הנוספת (לפני העלייה של ה- 8%) ולמרות שהיו פקודות מכירה בספר העברתי פקודה מתחת למחיר השוק ופיספסתי הזדמנות פז – מה שמראה לנו שוב שלרוב כדאי לקחת פקודה בשוק במחיר נוכחי מאשר להמתין לרווח של עוד אחוז…

בהנחת תשלום מלאה בעוד שבועיים ישולמו ריבית ופדיון חלקי. מיכוון שמחיר הסגירה בתאריך הקובע זהה למחיר הקנייה הרווח הסופי מהעסקה הינו רק הרווח שמיוחס להפרש בין מחיר הפארי למחיר הקנייה ועומד על מעט יותר מ- 10% (כפי שחושב במקור).

מחיר המכירה בפתיחה צריך להיות לדעתי בירידה קלה ממחיר הבסיס, כאשר מכירה בערכים של 67.5-68.7 צריך להיות היעד (רף תחתון למי שאין לו מספיק למסחר פעיל ורף עליון למי שרוצה לנצל את אפשרות המסחר – תוך לקיחת סיכון לירידות חדות יותר בהמשך היום). כאשר כל מחיר מעל 60 אגוורת לנייר מייצג רווח עבור המשקיע בנתונים הנ”ל.

יש לזכור כי בתקופה המדוברת כלל השוק סבל מחולשה וירידות באחוזים גבוהים ובדגש מיוחד על שוק אגרות החוב הקונצרניות בהם אנו עוסקים ולהם ניתן להשוות השקעה זו. אז נכון ש- 10% בחודש אינם מלוא הפוטנציאל שניתן היה לקבל מהשקעה זו בסביבת שוק תומכת חיובית, אך עדיין מדובר על השקעה קצרה בסיכון נמוך ובתשואה גבוהה!

למה מומלץ לצאת ממטיס קפיטל אגח א?

אני אישית מתכוון לצאת בגלל מספר סיבות -

דבר ראשון אכן הפוטנציאל להמשך גבוה, אך התשלום הבא רק בעוד שנה ובדרך השפעת סנטימנט השוק יכולה להיות גדולה – מה שמכניס סיכונים שאני לא הייתי רוצה בהם. בנקודה הסופית ישנה סבירות טובה כי המתנה לפדיון אכן תוכיח את עצמה, אך כך גם שימוש בכסף להשקעות אחרות באסטרטגיית השקעה לזמן קצר (כפי שניתן לראות בהשקעה זו).

כמובן שבהחזקה לטווח ארוך בהנחת תשלום יש פוטנציאל גדול בנייר, אך אני לא מתכוון לשבת עליו שנה עד לתשלום הבא, מה גם שכפי שראינו כבר בשני המחזורים האחרונים (בשנתיים האחרונות) עדיף להמתין ולהעביר את הכסף לפטרו גרופ – שוב לאחר בחינה של יכולת התשלום (בחינה שי שלבצע רק עוד 4 חודשים) ולא להשאר באגח א של מטיס קפיטל.

דבר שני – מכירה כעת הינה בבחינת צימצום סיכונים. למרות שהסבירות לאי תשלום כעת נמוכה – היא עדיין קיימת. ביציאה כעת במחיר שוק אנו מוציאים את עיקר ההשקעה שלנו ומקטינים חשיפה לאותו סיכון יחיד שנותר בהשקעה זו. בנוסף ישנה סבירות טובה (בהתבסס על היסטוריה בנייר זה ודומים לו) כי מחיר השוק של הנייר ירד בטווח הקצר בגלל חוסר עניין ויציאה של משקיעים – אנו לא רוצים להיות בנייר כאשר זה יקרה.

אני יוציא סיכום סופי להשקעה זו לאחר קבלת התשלום…

כניסות למאמר ממנועי חיפוש:

  • yhs-fh_lsonswrow
ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. מטיס קפיטל אגח א – קנייה
  2. מטיס קפיטל אגח א – מועד תשלום
  3. אגח מטיס קפיטל – אפשרות יציאה
  4. מטיס קפיטל אגח א – מקור לפדיון קרוב
  5. אגח מטיס קפיטל – אסטרטגיית יציאה
הוספת תגובה

התגובה