Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

מטיס קפיטל – התממשות התרחיש הפסימי

Monday 2 כMay, 2011

בעקבות כל ההודעות האחרונות נוצר חשש לא ברור מהסדר מסתמן בחברה. חשוב להדגיש כי כמי שסיקר את האגח של חברת מטיס – הדבר כל הזמן היה על השולחן ולכן לא היה צריך להפתיע אף אחד.

הירידות האחרונות בנייר גם הם ניצפו מראש ובעיון בכתבות עבר ניתן לראות כי השיח נע סביב הצורך לצאת לאחר התשלום ובעוד לאחר בתשלום היה דיון לגבי המשך ההחזקה והסיכונים הנובעים מכך, ולמרות שאני אישית, בדיעבד, לא יצאתי מתוך אמונה כי יגיע תיקון שוק שלא הגיע, כלל הדברים היו ידועים וברורים מראש ונלקחו בחשבון הטווח הארוך.

מעבר לכך הסדר מבחינתי (ועל פי התרחישים) מייצג דבר טוב למשקיעים שקנו את החוב במחיר נמוך מערך הפארי ובעוד כולם רוצים למקסם את הרווח, אף פעם לא דובר על תשלום מלא או שווי ראלי של מחיר חוב כפי שמופיע בספרי החברה – שכן ההון השלילי והבעיות התזרימיות היו ידועים לכל (או לפחות היו צריכים להיות למי שעקב וקרא את כל מה שפירסמתי בנושא).

מעבר לכך להסדר החוב המסתמן (למרות שלגעתי ידחה וייקח הרבה יותר זמן למימוש בגלל אינטרסים ברורים של הבעלים ואי אחידות וגוף מוביל מצד מחזיקי החוב) יש יתרון ברור עבור החזר ההשקעה למחירה לפני התשלום – דבר המייצג אי הפסד או אפילו רווח פוטנציאלי למשקיעים שאנו נמנים איתם (המשקיעים שקנו את החוב במחיר נמוך).

וזה לא רק שאני חושב כך גם השוק מאמין בזה באופן עקיף, שימו לב כי מחיר המנייה, למרות שנפגע, לא התרסק. המנייה איבדה 60% מהשיא (שאולי היה מעט לא ראלי) טרום המשבר (כלומר 2007) ופחות מזה לאחר מכלול ההודעות – גם זהו סממן, שהרי ברור שאם האגח לא מקבל – בעלי המניות בכלל נשארים ללא דבר…

כמו כן ניתן להתווכך עם הנתונים הפיננסיים (אני הרי עושה את כל הזמן), אך במקרה זה התרחיש הסביר עדיין שווה ערך למחיר המקורי.

לבסוף נוכל לציין כי אכן התרחיש הפסימי התממש פה ללא ספק, גם זה קורה מפעם לפעם, אין מה לעשות, זה חלק מעולם ההשקעות בתשואה גבוהה – לא ניתן לקבל תמיד תשלום והרי הסיכונים היו ידועים.

בתרחיש הפסימי אכן דובר על התממשות של 50%, גם אז אמרו לי שלא ראלי וההתממשות הדומה בשנה קודם לכן תפסה את החברה במצב אחר ממה שהיתה ערב התשלום…

לסיכום – במחיר נוכחי, אני עדיין עם פקודות בפנים, אז מי שרוצה למכור אני מחכה שם… נכון יש סיכון ויש תרחיש בו האגח שווה גם פחות מערכו הנוכחי ואף אפס, אך לדעתי התוחלת של ההשקעה חיובית וכל ירידה היא הזדמנות קנייה, אך ברור שהשקעות מסוג זה לא מתאימות לכל אחד ולא צריכות להעשות מול נתח עיקרי מהתיק על מול נייר בודד!

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. מטיס קפיטל אגח א – מועד תשלום
  2. אגח מטיס קפיטל – התחלה של הסדר?
  3. אגח מטיס קפיטל – אסטרטגיית יציאה
  4. מטיס קפיטל אגח א – סיכום בניים
  5. אגח מטיס קפיטל – מעקב לקראת פדיון חלקי
הוספת תגובה

התגובה