Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

מלרג אג”ח ב’ – תאריך קובע

Monday 18 כJan, 2010

בהמשך לכתבה – מלרג – כדאיות ופוטנציאל בהשקעה באג”ח החברה שפורסמה לפני כחודש:

לפני כחודש פורסמה הכתבה הנ”ל (ניתן לפתוח בחלון חדש ע”י לחיצה על הקישור שבכותרת) שבה דובר על קנייה של סדרת חוב – מלרג אג”ח ב’ לפי מחיר של כ-60 אגורות.

כזכור ההמלצה היתה לצאת רגע לפני התשלום בשביל להוריד סיכון. כמובן שלא ניתן לדעת האם האג”ח ימשיך לעלות לאחר התשלום אבל ברצוני לבחון מה קרה מאז הוצאתי את הכתבה…

חברת מלרג – הודעה שלילית

תחילה הבה נזכר למה עלתה סדרת החוב של מלרג אג”ח ב’ מספר – 1110980 לתשומת הלב האישית שלי ושבעקבותיה פורסמה אותה כתבה באתר.

החברה דיווחה כי מע”צ ביטלה אחד מהפרויקטים הגדולים ביותר של החברה, ביטול הפרויקט הוריד את המחזור העתידי של החברה בכ-20%. בעקבות ההודעה צנחו מחירי האג”ח בכ-40%.

כמובן, כמו שטענתי אז, הביטול לא צריך להשפיע על התשלום הקרוב (שככל הנראה יצא לפועל שכן לא יצאה כל הודעה הסותרת זאת עד כה). מעבר לכך ההכנסה מאותו פרויקט מוערכת בכ-6-7 מיליון ש”ח שכן החברה מבצעת את התכנון והפיקוח ומעבירה את הבנייה בקבלנות לחברות אחרות, לפיכך הרווח הפוטנציאלי שהפסידה החברה אף נמוך מכך, לכן ניתן לומר כי ביטול הפרויקט המדובר לא אמור להשפיע בצורה מעותית על יכולת התשלום של סדרות החוב (כן יש בעיה בהמשך הדרך, אך ביטול הפרויקט אינו הגורם העקרי שלה).

מלרג אג”ח ב’ – מה קרה מאז

מאז ההודעה ביצע האגח תיקון כלפי מעלה ממחיר של כ-60 לכ-73 (לפני הסגירה היום, בעת מועד כתיבת שורות אילו), כלומר כ- 20% עלייה בחודש!

מלרג אג”ח ב’ – המהלך הקרוב

מועד התשלום (החלקי – ריבית פלוס קרן) הצפוי של הסדרה מתוכנן להיות בסוף החודש, אך התאריך הקובע לתשלום הוא העשרים לחודש – מה שאומר שמי שיחזיק את הנייר בסיום יום המסחר של ה-19 לחודש, כלומר מחר, יהנה מהתשלום, כמו כן התיקון הטכני יבוצע לפני תחילת המסחר ביום רביעי הקרוב (בעוד יומיים).

לפיכך מועד היציאה האחרון למי שלא רוצה להחזיק את הנייר בעת ביצוע התשלום – מחר הוא יום היציאה האחרון!

הצפי הוא כי מחר הנייר יעלה לאורך היום בהנחה של יום חיובי או תנודתי (אם לא יהיה יום קשה במיוחד) שכן במועד התשלום יש פוטנציאל רווח יחסית למחיר הקנייה הנוכחי (בגלל תשלום חלקי של הקרן).

למי שיבחר להישאר עם הנייר: הצפי הוא לירידה לאחר ביצוע התשלום, אין לדעת מה יהיה עדיף – קבלת התשלום או יציאה קודם לכן.

בטווח הבינוני -מי שמוכן להישאר עם הנייר עוד זמן מה, כחודש עד ארבעה חודשים, צפוי רווח נוסף.

בטווח הארוך – קיימת סבירות גבוה להפסד או יציאה להסדר, מצב החברה אינו טוב במיוחד, אך תמיד קיימות הפתעות, בכל מקרה פוטנציאל הרווח בהשוואה לסיכון ולאפיקי השקעה אחרים – אינו נוטה לטובת החזקה ארוכת טווח.

מלרג אג”ח ב’ סיכום

לסיכום, אני מתכנן למכור מחר את הנייר בתקווה לגרוף רווח נוסף בעקבות התשלום המתקרב. המטרה היא להגיע למחיר שישקף 25% תשואה, אך שיהיה מעל 20%. במידה שהמכירה לא תבוצע יש להזין מכירה לתאריך הקובע לפי מחיר מתוכן ובקיזוז רווח חלקי (מכירה בהפסד יחסית למחיר הסגירה). זאת לפחות האסטרטגיה שאני נוקט בה…

בכל מקרה – רווח של 20% בחודש, בהשקעה שאני מגדיר בסיכון נמוך (בגלל שהקנייה נעשתה לאחר ירידה גדולה שאינה מוצדקת).

כניסות למאמר ממנועי חיפוש:

  • מלרג אגח ב
ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. מלרג אג”ח ב’ – מכירה
  2. מלרג אגח א – פדיון קרוב
  3. אגח מטיס קפיטל – הודעה בדבר GPM
  4. מלרג – כדאיות ופוטנציאל בהשקעה באג”ח החברה
  5. מלרג דחיית תשלומים
הוספת תגובה

התגובה