Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

מלרג דחיית תשלומים

Tuesday 28 כSep, 2010

כפי שהתבסרנו התשלום של חודש הבא לא יתבצע כמתוכנן. הבקשה עדיין ראשונית ולא היתה התייחסות של הנציגות או הנושים האחרים.

כעקרון מדובר רק על דחיית החוב וחלוקתו מחדש ולא תספורת, כך שמי שמאמין שהחברה תתאושש בהחלט יכול לעשות השקעה טובה עם רווח לצידה (אני לא בין המאמינים).

אך כמו שאמרתי גם קודם – החברה בקשיים ויש שם כמה סימנים שליליים. כמו כן ברור שהבעלים מנסה להגן על השקעתו, אך כמו שנכתב, הוא הוציא את השותף ואז מחיר המנייה ירד ב- 90%, כך שאני לא יודע כמה עוד יוכל לספוג, כנראה לא יוכל להכניס את היד לכיס ולעזור לחברה.

במקרים שבהם עדיין לא ברור המשך הדרך, עדיף להמתין בחוץ. אני כן מאמין כי לאורך זמן הנייר יהיה תנודתי ובסבירות בינונית ניתן יהיה לצאת מהנייר במחיר טוב מהמחיר הנוכחי, אך קיימת גם סבירות שהנייר יגיע לחדלות פירעון.

מיכוון שמאחורי החברה אין נכסים ממשיים (כפי שנכתב בעבר), הסיכון הוא כי בסופו של דבר המשקיע לא יקבל דבר!

מי ששמע להצעתי ולא נכנס עד לתשלום של אג”ח א’ (שלא יבוצע), כפי שכתבתי באתר זה - נמנעה מימנו התסבוכת הזו.

מי שהקדים לעלות על “העגלה” (אני יודע, גם אני עושה זאת פעמים רבות), אך שמע לעדיפות של אג”ח ב’ אומנם גם ספג ירידה, אך כמו שאנו רואים היום הנייר כבר מתחיל תיקון. שימו לב כי בהסדר האגחים שווים ולכן הפער בניהם צריך כמעט להיסגר (מה שיכול להביא לסגירת ההפסד לחלוטין).

כרגע אני מאמין כי יהיה תיקון קל כלפי מעלה בסבירות גבוהה, כאשר הנשרים מגיעים, אך ללא התפתחות חיובית המשך ירידות בנייר בהחלט יכול להתרחש.

הימור שלי – אנו עוד נשמע על בעיות נוספות מכיוון מלרג – ראו הוזהרתם!

למה אגחים של חברת מלרג מסוכנים כל כך?

לחברה יש “כאילו” נכסים – חובות של לקוחות שרובם ציבוריים/ממשלתיים, אך מנגד אלו אינם נכסים כלל!

חובות לקוחות ציבוריים תלויים בביצוע (סיום הפרויקט), אם החברה לא תוכל לבצע, החובות לא יסופקו… לא רק זה אלא גם הנכסים הממשיים של החברה, הבטחונות עבור אותם פרויקטים – יחולטו עבור הלקוחות…

מעבר לכך יכול להיות מצב שבו חובות מועדפים מקבלים את שלהם ולמחזיקי האג”ח, שנמצאים בתחתית שרשרת המזון (למעט בעלי המניות), לא ישאר דבר – אני לא חושב שזה יקרה, אבל קיים סיכוי לכך…

נכון, לא בהכרח יהיה שיוויון מלא בין האגחים, אך לפני שידוע משהו יש לקחת את המקרה שיניב את התוצאה הגרוע ביותר, מה גם שמקרה זה הוא הסביר ביותר והיסטורית ניתן לראות כי אכן כך הדבר.

מעבר לכך השונות בין הניירות (א’ ו- ב’) אינה גדולה כל כך (מה שנותן עדיפות לזו עם המחיר הנמוך ביותר). גם במקרה של אפריקה, למעט הסדרות הקצרות כלל הסדרות קיבלו יחס דומה. פרעון של 5 שנים ושל 13 שנה במסגרת ההסדר קיבלו אותו דבר, מי שהיה שונה זה מי שהיה צריך להיפדות בתשלום מלא או במחצית ועוד מחצית שנה לאחר מכן.

במקרה זה האגחים הם ל- 3 ו-5 שנים בהתאמה. לכן סביר להניח כי יקבלו את אותו הדבר. וגם אם התוצאה הסופית תיהיה שונה, השוק יוביל את הניירות לערכים דומים (הפרש קטן) ורק לאחר מכן, אם בכלל, כאשר תיתקבל הצעה מסודרת יותר, יהיו מחירים שונים.

כמו כן ניתן למצוא רמז לדבר גם במסמך שהוציא החברה…

דרך אגב – אני לא טוען כי יגמר רע. להפך עכשיו יותר מעניין מקודם. כפי שאמרתי כבר בעבר – תהליך הסדר היה הכרחי בחברה, ולכן היה די צפוי (גם אם היה סבירות לתשלום נוכחי ויציאה להסדר רק מאוחר יותר).

כאשר הרוחות ירגעו ויהיה יותר מידע, סביר כי כניסה לנייר תיהיה כדאית!

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. אגח מטיס קפיטל – הודעה בדבר GPM
  2. מטיס קפיטל אגח א – קנייה
  3. פטרו גרופ אגח א – מעקב
  4. מלרג אגח א – פדיון קרוב
  5. מלרג אג”ח ב’ – מכירה
הוספת תגובה

התגובה