Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

מסיביל לסיאלו

Monday 3 כAug, 2009
למקרה שזה לא היה ברור למישהו, או שפספסת את זה, אז סיביל שנפל חזק ותיקן לאחר שהתשלום עבר (ללא תשלום בפועל) לפני חודש, אז התשלום בוצע בסוף חודש שעבר (לפני מספר ימים), גם אם מוכרים במחיר הנוכחי (נמוך ב- 10% ממחיר הקנייה), הרווח לאחר התשלום יהיה בסביבות 20% (חודש וחצי בדיוק כמו שדובר בהתחלה, כשבועיים לפני מועד התשלום המתוכנן).

בכל מקרה אני ממשיך להחזיק, לדעתי ימשיך לתקן למעלה, ניתן להמתין כל עוד לא מעבירים את הכסף לנייר אחר. מי שרוצה יכול לחזור לניתוח של דוחות סיביל שעשיתי ולראות כי אין חשש אמיתי לתשלום. כמובן שאני מתכנן למכור הרבה קודם. היעד 70!

כלומר מי שרוצה רווח של 20%, היציאה בין שבועיים לחודש וחצי מתאריך קנייה. ניתן להגיע לרווח של קרוב לחמישים אחוז בזמן ארוך יותר (לדעתי נראה את זה מגיע ליעד זה בתוך פחות מחודש וחצי נוספים – כלומר, כ-50% בשלושה חודשים).

או כפי שתיארתי את זה היום לחבר אחר בקבוצה, כאשר הגרוע מכל התממש הרווח היה רק 20%, אם הכל פועל כמו שצריך הרווח הפוטנציאלי יכול להיות 50%.

ונעבור בפנייה חדה לנושא של היום, כפי שהובטח:

הנייר שנמצא הפעם הוא סיאלו אג”ח א, מספר נייר 1102060, הוא אומנם עלה הרבה מאוד בחודשים האחרונים, אך הפעם מדובר בגישה מתוכננת קצרה (בדומה למה שנעשה בסיביל).

האגח נסחר ב- 63.5 נקודות (אני קניתי במחיר זה לאחר שכבר יומיים אני לא מצליח לתפוס אותו במחיר נמוך ממחיר השוק). תאריך האקס הוא ביום חמישי הקרוב (כלומר לקנות רק עד יום רביעי, יש לכם עוד שני ימי מסחר). הריבית תשולם בסוף החודש, כ- 7%, לפי מחיר נוכחי מדובר בכ- 13% תשואה ללא פגיעה בקרן! בהנחה כי מחיר האג”ח לא השתנה (מעבר לתיקון נורמלי של ירידה בעקבות תיקון הריבית לאחר תשלום) מדובר ברווח של 10% על פחות משבוע (פוטנציאלי), בנתיים יכול להמשיך לעלות או לרדת (וכאן הסיכון או הסיכוי הגדולים יותר).

בשביל לדעת שזה לא הימור רולטה רוסי נסתכל על הנתונים:

החברה עוסקת במחקר ופיתוח של ציוד רפואי כירורגי של דרכי הרוק. לא אומר לנו הרבה, אך ברור כי תלוי בהצלחה של ניסוי זה או אחר.

הון למאזן של 11.8%, אחזקות בעלי עניים 75.35%,
נכסים בלתי שוטפים 1% ממאזן, נכסים שוטפים – 19,396,
התחיבויות בלתי שוטפות – 13,934, התחיבויות שוטפות – 3,350.

כלומר לא צריכה להיות בעיה של תזרים מזומנים לתשלום של החובות בשנה הקרובה וככל הנראה גם בעתיד הקרוב.

החברה אומנם מפסידה כסף מפעילות שוטפת, אך בקצב הנוכחי לא צריכה להיות בעיה בזמן הקצר.

בדיווחי החברות לא נמצא משהו חריג (לדעתי האיישת, באחריות כל משקיע לבצע את הסקר בעצמו).

בסך הכל, בגלל שמדובר בזמן קצר, לא נראה כי יש בעיה בקבלת התשלומים. אפילו לטווח ארוך יכול להיות רווחי, אך יש להשוות מול אופציות אחרות ואת זה לא עשיתי עדיין.

בכל מקרה, באחריות כל אחד לבדוק את כדאיות ההשקעה עבור עצמו, אין לראות בכתוב כאן המלצה מכל סוג שהוא.

נמשיך ונעקוב, נראה כיצד יתנהלו העניינים.

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

הוספת תגובה

התגובה