Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

מעריב אגח ד – הסאגה נמשכת

Tuesday 15 כMar, 2011

נראה כי הדיון על אגח ד של חברת מעריב נהפך לדיון יומי – אם התפתחויות והסתעפויות שונות בסיפורו של נייר זה.

אך לדעתי ממהרים להספיד את הנייר ולדבר על פשיטת רגל ש לעיתון ראשי כמעריב בישראל.

ההודעה האחרונה נתפסה כמשהו שלילי ועל פי ההודעות שאני מקבל מהקוראים וממשתתפי פורום אגח באתר שחקן מעוף קיימת חוסר הבנה בנושא – במיוחד לגבי ההודעה האחרונה של החברה.

בחלק מהפורומים, הצאטים ואף האתרים כלכליים שונים נטען כי ההודעה האחרונה מדברת על כך שהבעלים לא יזרימו כסף לחברה וכי מתקיים מו”מ למכירת מפעל הדפוס – דבר שיוביל לחיסול של מעריב כעיתון ולסגירת החברה (תוך אי פרעון האגח שכן אין כסף לכיסוי כלל החובות של החברה וישנם נושים בעלי עדיפות).

אני שואל – איפה ראיתם הודעה מסוג זה?

להפך! ההודעה הרשמית שפורסמה, אותה ניתן למצוא במערכת מאיה, כאן, מדברת על הזרמת 40 מליון שקל לחברת הבת – כן בהתנייה למכירת פעילות בית הדפוס, כאשר התגמול צריך לשרת את החוב מול הבנקים. כנגד ההזרמה הוא יקבל מהון המניות של חברת הבת. בנוסף חוב הבעלים גם הוא יומר למניות.

חברת הבת המדוברת היא – מעריב הוצאת מודיעין בע”מ – שאכן מחזיקה במרבית נכסי חברת האם (שלה האגח שעליו מדובר) – מעריב החזקות בע”מ, כפי שניתן לראות מהטבלה הבאה שנגזרה מאתר ביזפורטל:

מעריב - חברות בנות ומסועפות

מעריב - חברות בנות ומסועפות - לחץ לקבלת תמונה מוגדלת!

ולכן הדבר אכן מטיל צל על עתיד החברה, אך נדרש להבין משהו עמוק יותר…

מעריב אגח ד – המשך כדאיות השקעה באגח!

רכיב נכנסה להשקעה במעריב לפני קצת פחות מחצי שנה בלבד. הגיוני להניח כי המהלכים הנ”ל היו מתוכננים מראש, גם אם נופל בהם דופי שכן אישור כניסתו נעשה תוך הסכמה שהבעלים החדשים לוקח על עצמו את חוב הבנקים וכעת הוא מעמיד תנאים לדבר.

אך עדיין – הגיוני שהבנקים יאשרו או יותר נכון לא התנגדו – שכן הם יקבלו את תשלום החוב כלפיהם. לבעלי המניות האחרים אין יכולת אמיתית להתנגד שכן אם לא הבנק יקח את כל החברה והם ישארו ללא כלום. הגיוני כי נמרודי והכשרת הישוב היו בעניינים ולא היתנגדו גם כן.

כך שגם אם מדובר בעסק מסריח – עדיין מדובר על הזרמה של הון בעלים בסכום של 40 מליון ש”ח, מימוש נכס שיפרע חוב והמרה של חוב נוסף למניות – כך שמצב החברה דווקא צריך להשתפר (בכל מקרה בית הדפוס היה נלקח על ידי הבנקים שכן הוא משמש כחלק מהערבון מול אותו חוב).

האם מצב מחזיקי האגח של מעריב נפגע?

על פניו לא, בנתונים הכלכליים הוא משתפר. אך מעניין יהיה לראות כיצד החברה ממשיכה להתקיים ללא בית הדפוס עצמו.

הימור שלי – הם מוכרים את בית הדפוס ושוכרים/כוחרים אותו חזרה… אך יכול להיות גם שיתוף פעולה או פירוק כולשהו.

בכל מקרה סביר להניח כי הבעלים החדש לא מזרים עוד 40 מליון ש”ח כתוספת על מה שכבר שילם בכניסה לפני חצי שנה – בשביל שמחזיקי האגח יקחו את מה שנשאר מהחברה לאחר אותו מהלך.

כתבות ופרסומים שונים  שבהם אי דיוקים, כגון הערכה על כך שהמשקיע אומר כי לא יזרים כסף, הם שגורמים לירידות לא רציונליות, כמוהם חבינו לאחרונה (ולא רק בנייר זה, והמבין יבין).

כניסות למאמר ממנועי חיפוש:

  • אפסק פשיטת רגל
  • אתר חדשות מבית מעריב החזקות
  • חברת אפסק
  • חברת האם של מעריב
ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. מעריב אגח ד – המשך השקעה
  2. מעריב אגח ד – אי עמידה בתנאים
  3. מעריב אגח ד – קנייה
  4. מעריב אגח ד – קפיצה של 30%
  5. אגח מעריב – הבהרה
הוספת תגובה

התגובה