Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

מעריב אגח ד – קפיצה של 30%

Wednesday 23 כMar, 2011

מעריב אגח ד – כניסת דסקש (נוחי דנקנר) להשקעה בחברת מעריב

הבוקר התבשרנו כי ישנם מגעים לגבי כניסת נוחי דנקנר כמשקיע בעיתון מעריב באמצעות חברת דסק”ש, דבר שהביא לקפיצה של מעל ל- 30% במחיר השוק של מעריב אגח ד’.

כמי שהאמין באגח של מעריב לאורך זמן ותמך באיסוף של הנייר למרות הירידות בחודש האחרון (בניגוד לדעה הרווחת בשוק) – אני שמח לומר כי האמונה בערך של עיתון מעבר לערך נכסיו השתלמה ובגדול!

נכון שהמנה הראשונה נעשתה במחיר נוכחי (לפי מחיר שנמוך במעט מ-70 אגורות), אך איסוף הנייר לתוך הירידות כאסטרטגיה – הוכיחה את עצמה. ניתן אף לומר כי עצם ההודעה עצמה ללא סיכום סופי – עדיין אינה מהווה את כלל העלייה (ולכן גם על פי ערך הקנייה הראשון צפוי רווח הוני סופי למשקיע) וכי יש פוטנציאל לירידות במידה ולא יצא לפועל – חשוב לזכור, כפי שאני מדגיש שוב ושוב, כי לעיתון, כעיתון, יש ערך גם במידה והחברה עצמה מפסידה שכן לרוב ימצא משקיע שיהיה מוכן לשלם בשביל להחזיק אותו (ראה מקרה העיתון הגדול בישראל נכון להיום – ישראל היום).

בכל מקרה חשוב לזכור כי כמו בכל עיסוק ובמיוחד כאשר מדברים על ניירות סחירים בתשואה גבוה – יש סיכונים… וסיכונים אלו לא הוסרו במלואם היום.

וכמובן, נענה לשאלה, עוד לפני שתעלה…

האם עדיין כדאי לרכוש מאגח מעריב – גם לאחר עלייה של 30%?

התשובה לכך צריכה להעשות בהתייחסות לשתי החלופות או האסטרטגיות להשקעה שהמשקיע יכול לבחור:

אם מטרת המשקיע השקעה לזמן קצר וגריפת רווח הוני בעקבות יציאתה לפועל של העסקה – המשקיע לוקח סיכון לצד רווח פוטנציאלי.

לאחר העלייה של הבוקר, אי מימושה של העסקה (יציאתה לפועל) תגרור הפסד הוני של עד 50% ממחיר נוכחי, לעומת זאת מדובר באגח שקלי (כלומר לא צמוד) הנושא קופון של 5% בשנה, כך שגם אם היא תצא לפועל הרווח המקסימלי המיידי כנראה לא יעבור את ה- 30% הנוספים וגם אז יקח לזה זמן מה לעשות את המהלך.

הסיכוי הנוסף שלוקח המשקיע (וזה סיכוי לא סיכון) הוא במחיר המנייה. בגלל שמדובר באגח להמרה ייתכן כי הרווח הסופי יהיה גדול יותר מהפוטנציאל המתואר מעלה בגלל יחס ההמרה ומחיר המנייה בהמשך הדרך. סיכוי לפוטנציאל רווח זה (שכעקרון אינו מוגבל) נמוך, במיוחד כאשר מתייחסים לזמן הקצר (נגיד עד סיום העסקה ובהנחה שתצא לפועל) ולכן לדעתי הוא זניח -שהרי לא הגיוני להניח כי משקיעי אגח מעריב יקבלו מתנה חינם על חשבון בעלי המניות או דסק”ש.

כלומר – עבור משקיע שרוצה לגרוף רווח הוני, למרות שתוכלת ההשקעה חיובית (לדעתי) – הסיכון גם הוא אינו מבוטל.

לעומת זאת…

אם מטרת ההשקעה היא טווח ארוך עם התחשבות בתשואת מעריב אגח ד בהנחה שזה יגיע לערכים נמוכים תוך הגדלה של הפרמייה להמרה – אז אני מאמין כי מדובר בהשקעה בעלת סיכון נמוך.

כן במידה והעסקה בין מעריב לדסק”ש לא תצא לפועל ודנקנר לא ירכוש את השליטה על מעריב – מחיר מעריב אגח ד בשוק עתיד לצנוח, אך גם במידה וזה יקרה, שוב חשוב לזכור כי מדובר בעיתון! ובגלל הבעיות הרגולטוריות בפתיחת עיתון, הקמתו והפצתו – לנכס כמו מעריב יהיו קופצים בקרב בעלי ההון שרוצים “להעביר מסר” לציבור (להשפיע על דעת קהל).

בהנחה כי המשקיע חושב לטוח ארוך (כפי שהשקעה זו הוגדרה מלכתחילה) החזקה באגח של מעריב מעניקה חשיפה אפשרית למנייה, תוך הגנה של תשלום עתידי בסיכון נמוך (שוב להערכתי) – ולכן זוהי השקעה טובה!

בכל מקרה לכל ברי המזל שאספו לתוך הירידות כמוני – אני מאחל הצלחה בהמשך הדרך, שהעסקה תצא לפועל, והאגח יכנס לכסף…

בהתחשב בכך שאנו עושים השקעות בסיכון גבוה (באופן יחסי לפחות על פי הגדרת השוק) , חשיפה למספר ניירות שגוררים הפסד קטן בחלקם (כדוגמת אגח מטיס) ורווח גדול לצידם – הינה הבסיס של אסטרטגיית המסחר כפי שאני דוגל בה – השקעה על פי אירועים.

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. מעריב אגח ד – קנייה
  2. מעריב אג”ח ד – תרחישים
  3. מעריב אגח ד – המשך השקעה
  4. אגח מעריב – הבהרה
  5. מעריב אגח ד – הסאגה נמשכת
הוספת תגובה

התגובה