Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

סיביל יורופ וסיביל ג’רמני – מטווה להסדר

Thursday 18 כNov, 2010

הועבר מטווה להסדר שלוקח בחשבון את האגחים של שתי החברות – סיביל יורופ וסיביל גרמני!

כמובן שמדובר במטווה בלבד – כך שעדיין קיים סיכון של אי אישורו, אי מימושו או אי הוצאתו לפועל – אך כל זה אינו משנה – שכן הניירות עצמם עדיין לא סחירים.

לכן מדובר רק בבשורה טובה (במידה מסויימת) למי שהחזיק את הנייר בהפסקת המסחר, או לאנשים כמוני שקנו אותו בימיו האחרונים – תוך הבנה כי יילך להסדר.

בנקודה הסופית מה שנדרש לבחון (שוב- לא שזה משנה כי אין שום דרך לפעול בעניין) זה – האם הערך הנוכחי כפי שמופיע במטווה ההסדר עולה על הערך ששולם במקור ואם כן האם התשואה היתה מוצדקת לזמן ההשקעה?

פוטנציאל הרווח מאגח סיביל יורופ ואגח סיביל ג’רמני

סיביל יורופ תקבל “תספורת” במסגרת ההסדר כאשר מראש ערך הנכסים שינתנו כנגד הנייר יהיה נמוך מערך החוב במקור (כמובן שאנו קנינו אותו במחיר נמוך מאוד ולכן עדיין יש פוטנציאל רווח בדבר). סיביל גרמני אומנם לא יקבלו תספורת, אך הצפי או כי בכל מקרה ערך הנכסים שהמחזיקים יקבלו יהיה נמוך באופן משמעותי מערך החוב המקורי (ולמרות שמי שזוכר, אני העדפתי את יורופ, עדיין פוטנציאל הרווח גם מגרמני ככל הנראה יהיה חיובי). כל זאת, כפי שצריך להיות שכן לסיביל גרמני יש נכסים ממשיים ולסיביל יורופ לא…

כמי שראה את ההשקעה כמחוקה בכל מקרה מדובר בחדשות טובות! ובכל מקרה הניירות עדיין אינם סחירים – כך שכל זה אינו רלוונטי כלל, אך…

לדעתי לא מדובר בתספורת למי שנכנס שכן סביר להניח כי אנו מדברים על אותם אנשים שנכנסו במחיר שוק נמוך – ברור שמי שקנה במחיר מלא בהנפקה יפסיד, אך סביר להניח כי לא אנו לא בקבוצה זו (כך אני לפחות מקווה).

לא עשיתי את החישוב המדוייק, אך בהנחה שאכן יסוכמו הסכומים כפי שרשומים בהסדר, תשלום המוזמן עצמו עבור יחידה שווה או גבוהה מהסכום ששולם לפחות לאורך כל המעקב/סקירה שלי על הניירות. כך שבתשלום המזומן בלבד מדובר על החזר ההשקעה המקורית!

בחלופה של המרה לאג”ח וקבלת המניות גם מדובר בעסק לא רע, ואני מניח כי בתחילת הדרך ניתן יהיהלמכור אותם בשוק ולפחות להוציא את ההשקעה אם לא יותר מכך (אני מדבר על יורופ).

בנוגע לגרמני, אומנם יש הפסד במחיר המזומן (שכן המחיר שוק ערב הפסקת המסחר היה גבוה משמעותית מזה של יורופ)… אך בהמרה ובמניות עדיין יש פוטנציאל, ולמרות שמוקדם לתמחר אותם, עדיין מדובר בהחזר גבוה ביחס למחיר קנייה בשוק בתקופה המדוברת.

בכלל כל העניין של לדבר על תספורת, זה נכון למי שרכש במחיר מלא, המטרה שלנו כסוחרים באג”ח למטרות רווח הון צריכה להיות קנייה במחיר נמוך מכך, כאשר אנו נכנסים לתחום של אגחים בתשואות גבוהות (אותו התחום ממש שאני מנסה ללמד כאן) – עניין של תספורת נלקח מראש כתרחיש טוב למדי – שכן הוא מניב רווח וודאי כמעט בכלל המקרים…

חשוב לזכור כי כמו תמיד – אני מדגיש כי ישנם השקעות טובות ולצידם השקעות לא מוצלחות.

כאשר אדם עוסק בהשקעה באגחים מסוג זה, תוך כניסה לקראת יציאת הנייר להסדר או אף רגע לפני שעובר להיות לא סחיר, ראוי כי ייקח בחשבון כי השקעתו יכולה לרדת לטמיון.

אך אם עושים זאת בצורה עקבית והכי חשוב עם קצת שכל והבנה – בתמונה הכוללת המשקיע יהיה ברווח.

לכן אם נקודת ההתחלה היא הוצאת ההשקעה – אני חושב שמדובר במשהו טוב – זוהי נקודת ההתחלה למרות הכל…

כניסות למאמר ממנועי חיפוש:

  • סיביל גרמני
ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. סקירה סיביל אגח א
  2. הסדר חוב סיביל – הצעה חדשה
  3. סיביל אגח א 1097153
  4. מטווה הסדר בפרופיט אגח ג
  5. אינספייר אגח ב – ניתוח הצעה להסדר
הוספת תגובה

התגובה