Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

סקירת שני אגחים חדשים

Monday 29 כJun, 2009

כמו שהבטחתי אתמול, סקירה על שני אגחים שלדעתי שווה להסתכל אליהם:

האגח הראשון הוא אנגל אירו ג’, מספר 8180077, הוא אומנם עלה ביומיים האחרונים אבל מדובר באגח טוב לדעתי (אני בדיוק הבוקר רכשתי סכום גדול שלו).

האיגרת נסחרת סביב 33 נקודות, עם תשואה של כמעט 90%. הוא צריך לשלם ריבית ושמינית קרן בתחילת חודש עשירי, עיון בדוח רווח הפסד של החברה מראה נתונים חיוביים. סך המאזן מעל 2 מילארד שקל, עם נכסים שוטפים גבוהים מהתחיבויות שוטפות. הון עצמי חיובי, אם כי קטן יחסית (יחס הון למאזן של 6.8%).

בכללי לדעתי סבירות גבוהה לתשלום, אבל בגלל שמדובר באיגרת שפודה חלק קטן מהקרן בעוד שלושה חודשים אני חושב כי אם לא יהיה שינוי מעותי בשוק בזמן זה האיגרת עצמה תעלה לפחות בעוד 30% עם לא תכפיל את עצמה עד למועד התשלום. במקרה כזה הייתי שוקל למכור עוד לפני התשלום.

גם אם לא תעלה בטווח המיידי, מדובר בהחזר של 15.8 אחוז על שמינית קרן ועוד 3.3% על יתרת הקרן (בריבית). כלומר מדובר בהחזר של 8 אגורות לאיגרת, לפי מחיר נוכחי 33 אגורות, 24% החזר על השקעה, כאשר בסופה נשארים עם 87.5% מההשקעה (בגלל הפדיון החלקי), מה שנותן לנו תשואה של קצת יותר מ-11% לפני מס על ההשקעה. אך שוב עם ישלם מחיר האיגרת צריכה לעלות (שכן הסיכון ירד) ופה נעוץ הרווח האמיתי.

האיגרת השנייה ברחה היום עם תשואה של 30-40% ביום הנוכחי (זה מה שקורה כאשר מתעקבים יותר מדי). מדובר באג”ח של דיגל (אגח א’) מספר 4930046, אני לא ירחיב עליו כעת שכן גם אני לא קונה אחרי עלייה של 40% למרות שעדיין מדובר במציאה, התשלום בו מגיעה במועד מאוחר יותר ואני מקווה שמחיר האגח יחזור לרדת עד אז. בגדול מדובר באיגרת שצריכה לשלם ממש כעת בגלל שהיתה דחייה של התשלום ומסתמן כי כעת ישלמו במועד הנוכחי (בעוד פחות משבועיים מועד קובע).

בגדול גם עם מחיר של 40 שווה קנייה, אני חושב כי העלייה לא תחזיק מעמד ונראה עוד היום כי האיגרת יורדת מעטלכיוון ה-35 נקודות (עדיין עלייה של 10-15%). אם זה יקרה ממליץ לקנות.

מה טוב באיגרת, אם קונים לפני התאריך הקובע לתשלום (שכמו שאמרתי נדחה – היה צריך להיות בתחילת החודש וכעת הקובע 9.7, כאשר התשלום 22.7) התשלום הוא של 20% מהקרן לפי ערך של 107 ועוד שני אחוז ריבית על כל הקרן, כך שאם נמכור את האיגרת לאחר התשלום ומחירה עדיין יהיה 35 אגורות (מחיר הקנייה) מדובר ברווח של 44% לפני מס על הכסף, וזה בטווח של פחות מחודש…

שווה בהחלט :)

מזכיר לכם כי אני לא יועץ, ואין לי הסמכה לתת הצעה או יעוץ על השקעות, בכל מקרה כדאי לפנות ליועץ מוסמך ולקבל הסבר על כל מה שלא מובן.

אני אינני יודע את מצבכם הפיננסי, ואת סיבולת הסיכון שלכם, אין לראות בכתוב מעלה שום צורה של המלצה לקנייה. הכותב יכול להיות בעל עניין באיגרות (כלומר אני קונה אותם – זה לא שיש לי כמויות מסחריות מהם).

בכל מקרה להצלחה הפיננסית שלכם,

 

נ.ב -
עבור אג”ח דיגל יש בקשה להסדר של דחייה של התשלום הקרוב לשנה הבאה (אם העלאה של הריבית), כמובן שאם יהיה הסדר מחיר האגח יעלה וזה מה שלדעתי יביא את התשלום הרציני…
ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. אגח מטיס קפיטל – הודעה בדבר GPM
  2. שלא תגידו, לא ידענו – סקירת אגחים נוספת…
  3. סקירת אגחים
  4. מטיס קפיטל אגח א – קנייה
  5. פטרו גרופ אגח א – מעקב
הוספת תגובה

התגובה