Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

עליות במדדי התל בונד

Monday 1 כNov, 2010

זה זמן ארוך אנו שומעים יועצים ומומחים שונים לשוק ההון אומרים כי מדדי התל בונד נמצאים בבועה וכי מחיריהם עתידים לרדת. ההמלצות באופן גורף מדברות על ביצוע של שורט על מדדי התל בונד במטרה להרוויח מהירידות שאוטוטו מגיעות… ולא רק שלא יורד – המדדים עוד עולים ובקצבים מהירים.

שלא תבינו אותי לא נכון – אני מאמין כי בסופו של דבר אכן המחירים יירדו, אך לאורך כל הדרך תמיד אמרתי כי יש להימנע מכניסה למדדי התל בונד, אך תמיד הייתי נגד פתיחת שורט על המדדים – ואסטרטגיית מסחר זו הוכיחה את עצמה בצורה טובה בחודשים האחרונים.

מה שלא מספרים לנו אותם מומחים הוא כי בעוד הרווח הפוטנציאלי מירידות בתל בונדים (שאכן יגיעו בשלב כולשהו) תחומות, בעוד פתיחת פוזיציית שורט מוקדם מדי תוריד את ערך התיק בצורה משמעותית כל עוד התחזית לירידות מתעקבת לבוא… ואכן אנו שומעים משקיעים שונים שאיבדו עשרות אחוזים בעת ההמתנה, אחוזים שלא יחזרו גם בהתממשות הירידות הצפויות וזאת תחת הנחה שעוד ישאר משהו מהתיק של אותם משקיעים.

נכון, ככל שהמדדים עולים גבוה יותר ומרווח התשואה מצטמצם – הנפילה תיהיה כואבת יותר והשפעתה על השוק גדולה יותר, אך לדעתי עדיף להמתין בחוץ ולהיכנס לתוך הירידות מאשר להמר על מועד תחילתם – תוך סיכון אחוזים גבוהים מהקרן!

הנחיצות בהתפוצצות הבועה במדדי התל בונד

כל מי שעוקב אחרי יודע כי אני אף פעם לא מאחל לירידות, גם בגלל שאינני עוסק בשורט כמעט לחלוטין, אך גם בגלל שאין לי צורך בכך שאחרים יפסידו.

אך במקרה זה – אני מקווה כי בצורה כולשהי האוויר יתחיל לצאת ממדדים אלו משתי סיבות:

  1. כאשר הבועה הזו תתפוצץ הנפגעים העיקריים יהיו האנשים שאין להם מושג בהשקעות, כאשר בסופו של דבר כולנו נפגע מכך דרך הקרנות השונות!
  2. ככל שהבועה הזו תיהיה גדולה יותר כאשר היא תתפוצץ הפגיעה באפיקים האחרים תיהיה חזקה יותר – מה שבהחלט יכול לגרור משבר נוסף שיגרם בגלל פניקה של ציבור המשקיעים – בדיוק כמו בפעם הקודמת. ולמרות שאני אשמח לנצל משבר נוסף בטווח כה קצר, הפגיעה עלולה להוות בעיה גדולה להרבה מאוד אנשים בגיל פרישה שכבר לא יצליחו להתאושש מכך…

זה רק עניין של זמן – התשואה על ניירות רבים נמוכה מהתשואה הצפוייה בשוק במח”מ הרלונטי. זה כאילו השוק מתמחר סיטואציה דימיונית – חזרה להורדת ריבית בשוק ע”י בנק ישראל…

אפילו תרחיש כמו מדדים גבוהים כבר אינו תופס שכן הפער לשקליים נורמלי…

נראה כי פשוט הציבור שופך כסף בלי להבין.

שוק האג”ח אינו שוק המניות – יש לו חסם עליון והוא צריך לספק תשואה בתלות בתשואת השוק!

היום הוא לא עושה את זה – ולכן זו אכן בועה שעתידה להתפוצץ… 

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. ביצוע שורט על מדדי התל בונד
  2. מעבר מקונצרני לאגח ממשלתי
  3. דישדוש, עליות או ירידות – זו השאלה
  4. עליות חדות בהשקעות האחרונות
  5. השאלות הגדולות של האגחים המומלצים
הוספת תגובה

התגובה