Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

פולישק תשלום ריבית

Monday 20 כSep, 2010

פולישק – תשלום ריבית ועדכון מחיר שוק

התאריך הקובע לתשלום ריבית עבר ומחיר השוק של פולישק אגח ב’ עודכן.

אחוז הריבית משולם על הקרן הצמודה! כלומר המשקיע קיבל את אחוז הריבית על מחיר הפארי בקיזוז הריבית הצבורה. לאחר התשלום מחיר הפארי יורד בריבית הצבורה וכך גם מחיר השוק של האגרת.

המועד הקובע לתשלום היה ולכן מחיר הפארי הנוכחי מייצג את גובה הקרן הצמודה. מחיר הפארי של האגרת – 116.62, 2.71 אחוז מזה שווה ל- 3.16. כלומר מחיר הנייר צריך לרדת בערך זה (גובה התשלום בפועל)…

כפי שניתן לראות מהנתונים – כך בדיוק קרה: שער הנייר טרם התשלום היה 64.7 שולמה ריבית של 2.71 אחוז, השער נקבע על 61.5 .

פולישק מהלך עליות מהיר – המשך החזקה או מכירה?

מוכר?!? אני חיזקתי לפני תשלום הריבית… לדעתי כדאי להחזיק לפחות עד השנה הבאה.

תשלומי הריבית מובטחים, כך שיש אורך נשימה למי שמחזיק את הנייר. לדעתי יעמוד גם בתשלום קרן ראשון (וכנראה גם מעבר לכך) ואז מחיר השוק כבר יהיה גבוה הרבה יותר ורק אז יהיה נכון למכור.

זה נייר לטווחים ארוכים, הוא לא יעשה קפיצות של עשרות אחוזים ביום, אבל לאט ובעקבויות יעלה לאורך זמן, גם אם יפגע ממשברון שוק שיכול למשוך אותו למטה. כפישראינו כבר עשה מהלך של 40% בזמן די קצר, אין לצפות כי ימשיך לעלות באותו האופן גם בהמשך, אך כהשקעה לטווח ארוך, לדעתי, עוד יוכיח את עצמו.

הסיכון היחיד הוא בכך שהנייר נמצא ברשימת דלי הסחירות ולכן מתבצע בו מסחר רק בפתיחה ובסגירה (דבר זה אומנם משמש כבולם זעזועים אך יכול להביא לאי יכולת מימוש ברגע קריטי). דבר זה מכניס סיכון להשקעה וגורם לכך שלא סביר כי יהיו זינוקים בנייר (אם כי ראינו עקביות בעליות עד כה).

פולישק – החזקה לתוך תשלומי הקופון!

שימו לב כי אני מתמקד בתשלום הריבית ולא בפדיון הקרן עבור פולישק אגח ב’.

הכוונה היא החזקה בזמן הריבית, אותה לחברה לא תיהיה בעיה לשלם (אובטח מבחינה טכנית, אבל גם עובר את מבחן החשבונאות), והנאה מעלייה של מחיר השוק של הנייר כתוצאה מצמצום המח”מ ושיפור כללי בשוק האג”ח.

למרות שאני מאמין כי בפריסה מחדש גם לתשלום הקרן יש סבירות גבוהה, את זה נצטרך לבחון רק בסמיכות לתשלום הראשון – ולא לפני כן.

כרגע בגלל המחיר הנמוך והתשואה הגבוה, מושך משקיעים (במחזורים נמוכים באופן יחסי), מה שגורר עלייה של המחיר – ורווח הון למשקיע.

המטרה כמובן שהנייר יגיע ל”איזור הנוחות” מה שיביא משקיעים “בטוחים” שיוציאו משקיעים כמוני מהנייר.

לא מדובר במדע מדוייק, אך במחיר נוכחי הסבירות להפסד נמוכה, בהשקעה “קטנה” (גם זה יחסי) ניתן לממש (זה לא שאני דוחף מליון ש”ח לנייר זה).

חשוב לציין כי לפני זמן קצר הנייר היה באיזור ה- 50, ראו איפה הוא היום. אני מאמין כי הזחילה למעלה תמשך עוד זמן מה, שכן חדשות רעות לא צפויות, לעומת זאת המלצה או הודעה חיובית תביא לקפיצה גדולה.

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. הבהרה לגבי תשלום בפדיון – קרן מול ריבית
  2. בין תשלום ריבית לתשלום קרן
  3. אגח דלק נדל”ן – תשלום ריבית קרובה
  4. אגח פולישק כחלופה להשקעה בטוחה?
  5. אגח פולישק א – אישור ההסדר
הוספת תגובה

התגובה