Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

פסיכולוגיה ואסטרטגיה בהשקעה

Wednesday 31 כMar, 2010

בעקבות הפוסט שפירסמתי לפני מספר ימים (כאן - אגח א של יורו טרייד נדלן – פרסום דוח) קיבלתי את התגובה הבאה:

אולי קשור לפסיכולוגיה של שוק ההון אבל חזרתי עכשיו מהבנק והיועץ המליץ לי בחום להפטר מיורוטרייד אגח (מופסד 20%).
מאידך אני קורא את התשובה של אלון ומכורח העובדה שיש עוד כמעט שנה עד לתשלום הקרן+קופון ועל כן אין כל כך סיבה לבצע פעולות בנייר.
הירידות בתקופה האחרונה אינן נעימות אך אם זאת האצבע שהייתה קלה על הדק הקנייה קשה על הדק המכירה (בסופו של דבר כישראלי, לא רוצה לצאת פרייאר ולראות את הנייר עולה בדיוק כשמכרתי אותו)
אשמח להדרכה למשקיע המבולבל.

אז כך, הדרכה למשקיע המבולבל:

מה היה ההסבר שלו לגבי הצורך למכור, האם יציאה בלבד, או “מימוש ההפסד” וכניסה בשלב מאוחר יותר?

כמו כן מה ההסבר שלו לגבי טווח הזמן ליציאה? או התייחסות לאסטרטגית ההשקעה והתאמת הנייר לתיק?

משקיע רציונלי ורציני לא קונה ומוכר על סמך ביצוע השבוע האחרון אלא על סמך אסטרטגית השקעה אישית.

כמו כן אתה מדבר על הפסד, האם הקנייה בוצעה לאחרונה? או בעבר הרחוק? אם בוצעה לאחרונה – מה היה המניע שלה ולמה נכנסת דווקא באותו זמן? (האם בהמלצת אותו יועץ?)

למה אני שואל את כל השאלות הללו? דבר ראשון כי אני מאמין בשכר לימוד של השוק. אם הפסדת – לפחות תלמד מכך!

כמו שכתבתי במקור - העליות האחרונות היו בעקבות הודעת החברה על רכישה חוזרת של החוב. בפועל לא בוצעה והעליות נגרמו בגלל רכישות של משקיעים כמוני וכמוך שרצו להנות מרכישות עתידיות שהחברה תבצע. כאשר היא לא פעלה, המשקיעים החלו למשוך את כספם חזרה (חלקם ברווח) וזה מה שגרם לירידות.

אני לא טוען כי מצב החברה טוב, אך שוב בגלל שהתשלום רחוק באופן יחסי יש לנייר זמן להתאושש. בסופו של דבר אני מאמין כי בטווח הקצר מחיר השוק עוד יכול לרדת, אך אתה צריך להחליט מה הוא כיוון השוק לדעתך… למעלה או למטה בטווח של כ-8-9 חודשים מעכשיו…

אני לא נביא ולא חוזה. לעומת זאת אני פסימי בימים אילו וצופה ירידות בטווח הקצר, אך במקביל מאמין כי ההתאוששות תבוא מהר אף יותר הפעם, כך שמי שמשקיע לזמן ארוך, לא בעל לב חלש ופחות פעיל יכול להשאר בשוק. כן הייתי מצפה כי במידה ואכן יהיו ירידות, המשקיע הממוצע לא ידע לנצלם גם הפעם.

כמו כן בגלל שאני מאמין כי ימשיך לרדת, כן הייתי חושב כי יש לשקול לחיוב מכירה/מימוש בצורה כולשהי וכניסה במועד מאוחר יותר, אך שוב – הכל תלוי באסטרטגיית ההשקעה! 


ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. אגח מטיס קפיטל – הודעה בדבר GPM
  2. פטרו גרופ אגח א – מעקב
  3. מטיס קפיטל אגח א – קנייה
  4. סיכוני מטבע בהשקעה באג”ח חו”ל
  5. אגח מטיס קפיטל
הוספת תגובה

התגובה