Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

תיק מנייתי לראלי סוף שנה

Tuesday 14 כSep, 2010

איך זה שכמצודד בהשקעות אגח התיק האישי שלי עומד על 80% מניות?

שתי הסיבות העקריות לכך שהתיק שלי ברובו מנייתי בזמן זה הם:

  1. הסיכון מהתפתחות בועה בשוק האגח כפי שצויין בעבר באתר גרר מכירה של רבים מהאגחים בעוד הזדמנויות חדשות בחודשים האחרונים כמעט שלא צצו. דבר זה גרר לכך שסכום ההשקעה הכולל באפיק האגח ירד, הכסף הפנוי הופנה בחלקו לכרית המזומנים ובחלקו להרחבת השקעות במניות.
  2. ירידות של מניות מסויימות בתקופה של עליות שערים הפכו את אותם ניירו תלאטרקטיביים להשקעה לדעתי – דבר שגרם לזליגה קטנה אך עקבית לכיוון זה. לדעתי יהיה ראלי לקראת סוף השנה ולכן היום התיק שלי אומנם לא עוקב אחרי מדד המעוף אך בהחלט מרביתו נמצא שם.

עדיפות ההשקעות בשוק המניות על שוק האג”ח – ראלי סוף שנה

למרות שאני לא מדבר על מניות באופן שוטף, כמובן שאני נמצא שם, אך תנאי הכניסה, השיטות והאסטרטגיות שם שונות מאילו של אג”ח.

המניות אני משקיע בהם לרוב נלקחות לזמן ארוך או כחלק מניצול הזדמנויות (בדומה לאג”ח) ונמצא בפיזור יחסית נמוך.

דבר ראשון כור. אני מאמין כי כור תחזור עד סוף שנה – תחילת שנה הבאה לשיא שלה בגלל שמחק את ההפסד וחזר לרווחיות בהשקעה בקרדיט סוויץ. אני התחלתי לאסוף ב- 7300. אני נמצא חזק במנייה זו, עם כמעט שליש מהתיק במנייה.

טבע! נכנסתי לטבע לאחר הירידות החזקות שהיו בעקבות הפניקה הלא ממש מוצדקת. המטרה המיידית היתה תיקון, בימים אלו, אני בודק האם להמשיך להחזיק לזמן הקצר או לממש את הרווח שכן כבר תיקן חזרה מרבית הדרך.

מכתשים אגן, לדעתי מחיר השוק שלה נמוך.

כמו כן יש לי פיזור של השקעות קטנות במספר מניות של חברות הגז (למרות כל מה שאני אומר [ומאמין] – אני אף פעם לא פועל נגד השוק, אז למה לא לנצל את התחום), עם התמקדות בעיקר בגדולות יותר ולא בחברות של מאגר בודד, ומעט בחברות הביו (זכר לסיבוב היפה שעשינו שם בהשקעה לטווח קצר כאשר פתחו את המדד) – מרבית ההשקעה בחברות אלו כבר מומשה ברווח.

כמו כן יש השקעות קטנות בחברות שלדעתי יש בהם פוטנציאל והם נועדו בעיקר למעקב. תי”א, תמיר הון וחוף גיא לדוגמה (מניות שדיברתי עליהם בעבר וכבר עשו לי רווח במימוש, מדובר בעיקר בהשארת חלק מהרווח בשביל להבטיח מעקב טוב יותר וניצול של עליות במידה ויגיעו). השקעות אלו ביחד אינם עולות על 10% מהתיק, וההשקעה בכל נייר נמוכה באופן יחסי.

עוד מנייה שלמרות שאני לא נמצא בה כרגע אני מאמין כי בסופו של דבר אני החזור אלא היא המנייה של ב. יאיר, שמי שמכיר מעט מההיסטוריה שלי יודע כי כבר עשיתי איתה שלושה סיבובים מאוד רווחיים בסכומים נכבדים.

כמובן שאין לראות בכך המלצה, ויש להתאים את ההשקעה למשקיע. חלק מהמניות המצויינות כאן הינם מניות בסיכון גבוהה שיכולות לגרור הפסד גדול במקרה של מימוש במנייה או בשוק!

כניסות למאמר ממנועי חיפוש:

  • מניות מומלצות לקניה
  • מניות מומלצות לקניה 2012
ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. אגח מטיס קפיטל – הודעה בדבר GPM
  2. מטיס קפיטל אגח א – קנייה
  3. פטרו גרופ אגח א – מעקב
  4. מכתשים אגן וכור
  5. שיקולים להערכת שווי ברכישת נייר בשוק
הוספת תגובה

התגובה