Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

3 אג”חים, 2 מניות, 1 רווח פוטנציאלי גדול

Monday 16 כNov, 2009

למרות שאני לא יכול לפרט כאן ולהסביר את כל השיקולים בגלל שאנני יועץ או מנהל השקעות מוסמך ( חברי אתר רשומים קיבלו מייל מפורט יותר), בחרתי לפרסם את שמות הניירות שאליהם אני מסתכל במימים אילו ואפילו רק בשביל שלאחר מעשה לא יאמר כי אני מדבר רק על העבר.

נתחיל מאגח שנמצא בשבוע האחרון ברשימת המכירה שלי: אנטר הולד אגח ב’. מי שעוקב אחר האתר (וניתן לבצע את הבדיקה גם עכשיו) יודע כי התחלתי לדבר על הנייר הזה לפני מספר חודשים כאשר לפני כמספר שבועות, בעקבות הודעה על הצעת רכש של אגח זה ע”י חברת הארגז, פירטתי למה אני מאמין כי ניתן לעשות כ-30% על הנייר בזמן קצר. מי השקיע עוד קודם (כמוני) עשה יותר מ-50% (אך לתקופה מעט ארוכה יותר). בימים אילו אני מוכר את הנייר, לא בגלל שאני חושב שאין לו עוד מה לעשות, אילה בגלל שאני מאמין כי יש פוטנציאל רב יותר בניירות אחרים (חלקם מופיעים בכתבה זו).

אז על מה אני מסתכל בימים אילו?

האגח השני שאליו רציתי לדבר וזה רק למי שבהחלט מהיר בגלל שהנתונים נכונים להיום ומחר בלבד (ה-16 וה-17 לחודש): אלרן נדל”ן אגח ב’. הנייר צריך לשלם ריבית פלוס קרן, מה שנותן פוטנציאל (לפי ערך נוכחי) של החזר השקעה של קרוב ל-50% (בהנחה שישלם), כאשר ההחזקה הנותרת הינה של 75%. אני חושב כי מי שידע לפעול בצורה נכונה בנייר זה יכול לעשות כ-20% עד 30% רווח במספר שבועות, אך שוב מדובר בהשקעה מעט ספקולטיבית, וערך הנייר צפוי לרדת מייד לאחר התשלום (אני מסביר זאת ביתר פרוט לחברים הרשומים). מחיר קנייה -57 אגורות!

האגח השלישי הינו – אאורה אגח ג’, מדובר באגח להמרה. החישובים כאן הרבה יותר מסובכים וכנראה שמדובר בכניסה למספר חודשים (כאשר תשלום של ריבית ממש בימים הקרובים). תשלום הריבית יהווה החזר של חלק מההשקעה, כאשר הרווח לא יהיה מיידי בגלל התיקון הטכני שיבו לאחריו, אך בהמשך, לדעתי האישית, יעלה שוב. מדובר בהשקעה לטווח מעט ארוך יותר ויש שיקולים לביצוע הרכישה לאחר תשלום האגח!

עד כאן אגחים ולמניות:

מנייה ראשונה, אהובת השוק, כור. החברה הודיע על חלוקת דבידנד, פה קיימת יכולת רווח מניצול של קנייה ומכירה מהירים או לחלופין קבלת התשלום (פירוט השיקולים ישלח לחברים בהקדם). ההשקעה יכולה להתבצע לזמן ארוך או זמן קצר, על פי העדיפות של המשקיע ורמת הסיכון מול הידע שלו. בסיכומו של דבר מדובר בהשקעה יחסית בטוחה, כאשר ניתן להנות מחלוקת רווחים מדי רבעון בצורת דבידנד ורווח הון על המנייה לטווח ארוך.

מנייה שנייה הינה מדטכניקה. גם חברה זו הודיע על דבידנד ותפסה מעט כותרות. היא נמצאת בשיא וגודל הדבידנד נמוך. מדובר בהשקעה לזמן ארוך, אך לדעתי האישית לא שווה להיכנס אליה כעת (בניגוד לדעה הרווחת בשוק)!

אז איך אני מתכוון לעשות רווח גדול בזמן קצר?

כמו שאמרתי מכירה/מימוש של אגח אנטר הולד והעברת הכסף לרכישה של אגח אלרן נדלן אגח ב’ (בוצע כבר), כמו גם חזרה להשקעה בכור (בוצע כבר), המשך מעקב אחר אאורה אגח ג’ והמתנה עם המנייה של מדטכניקה.

ימים יגידו אם אני צודק…

ניתן לשתף או לשלוח במייל כתבה זו באמצעות לחיצה על הכפתורים, או להמשיך לקריאה של הכתבה האחרונה שפורסמה באמצעות לחיצה על הקישור הבא

אנו לאחר החגים ומתקרבים במהירות לשנת 2012, אך רגע לפני, כפי שכבר נכתב בצאט ובפורום באתר שחקן מעוף בשבועיים האחרונים – אני רוצה לעשות סקירה קצרה על מספר ניירות מדוברים.
כמובטח, לאחר תקופת החגים ולמרות העליות שכבר נרשמו יש מספר ניירות שמחירי השוק שלהם עדיין אטרקטיביים, בכתבה זו נסקור כמה מהם. להמשך קריאה לחץ כאן

כתבות נוספות בנושא כתבה זו:

  1. מניות סקטור הגז והנפט – השוואת מניות
  2. תיק השקעות ארוך טווח – שילוב מניות
  3. רשימת אגחים לפי אחוז תשואה
  4. הכשרה אנרגיה מול מודיעין – מניות סקטור הגז
  5. רכישת מניות סאני ומצב מחזיקי אגח טאו ב
הוספת תגובה

התגובה