Money-knights |

סוללים דרך חדשה – חירות פיננסית לפי דרישה!

מדריך לפתיחת אתר חדש

פתיחת אתר חדש:

במדריך זה נלמד כיצד לפתוח אתר ולרכוש שירות אכסון לאתר בקלות ובזול. אין צורך להשקיע אלפי שקלים בפתיחת אתר, או מאות שקלי בחודש לשירות אחסון וניהול תוכן ניתן לקבל את רוב הדברים בזול ואפילו בחינם!

תחילה נדרש לרכוש דומיין (כתובת אתר) ו- hosting (שירות אכסון לאתר). לאחר מכן נוכל להגדיר מערכת ניהול חינמית שטובה יותר ממרבית מערכות הניהול הקיימות היום בשוק. עיצוב האתר יכול להתבסס על תבנית, ישנם היום מאות אם לא אלפים של תבניות טובות מוכנות – ובחינם. לאחר מיכן הניהול השוטף והעדכון יכול להעשות ע”י בעל האתר – בדיוק כמו כתיבת מסמך במעבד תמלילים – פשוט, נוח וזול!

בסרטונים הבאים נלמד כיצד לרכוש את כל מה שאנו צריכים עבור האתר שלנו בעלות של פחות מ- 100 דולר לשנה!

תחילה נפתח את האתר המומלץ לרכישה – אתר לרכישת כתובת ואכסון לאתר

נעקוב אחרי ההוראות בסרטונים הבאים, כל התהליך לא צריך לקחת יותר מכמה דקות. ניתן לעשות שימוש בסרטונים בתהליך הרישום – פשוט צפו בקטע, עזרו את הסרטון, בצעו באתר והמשיכו לצפות בקטע הבא!

טיפים נוספים על פתיחת אתר ניתן למצוא מתחת לסרטונים בעמוד זה!

שימו לב – מי שפותח אתר חדש וזקוק לעזרה נוספת יכול לקבל מדריכים נוספים שיעזרו בהתקנת מערכת הניהול והשימוש בה ע”י הזנת הפרטים למטה!

סרטון ראשון – רכישת דומיין ושירות אכסון:
לכניסה לאתר עבור רכישת דומיין ושירות אחסון כפי שמופיע בסרטון -

לחץ כאן!

סרטון שני:


רישום להמשך הדרכה:

לקבלת המשך ההדרכה על בניית אתר והכרת מערכת ניהול התוכן לאתר נדרש להזין שם וכתובת דואר אלקטרוני בטופס זה:


דומיין (Site) -

בחירת כתובת האתר שלנו היא השלב הראשון החשוב בעת פתיחת אתר אישי. בניגוד למה שנהוג לחשוב החשיבות של דומיין ישראלי לעומת דומיין בינלאומי אינה קריטית, לעומת זאת בחירת שם דומיין שיהיה זכיר ונוח לכתיבה חשוב ביותר!

כאשר אנו פותחים אתר אישי המטרה שלנו בסופו של דבר זה לייצור מותג ולבסס מעמד. כאשר מישהו מחפש שירות או מוצר במנועי החיפוש יש אומנם חשיבות בכך שמילות מפתח יהיו בשם הדומיין, אך מיכוון שמרבית המשתמשים כאן יעשו את החיפוש שלהם בעברית, לשם הדומיין באנגלית יש חשיבות מועטה. לעומת זאת אם אדם הגיע בעבר לאתר שלנו ומצא את מה שחיפש, עלינו להקל עליו למצוא אותנו שוב. לכן חשוב לבחור שם בשם דומיין קל וזכיר.

כעדות ניתן לבחון את האתרים הגדולים בעולם: פייסבוק (facebook), יוטיוב (youtube), גוגל (google)… אומנם נותנים שירותים יוצאים מהכלל, אך שמות המתחם שלהם מכוונים מותג.

הרבה יותר זכיר כתובת מסוג – psefas.co.il מאשר כתובת מסוג – webgrouppromotion.co.il למרות שהשני מייצג טוב יותר את השירות שפסיפס נותן ללקוחותיו.

באותה מידה, כתובת כדוגמת – dovhashmal.co.il אינה זכירה כמו – dov-electricity.co.il (אם או בלי המקף).

יש להקדיש מעט זמן למציאת השם המתאים, נסו לייצר מותג שלו יהיה תלוי באדם ספציפי והכי חשוב שיהיה זכיר!

איחסון (Hosting) -

כל אתר צריך שרת לשבת עליו. אותו מקום שמאחסן את כל הקבצים וקוד ההפעלה וזמין לכלל גולשי הרשת. שירות אחסון אינו עסק יקר כפי שנהוג לחשוב. עלותו בסך הכל כמה דולרים, או עשרות שקלים, בחישוב חודשי.

בגלל העלות הנמוכה, למרות שישנם שירותים שיתנו לכם אחסון חינם של האתר – מומלץ לרכוש איחסון אישי. בשירותי החינם לא רק שיש מגבלות שונות על תכנים, אופן הצגתם ושימוש בכלים שונים בתוך האחסון עצמו, אלא יש לרוב גם פרסומות וברבים מהם התוכן של האתר שלנו בכלל יהיה שייך לשירות ולא לנו! נוסיף לכך את האפשרות כי השירות יסגר (כמה משרותי האחסון החינמיים הגדולים בעולם נסגרו בשנים האחרונות) וכי לשרות האחסון אין חובת גיבוי של החומר שלנו… וניתן לראות למה כדאיות השימוש בשירות בתשלום עולה על מחירו הנמוך!

אם ברצונכם לרכוש שירות אחסון לאתר שלכם חשוב לעשות זאת מנותן שירות שיהיה אמין משתי בחינות:

  1. זמינות האתר – ישנם שירותים שלא מבטיחים זמינות מלאה של האתר שלנו. אנו לא רוצים להפנות גולשים לאתר שלנו ושהם ימצאו אותו לא פעיל.
  2. יציבות השירות – מומלץ כי השירות שאנו נותנים יהיה תחת חברה שהסבירות כי מחר היא תסגר תיהיה אפסית. זה אומנם אפשרי להעביר את האתר שלנו מנותן שירות אחד לשני – אך נכון יהיה להתחבר לשירות אמין ויציב שנוכל להשתמש בו לאורך זמן!

שרותי אחסון בארץ, לדעתנו, עדיין לא הגיעו לרמת שירות ויציבות שניתן לקבל משירותים דומים בחו”ל ואף במחיר נמוך יותר!

לרכישת שירות איחסון מומלץ!

מערכת ניהול -

כבר הבנו כי האתר שלנו עדיף אם יהיה דינמי. אנו מניחים כי מרבית המשתתפים בקורס אינם יודעים תכנות ואינם יודעים כיצד לבנות אתר – וזה בסדר, בגלל שאין צורך בכך!

בעבר היה צורך לדעת שפת תכנות, היה צורך להתעסק עם דברים כמו FTP ו -HTML, היום הדברים הרבה יותר פשוטים, אם אתה יודע להשתמש במקלדת ועכבר, אתה יכול להיות בעל אתר.

כל מה שנדרש זו מערכת ניהול תכנים. מנהל האתר כותב את התוכן ממש כמו היה כותב מסמך בוורד (מעבד תמלילים) ישר על השרת. כל שינוי ושיפור נעשה ישירות במערכת הניהול ואינו מצריך התעסקות עם קוד או שרתים.

ישנם מערכות ניהול בתשלום, למעשה בישראל ישנם צצות מערכות ניהול אתרים כמו פטריות אחרי הגשם – אך ניתן, ואף עדיף, להשתמש במערכות ניהול חינמיות!

כן – אין צורך לשלם על מערכת ניהול לאתר. למעשה אחת המערכות הטובות בעולם, אם לא הטובה מכולן, הינה מערכת ניהול חינמית – שכל אחד יכול לעשות בה שימוש וכמות הפונקציות והאפשרויות שבה עולות על כל מערכת ניהול בתשלום הקיימת היום בשוק הישראלי.

המערכת שאנו ממליצים לעשות בה שימוש ולמעשה דרכה גם מנוהל אתר פסיפס היא – מערכת וורדפרס (wordpress) ולמעשה ניתן לקבלה גם בגרסה העברית!

החוזקה של מערכת ניהול זו היא בכך שניתן לעשות בה שינויים ללא בעיה, ישנם אינספור תבניות מוכנות, כמו גם אפליקציות שונות שניתן להתקין אליה – גם כן בחינם (ברוב המוחלט) - שיתנו מענה לכל דבר שנרצה שהאתר שלנו יעשה.

עיצוב האתר –

בין שיש לך אתר משלך ובין שאתה צריך לפתוח אתר מאפס כעת – בחירת עיצוב האתר הינה קריטית!

לעיצוב האתר יש תפקיד מרכזי בשימושיות שלו וביכולת של האתר לקדם לקוח פוטנציאלי ללקוח משלם. העיצוב של האתר יקבע, בסופו של דבר, את החוויה של המשתמש באתרך.

עיצוב אינו רק ליופי, עיצוב נכון צריך לקחת בחשבון את הניווט של הלקוח באתר, את מהירות השימוש עבור הגולש, את קהל היעד שלנו, את התדמית שאנו רוצים להקרין ואת המותג שאנו רוצים לבנות ובסופו של דבר גם לשקף את המטרות ולכוון למכירה או קידום אישי.

חשוב לשים לב כי האתר משרת את העסק או המטרה שלשמה הוקם ולא את טעמכם האישי. במידה והאתר מיועד לקדם ולמכור נדרשת מידה מסויימת של מקצועיות.

יש אנשים שיכולת העיצוב שלהם טובה ויש שלא. בכל מקרה עיצוב אתרים מצריך מיומנות וידע. אנו אומנם נרחיב מעט על תהליכי הזרימה של הלקוח ותכנון נכון של האתר בהמשך הקורס, אך עבור העיצוב הבסיסי של האתר ישנם שתי פתרונות:

  1. להשתמש בעיצוב מן המוכן: לוורדפרס לדוגמה יש עשרות תבניות בעברית ואלפי תבניות באנגלית שניתן לעשות בהם שימוש בחינם. תמיד נוכל לשנות את העיצוב בלחיצת כפתור בהמשך הדרך – זה היתרון הגדול של מערכת ניהול טובה.
  2. לקבל עזרה מבעל מקצוע: אם בכל זאת נדרש לאתרך עיצוב מיוחד, אם אין לך לוגו מן המוכן ואם אתה בכל זאת רוצה לבדל את עצמך ולמתג מן ההתחלה, שימוש באיש מקצוע לעיצוב הינו השקעה טובה.

 

 

כניסות למאמר ממנועי חיפוש:

  • בניית אתר כמו פייסבוק